Remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze w budynku MEN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410756
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410756/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 14:27
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-51d57225-27ed-11ef-a458-c2a7c3d67e03
- Identyfikator
- 7011010460
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410756 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze
w budynku MEN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Edukacji Narodowej
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387796051
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Al. J. Ch. Szucha 25
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 00-918
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@men.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/edukacja
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51d57225-27ed-11ef-a458-c2a7c3d67e03
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410756
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00363363
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze
w budynku MEN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: remont pomieszczeń biurowych nr 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze oraz pomieszczeń biurowych 225-234 na II piętrze w budynku MEN przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie, zgodnie z dokumentacją projektową, wskazaną w ustępie 2 poniżej. Realizacja przedmiotu zamówienia będzie odbywała się na podstawie pisemnych zleceń określających każdorazowo zakres, termin rozpoczęcia i zakończenia danego zlecenia.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załącznikach do SWZ, które dostępne są na stronie internetowej prowadzonego postępowania:
1) Załącznik nr 1 – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze- opis,
2) Załącznik nr 1a – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze- projekty,
3) Załącznik nr 1b – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze – instalacja elektryczna i teletechniczna,
4) Załącznik nr 1c – projekt budowlany- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze – instalacja centralnego ogrzewania,
5) Załącznik nr 2 – projekt budowlany- remont pom. 225-234 - opis,
6) Załącznik nr 2a – projekt budowlany- remont pom. 225-234 - projekty,
7) Załącznik nr 2b – projekt budowlany- remont pom. 225-234 – instalacja elektryczna i teletechniczna,
8) Załącznik nr 2c – projekt budowlany- remont pom. 225-234 - instalacja centralnego ogrzewania,
9) Załącznik nr 3 – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych Remont pomieszczeń biurowych z częścią korytarza na parterze I i II piętrze MEN,
10) Załącznik nr 3a – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze,
11) Załącznik nr 3b – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. centralnego ogrzewania- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze,
12) Załącznik nr 3c – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 225-234,
13) Załącznik nr 3d – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- inst. centralnego ogrzewania- remont pom. 225-234,
14) Załącznik nr 4 – przedmiar robót – architektura - remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze,
15) Załącznik nr 4a – przedmiar robót inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze,
16) Załącznik nr 4b – przedmiar robót- inst. centralnego ogrzewania- remont pom. 107-117 wraz z korytarzem na I piętrze,
17) Załącznik nr 5 – przedmiar robót – architektura - remont pom. 225-234,
18) Załącznik nr 5a – przedmiar robót inst. elektryczna i teletechniczna- remont pom. 225-234,
19) Załącznik nr 5b – przedmiar robót- inst. centralnego ogrzewania - remont pom. 225 -234,
20) Załącznik nr 6 – decyzja Konserwatora Zabytków WZW.5142.51.2020.AKO,
21) Załącznik nr 6a – decyzja Konserwatora Zabytków WZW.5142.2474.2022.MD,
22) Załącznik nr 6b – decyzja Konserwatora Zabytków WZW. 5142.52.2020.AKO,
23) Załącznik nr 6c – decyzja Konserwatora Zabytków WZW.5142.1475.2022.MD,
24) Załącznik nr 7 – decyzja Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 66-ŚRD-2020,
25) Załącznik nr 7a – decyzja Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 106-ŚRD-2020,
UWAGA: przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót, zgodnie z dokumentacją projektową, z uwzględnieniem dostaw i montażu wszystkich niezbędnych materiałów budowlanych i wyposażenia.
Przedmiar jest dokumentem pomocniczym, który może służyć jedynie do oszacowania zadania (rozliczenie ilościowo-kosztorysowe kosztorysem powykonawczym). Dla wyceny oferty należy zapoznać się szczegółowo z projektem budowlanym oraz STWiOR.
W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie nakłady na wykonanie przedmiotowych robót budowlanych zgodnie z projektem budowlanym oraz STWiOR, z uwzględnieniem lokalnych warunków wykonywania robót.
3. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej „PPU”), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
4. Roboty budowlane oraz wszystkie prace związane z wykonywanymi robotami winny być realizowane zgodnie z wytycznymi odnoszącymi się do przepisów obowiązującego prawa, obowiązujących norm, warunków technicznych, zasad wiedzy technicznej, przepisów bhp, ppoż., zawartych w ww. opracowaniach Zamawiającego.
5. Przedmiot Umowy obejmuje również udzielenie 36-miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane, na zasadach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (PPU). Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi przez okres równy okresowi gwarancji.
6. Budynek Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-816, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest podjąć wszelkie konieczne działania dla zapewnienia zabezpieczenia budynku przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Roboty będą prowadzone w czynnym obiekcie, wobec tego Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń.
3.9.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45431200-9 - Kładzenie glazury
45262510-9 - Roboty kamieniarskie
45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): A&A BUDOWNICTWO SP. z o.o. Sp. Komandytowa
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 384894149
4.3.3.) Ulica: ul. Baczkowska
4.3.4.) Miejscowość: Łochów
4.3.5.) Kod pocztowy: 07-130
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2091111,73 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00449338/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
potrzeba dalszego zlecania Wykonawcy robót budowlanych polegających na prowadzeniu prac remontowych w pomieszczeniach biurowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
remont pomieszczeń 322c, 351c, 351d na III piętrze
5.4.6.) Wartość zmiany: 290734,25
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2372683,55 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |