Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 4 w Gdańsku przy ul. Do Studzienki 36 w ramach projektu „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410755
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410755/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 14:27
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f5f3bd54-1209-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5840203274
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410755 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 4 w Gdańsku przy ul. Do Studzienki 36 w ramach projektu „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11
1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f5f3bd54-1209-11ec-b885-f28f91688073
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410755
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 398660-2021
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Niniejsze zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska – w latach 2017-2020”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 4 w Gdańsku przy ul. Do Studzienki 36 w ramach projektu „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 4 w Gdańsku przy ul. Do Studzienki 36 w ramach projektu „G1- Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska– w latach 2017-2020” (pełna nazwa zamówienia).
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty
konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy:
Roboty rozbiórkowe, demontażowe i przygotowawcze.
Roboty izolacyjne.
Roboty budowlano-montażowe.
Roboty instalacyjne: sanitarne.
Roboty instalacyjne: elektryczne i telekomunikacyjne.
Ponadto, o ile dla wykonania robót budowlanych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy będzie konieczne wykonanie innych robót, czynności lub uzyskanie zezwoleń, to wykonawca wykona te roboty i czynności oraz uzyska niezbędne zezwolenia własnym kosztem i staraniem.
3. Niniejsze zamówienie jest:
- realizowane w ramach projektu pn. „G1- Kompleksowa modernizacja
energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do
Gminy Miasta Gdańska – w latach 2017-2020”, w ramach Regionalnego
Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020;
- współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego dla
Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020;
- Nr umowy o dofinansowanie: RPPM 10.01.01-22-0021/17-00 z dnia
26.07.2017r.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45232460-4 - Roboty sanitarne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Lech Labudda przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą pod firmą PHU "LABAR" LECH LABUDDA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 191130065
4.3.3.) Ulica: Niedźwiednik 20
4.3.4.) Miejscowość: Gdańsk
4.3.5.) Kod pocztowy: 80-292
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2998900,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 615513-2021
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-12-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
przedłużenie się ponad czas standardowy zatwierdzenia rozwiązań przez Pomorskiego
Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
- spowodowana powyższym zmiana harmonogramu wymiany stolarki okiennej ze
względu na brak możliwości montażu zewnętrznej stolarki okiennej przed okresem
zimowym
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu zakończenia robót z dnia 23.11.2022 r. na 29.03.2023 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki terenowe, wydanie nowych decyzji, postanowień lub uzgodnień przez organy administracyjne i podmioty uzgadniające dokumentację projektową
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
konieczność zmiany sposobu spełnienia świadczenia związana z wykonaniem robót dodatkowych: wykonaniu naprawy i uzupełnienia nadproży okiennych;
naprawie i zszyciu ścian zewnętrznych; malowaniu rur instalacji c.o.; naprawie cokołu fundamentowego; montażu stylizowanych kratek wentylacyjnych;
malowaniu stolarki drzwiowej; zabezpieczeniu rynien przed zanieczyszczeniem;
oczyszczeniu posadzki w piwnicy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 73555,76
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność zmiany terminu zakończenia robót w związku ze zmianą sposobu spełnienia świadczenia związaną z wykonaniem robót dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu zakończenia robót z dnia 29.03.2023 r. na 12.12.2023 r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
wystąpienie przez Wykonawcę z wnioskiem o waloryzację wynagrodzenia oraz stwierdzenie przez Zamawiającego, że wniosek ten jest w części uzasadniony w świetle postanowień Umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy
5.4.6.) Wartość zmiany: 133858,44
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3206314,19 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane |