Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

GMINA GRUDZIĄDZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410634
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410634/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 14:02
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5ac40e73-a4ed-44be-a092-2d358aba4e7c
Identyfikator
8762313291
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychMontaż instalacji piorunochronnejPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty izolacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410634 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRUDZIĄDZ

1.3.) Oddział zamawiającego: stanowisko ds. zamówień publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118626

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. J. Wybickiego 38

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@grudziadz.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.lo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339619

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ac40e73-a4ed-44be-a092-2d358aba4e7c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410634

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008904/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Grudziądz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt jest finansowany z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 - Działanie 2.1 Efektywność energetyczna BYDOF i ZITy regionalne

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327711

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.17.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4733923,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych przy zadaniu
pn. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

1) Budynek objęty projektem jest budynkiem trójkondygnacyjnym (2 kondygnacje nadziemne i jedna kondygnacja podziemna w części dydaktycznej budynku). Budynek składa się z trzech segmentów, tj.: hala sportowa (poza zakresem opracowania), łącznik oraz segment dydaktycznych częściowo podpiwniczony. Budynek został wykonany w technologii tradycyjnej murowanej:
a) fundamenty w formie żelbetowych ław i stop fundamentowych,
b) ściany fundamentowe – żelbetowe i murowane z bloczków betonowych oraz cegły pełnej,
c) ściany zewnętrzne ponad ścianami fundamentowymi murowane z cegły ceramicznej oraz gazobetonu
d) ściany wewnętrzne działowe z cegły dziurawki o gr 12 cm i 6,5 cm oraz z gazobetonu, tynkowane, w części pomieszczeń z wykonaną okładziną ceramiczną na ścianach, przy przebudowach z G-K,
e) stropy żelbetowe, prefabrykowane płyty kanałowe z elementami monolitycznymi oraz gęsto
f) żebrowe typu DZ-3,
g) schody żelbetowe,
h) dach o układzie jednospadowym, pokryty papą. Dach w formie stropodachu wentylowanego.
i) elewacja tynkiem cementowo - wapienny malowany,
j) stolarka drewniana, stalowa i PCV,
k) kominy – trzony murowane z cegieł i prefabrykowane..

2) Budynek podłączony jest do gminnej sieci wodociągowej oraz sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i gazowej. Odprowadzenie ścieków sanitarnych do szczelnego zbiornika bezodpływowego.
3) Zakres prac objętych inwestycją:
a) izolacja przeciwwilgociową części podziemnych budynku z uwzględnieniem warunków gruntowo - wodnych;
b) ocieplenie ściany fundamentowej styropianem (o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 12 cm;
c) ocieplenie ściany zewnętrznej cokołu styropianem (o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 14 cm;
d) ocieplenie ściany zewnętrznej ponad cokołem styropianem
(o współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 14 cm;
e) ocieplenie stropodachu niewentylowanego styropapą (o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 22 cm;
f) podniesienie kominów oraz ogniomuru z uwagi na zaprojektowane ocieplenie dachu styropapą;
g) wymiana stolarki okiennej o współczynniku przenikania U=1,8 [W/m2K] na nową o współczynniku przenikania U= 0,9 [W/m2K] wraz z montażem rolet zewnętrznych zacieniających;
h) wymiana stolarki drzwiowej o współczynniku przenikania U=2,16 [W/m2K] na nową o współczynniku przenikania U= 1,3 [W/m2K];
i) skuteczne odprowadzenie wód opadowych z terenu np. drenaż opaskowy, studnia chłonna;
j) wykonanie nowych obróbek blacharskich, pasów pod rynnowych, nadrynnowych, wymiana rynien oraz pionów spustowych;
k) demontaż/montaż kamer, wymiana oświetlenia zewnętrznego;
l) wykonanie opaski wokół budynków, ciągów pieszych z kostki betonowej;
m) wykonanie nowych zadaszeń nad wejściami;
n) rozbiórka zewnętrznych podestów i stopni, wykonanie nowych betonowych z prefabrykatów oraz niezbędnych barierek;
o) wymiana instalacji odgromowej;
p) modernizacja instalacji c.o. polegająca na montażu zaworów termostatycznych i odcinających z gałązkami podejścia pod grzejniki;
q) wymiana źródła ciepła na absorpcyjną pompą ciepła typu powietrze-woda do montażu zewnętrznego gdzie źródłem energii pomocniczej jest gaz ziemny;
r) modernizacja instalacji elektrycznych obejmująca: wymianę instalacji oświetlenia i gniazd wtykowych wewnętrznych i zewnętrznych, instalację fotowoltaiczną (w tym montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 27,50 kW), zasilanie pomp ciepła, zasilanie obiektu;
s) modernizacja instalacji teletechnicznych obejmującą: instalacje LAN, DATA, alarmową, monitoringu oraz instalację dostępową;
t) wykonanie remontu pomieszczeń po zakończeniu prac wewnętrznych (uzupełnienie ubytków w tynkach, przemalowanie ścian i sufitów);
u) inne roboty towarzyszące i czynności niezbędne do realizacji robót budowlanych objętych zamówieniem niewykazane powyżej zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, sztuki budowlanej, wymaganiami technicznymi oraz przepisami prawa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zabezpieczył w budżecie środki finansowe w wysokości 3 936 497,32 zł. W postępowaniu złożono sześć ofert, z których najkorzystniejsza przekracza znacznie możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty na sfinansowanie przedmiotu zamówienia, wobec czego jest zobowiązany unieważnić postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4501800 PLN

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane