Prace zabezpieczenia konserwatorskiego eksponatów/obiektów przed procesem ich digitalizacji

MUZEUM TATRZAŃSKIE IM.DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410747
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410747/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-27 14:25
Lokalizacja
Zakopane, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-14dbf934-b158-4c0d-b1e2-2fca0c589b52
Identyfikator
7361066047
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410747 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Prace zabezpieczenia konserwatorskiego eksponatów/obiektów przed procesem ich digitalizacji

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM TATRZAŃSKIE IM.DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278385

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Krupówki 10

1.4.2.) Miejscowość: Zakopane

1.4.3.) Kod pocztowy: 34-500

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@muzeumtatrzanskie.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://muzeumtatrzanskie.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14dbf934-b158-4c0d-b1e2-2fca0c589b52

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410747

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00140360

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

„Digitalizacja i udostępnienie zbiorów Muzeum Tatrzańskiego”, nr projektu FEMP.01.09-IZ.00-0263/24 dofinansowanego w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027, priorytet FEMP.01 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, działanie FEMP.01.09 Rozwój e-kultury w województwie małopolskim, Typ projektu: A. Rozwój e-kultury w województwie małopolskim

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Prace zabezpieczenia konserwatorskiego eksponatów/obiektów przed procesem ich digitalizacji

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac zabezpieczenia konserwatorskiego obiektów pochodzących z kolekcji Zamawiającego, wykonanych z różnych materiałów, uwzględniających ich indywidualny charakter, walory artystyczne i znaczenie historyczne, z dopuszczeniem składania ofert częściowych, wg poniższych informacji:
CZĘŚĆ NR I: konserwacja eksponatów na podłożu papierowym (technika wykonania: staloryt)
2. Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia jest zawarty w zał. nr 1 do SWZ.
3. Wykonawca udzieli na przedmiot zamówienia (wykonane usługi, w tym na zastosowane materiały objęte przedmiotem zamówienia) gwarancji jakości na okres nie krótszy niż 36 miesięcy od dnia podpisania (bez zastrzeżeń) protokołu odbioru.

3.9.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-06

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

77 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): sio.studio Daria Kordowska

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7392881073

4.3.3.) Ulica: J. Kukuczki

4.3.4.) Miejscowość: Wrocław

4.3.5.) Kod pocztowy: 50-570

4.3.6.) Województwo: dolnośląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 8856,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00275026/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

W trakcie transportu muzealiów z pracowni konserwatorskiej Wykonawcy do siedziby Zamawiającego, doszło do nagłego uszkodzenia opony w pojeździe realizującym transport, uniemożliwiającego kontynuowanie przewozu. W związku z powyższym Strony postanowiły zawrzeć aneks przedłużający termin dostawy a tym samym realizacji przedmiotu umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termin wykonania przedmiotu umowy z 24.07.2026 r. został przeniesiony na 27.07.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8856 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi