„Budynek magazynowy do celów OL i OC oraz magazyn przeciwpowodziowy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego”.
Powiat Górowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410724
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410724/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 14:21
- Lokalizacja
- Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0a9c6909-32b6-492d-837f-2a529f571f77
- Identyfikator
- 6931957453
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410724 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budynek magazynowy do celów OL i OC oraz magazyn przeciwpowodziowy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Górowski
1.3.) Oddział zamawiającego: Powiat Górowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050468
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.7.) Numer telefonu: 65 544 39 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiatgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiatgora1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budynek magazynowy do celów OL i OC oraz magazyn przeciwpowodziowy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a9c6909-32b6-492d-837f-2a529f571f77
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410724
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022832/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budynek magazynowy do celów OL i OC oraz magazyn przeciwpowodziowy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.21.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja robót budowlanych polegających na budowie nowego budynku magazynowego przeznaczonego do magazynowania wyposażenia obrony ludności (OL), obrony cywilnej (OC) oraz sprzętu przeciwpowodziowego wraz z wykonaniem wszystkich robót towarzyszących, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych oraz zagospodarowania terenu.
2. Projektowany budynek posiada:
• powierzchnię użytkową około 874,89 m²,
• wymiary około 18,00 × 50,00 m,
• wysokość około 7,52 m.
3. Zamówienie obejmuje wykonanie wszystkich robót niezbędnych do uzyskania pełnej funkcjonalności obiektu oraz jego oddania do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
6. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik
nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45216100-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 1.586.495,00 zł brutto. Udostępnił tą informację na stronie internetowej prowadzonego postepowania (platforma zakupowa). Otwarcie ofert odbyło się dnia 05 sierpnia 2026 r. o godzinie 10.05. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Oferta z najniższą ceną (2.159.883,00 zł brutto) została złożona przez KAPIBARA Mateusz MAŁYJUREK SPÓŁKA KOMANDYTOWA (dawniej KAPIBARA Sp. z o.o. Sp. k.), ul. Floriana 7, 44-190 Knurów. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.Zamawiający, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |