Dostawa (sprzedaż) i dystrybucja gazu do obiektów „SOLPARK KLESZCZÓW” Sp. z o. o. w Kleszczowie

SOLPARK KLESZCZÓW SP. Z O.O.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410539
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410539/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-27 13:45
Lokalizacja
Kleszczów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b226c806-11c5-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
Identyfikator
7692180239
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemnyPrzesył gazu i podobne usługi

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410539 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa (sprzedaż) i dystrybucja gazu do obiektów „SOLPARK KLESZCZÓW” Sp. z o. o. w Kleszczowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: SOLPARK KLESZCZÓW SP. Z O.O.

1.2.) Oddział zamawiającego: SOLPARK

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100686253

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: SPORTOWA 8

1.4.2.) Miejscowość: Kleszczów

1.4.3.) Kod pocztowy: 97-410

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@solpark.pl/

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.solpark.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b226c806-11c5-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410539

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 288441-2024

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa (sprzedaż) i dystrybucja gazu do obiektów „SOLPARK KLESZCZÓW” Sp. z o. o. w Kleszczowie

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa obejmująca sprzedaż i
świadczenie usług dystrybucji – gazu ziemnego wysokometanowego o

3.9.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-01

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2024-08-01 do 2026-07-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Unimot Energia i Gaz Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440

4.3.3.) Ulica: Aleje Jerozolimskie 142b

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 02-305

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2659700,98 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 397669-2024

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Z uwagi na znaczny wzrost zapotrzebowania na gaz wynikający z panujących w okresie zimowym przełomu lat 2025/2026 ujemnych temperatur/ w porównaniu do ostatnich 15 lat i brak w w/w zakresie prognoz - powodujących wzrost zapotrzebowania na paliwo gazowe wykorzystywane do ogrzewania obiektu w stosunku do planowanej ilości poboru gazu z daty podpisania Umowy, co nie mogło zostać przewidziane w momencie zawierania Umowy, koniecznym jest dokonanie zmiany w zakresie wartości przedmiotu zamówienia o 10% - uprzednio bowiem ustalona kwota maksymalna wartości przedmiotu zamówienia została już praktycznie wykorzystana na dzień sporządzenia Aneksu

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zwiększono wartość umowy

5.4.6.) Wartość zmiany: 265970,10

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3020621,71 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy