Rozbudowa drogi powiatowej nr 3554W Gr. woj. - Seredzice - Iłża

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG PUBLICZNYCH W RADOMIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410553
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410553/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 13:49
Lokalizacja
Radom, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4fe708ba-11fc-4c87-8b0d-885c77df9e68
Identyfikator
9482242113
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty w zakresie nawierzchni drógMalowanie nawierzchiInstalowanie znaków drogowychUsługi wycinania drzewRoboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowychRoboty instalacyjne elektryczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410553 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 3554W Gr. woj. - Seredzice - Iłża

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG PUBLICZNYCH W RADOMIU

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 672007987

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Graniczna 24

1.4.2.) Miejscowość: Radom

1.4.3.) Kod pocztowy: 26-600

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.4.7.) Numer telefonu: 483815060

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdp.radom.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd-radom.finn.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4fe708ba-11fc-4c87-8b0d-885c77df9e68

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410553

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00398203

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Rozbudowa drogi powiatowej nr 3554W Gr. woj. - Seredzice - Iłża

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie rozbudowy drogi powiatowej nr 3554W Gr. woj. – Seredzice – Iłża, na odcinku od km 7+997 do km 8+619 długości 622 m, obejmujące w szczególności:
- poszerzenie jezdni do szerokości 6,0 m (pas ruchu 3,0 m) na całym odcinku drogi,
- wykonanie nowej konstrukcji jezdni dla obciążenia ruchem KR2,
- budowę drogi dla pieszych i rowerów o szerokości 2,5 m,
- budowę chodników o szerokości min. 1,8 m (od 1,8 m – 1,9 m),
- przebudowę skrzyżowania z drogą gminną,
- budowę doświetlenia przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania z drogą gminną,
- budowę i przebudowę systemu odwodnienia drogi, w tym: likwidację i przebudowę rowów przydrożnych, budowę kanalizacji deszczowej w wylotem W1 do rowu przydrożnego i z wylotem W2 do zbiornika retencyjno-infiltrująco-odparowującego, budowę zbiornika retencyjnego,
- przebudowę/budowę zjazdów,
- przestawienie wiat autobusowych,
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
• Zamawiający wymaga ułożenia warstwy ścieralnej całą szerokością jezdni.
• Wykonawca zobowiązany jest dokonać wyznaczenia i utrwalenia na gruncie nowych punktów granicznych pasa drogowego, po podziale nieruchomości, zgodnie z decyzją ZRID, znakami granicznymi – słupek betonowy (beton zbrojony z krzyżem u góry) wraz z wymaganymi opracowaniami geodezyjnymi.
2. Zestawienie robót planowanych do wykonania w ramach w/w zamówienia podane jest w formularzu kosztorysu ofertowego, stanowiącego Formularz nr 2 do SWZ. W ramach robót wyszczególnionych w kosztorysie ofertowym należy wykonać również:
- wszystkie roboty – prace pomocnicze, tymczasowe i towarzyszące, w tym wynikające z SST i dokumentacji projektowej, które są konieczne do prawidłowego wykonania przez Wykonawcę robót ujętych w kosztorysie ofertowym,
- wszelkie inne roboty, prace, badania (laboratoryjne), czynności, obowiązki i wymogi wynikające z SWZ (umowy, SST, dokumentacji projektowej i kosztorysu ofertowego).
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia określony został w formularzu kosztorysu ofertowego oraz:
- dokumentacji projektowej i Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych (SST), zawartych w Tomie III SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ),
- projektowanych postanowieniach umowy, zawartych w Tomie II SWZ.
4. Sposób zagospodarowania drewna pochodzącego z wycinki drzew i krzewów:
1) Wykonawca zagospodaruje drewno pozyskane z wycinki drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, po jego wykupieniu od Zamawiającego, do czego Wykonawca będzie zobowiązany, lub
2) Drewno pozyskane z wycinki drzew i krzewów kolidujących z inwestycją jest własnością Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć drewno do Obwodu Drogowego w Siczkach, Siczki 1, 26-630 Jedlnia-Letnisko, na własny koszt i ryzyko, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00.
3) W przypadku, o którym mowa w pkt 1, klasyfikacji, obmiaru i wyceny drewna wg cen netto stanowiących 80% cen netto określonych w Załączniku nr 1 do Decyzji nr 7/2025 Nadleśniczego Nadleśnictwa Radom z dnia 24 stycznia 2025 roku w sprawie cennika sprzedaży detalicznej na surowiec drzewny, stroisz i choinki (pliki z treścią decyzji oraz załącznika zamieszczono w OPZ), dokona brakarz, powołany staraniem i na koszt Wykonawcy, przy udziale Kierownika budowy oraz Inspektora nadzoru, w oparciu o obowiązujące normy i wytyczne stosowane do pomiaru i klasyfikacji surowca drzewnego w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe oraz zarządzenia i decyzje Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (https://drewno.lasy.gov.pl/normy-i-warunki-techniczne/). Z czynności obmiaru, klasyfikacji i wyceny drewna zostanie sporządzony protokół (operat brakarski), który stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Zamawiającego faktury VAT dokumentującej sprzedaż drewna na rzecz Wykonawcy. Protokół należy sporządzić i dostarczyć jeden egzemplarz Zamawiającemu, w terminie 14 dni od zakończenia robót polegających na wycince drzew i krzewów.
4) Wykonawca zobowiązany jest określić w formularzu oferty tylko jeden wybrany przez siebie sposób zagospodarowania drewna pochodzącego z wycinki drzew i krzewów, o którym mowa w pkt. 1 i 2. Sposób zagospodarowania drewna jest jednym z kryteriów oceny ofert. W przypadku, gdy Wykonawca w formularzu oferty nie zaznaczy tylko jednego sposobu zagospodarowania drewna, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, jako niezgodną z warunkami zamówienia.
5. Materiały, wyroby budowlane, urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Materiały, wyroby budowlane, urządzenia niezbędne do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym przewidziane w dokumentacji projektowej, SST i kosztorysie ofertowym zapewnia Wykonawca, o ile nie wskazano inaczej w dokumentach zamówienia. W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej, SST, kosztorysie ofertowym zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, wyrobów budowlanych, urządzeń, źródło lub szczególny proces, który je charakteryzuje – Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów, wyrobów budowlanych, urządzeń równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych (tj. takich samych lub lepszych) od parametrów wymaganych w wyżej wymienionych dokumentach. Zastosowanie materiałów, wyrobów budowlanych, urządzeń równoważnych wymaga akceptacji Zamawiającego przed ich wbudowaniem.
2) Materiały, o których mowa w pkt 1 powinny odpowiadać co do jakości wymaganiom określonym w obowiązujących przepisach o wyrobach budowlanych oraz wymaganiom określonym w SST.
3) Materiały pochodzące z rozbiórki nie nadające się do ponownego wbudowania powinny być usunięte z terenu budowy na składowisko Wykonawcy, bądź na wysypisko odpadów, zgodnie z obowiązującymi przepisami o odpadach.
4) Materiały pochodzące z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania zostaną przekazane Zamawiającemu. O przydatności materiału oraz miejscu jego składowania decyduje osoba wyznaczona do nadzorowania robót.
5) Wykonawca będzie przeprowadzać badania materiałów oraz pomiary i badania wykonanych robót zgodnie z zasadami kontroli jakości materiałów i robót określonymi w SST.
6. Rozwiązania równoważne odnoszące się do robót budowlanych, usług, materiałów lub urządzeń:
1) Celem niniejszego postępowania jest otrzymanie robót budowlanych o określonej w SWZ jakości, parametrach technicznych i funkcjonalności. Zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty, roboty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, które mogłyby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców. Jeżeli pomimo tego okaże się, że w jakimkolwiek miejscu w SWZ występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategorii wskazań o charakterze informacyjnym, podanym przykładowo w celu określenia minimalnych parametrów jakościowych, funkcjonalnych i użytkowych oraz wymaganych standardów, i należy przyjąć, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Z tych względów oferta, która nie będzie odpowiadała takim wskazaniom nie będzie uznawana za niezgodną z warunkami zamówienia i nie zostanie z tych powodów odrzucona.
2) Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ, w tym dokumentacji projektowej i SST. Tam, gdzie w SWZ użyto określeń wskazujących na znaki towarowe, patenty lub na pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty, roboty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, albo określeń odnoszących się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym, pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych, jakościowych i funkcjonalnych nie gorszych od założonych w SWZ.
3) Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów jakościowych, funkcjonalnych i użytkowych, które muszą być na poziomie nie niższym od wskazanych w SWZ. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą jego szczegółowy opis/specyfikację, z których w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego powinno wynikać, że oferowane produkty, roboty lub usługi mają nie gorsze parametry jakościowe, funkcjonalne oraz użytkowe, niż określone przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany będzie udzielić Zamawiającemu gwarancji jakości na całość wykonanych robót, na warunkach określonych w Tomie II SWZ, na okres co najmniej 60 miesięcy, z wyłączeniem:
1) oznakowania poziomego cienkowarstwowego, dla którego okres gwarancji wynosi 12 miesięcy
2) oznakowania poziomego grubowarstwowego oraz nasadzeń drzew, dla których okres gwarancji wynosi 36 miesięcy,
Okres gwarancji jakości jest jednym z kryteriów oceny ofert.

3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-14

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STAR BUDOWA INWESTYCJE Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 367520212

4.3.4.) Miejscowość: Tychów Stary

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 4698046,44 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00475871/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zadanie zostało zgłoszone do dofinansowania ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”, którego zasady zakładały, że dotacja może być przeznaczona wyłącznie na wydatki poniesione po podpisaniu umowy o udzielenie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego. Z tego względu Zamawiający w § 6 ust. 1 umowy zawarł zapis, że nie dopuszcza fakturowania częściowego, przy czym zastrzegł sobie możliwość zmiany tego zapisu pod określonymi warunkami. Ponadto Wykonawca, pismem z dnia 10.12.2025 r., data wpływu 12.12.2025 r., zawnioskował o zmianę terminu wykonania umowy do
dnia 30.06.2026 r. z uwagi na wystąpienie niezależnych od niego okoliczności, skutkujących brakiem możliwości dotrzymania terminu. Inspektor nadzoru inwestorskiego, mając na uwadze uzasadnienia Wykonawcy, zaproponował wydłużenie terminu wykonania robót do dnia 30.06.2026 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmieniono termin wykonania przedmiotu umowy do dnia 30.12.2025 r. (przejściowo, docelowo termin zostanie wydłużony
do dnia 30.06.2026 r.).
Dodano ust. 1a w § 6 Umowy, wprowadzający zasady fakturowania częściowego.
Zmieniono treść § 6 ust. 2 Umowy, który otrzymał brzmienie:
"Podstawą do wystawienia faktur przez Wykonawcę są potwierdzone przez Inspektora Nadzoru dokumenty:
1) protokoły odbioru robót, odpowiednio częściowe lub końcowy,
2) kosztorysy robót wykonanych w danym etapie oraz, w przypadku faktury końcowej, kosztorys powykonawczy zadania.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wykonawca, pismem z dnia 10.12.2025 r., data wpływu 12.12.2025 r., zawnioskował o zmianę terminu wykonania umowy do
dnia 30.06.2026 r. z uwagi na wystąpienie niezależnych od niego okoliczności, skutkujących brakiem możliwości dotrzymania terminu. Inspektor nadzoru inwestorskiego, mając na uwadze uzasadnienia Wykonawcy, zaproponował
wydłużenie terminu wykonania robót do dnia 30.06.2026 r.
Zgodnie z §4 ust. 5 pkt. 3 umowy Zamawiający zastrzegł sobie możliwość zmiany terminu wykonania umowy w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prawidłowe wykonanie robót budowlanych zgodnie z wymaganiami opisanymi w dokumentach zamówienia.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmieniono termin wykonania przedmiotu umowy do dnia 30.06.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 4698046,44 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Roboty stanowiące przedmiot umowy zostały zakończone w dniu 30.06.2026 r.
Protokół odbioru końcowego przedmiotu umowy spisano w dniu 29.07.2026 r.
2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane