Remont nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową kanalizacji deszczowej
Gmina Zawadzkie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410758
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410758/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 14:27
- Lokalizacja
- Zawadzkie, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1f849831-f18d-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
- Identyfikator
- 7561860761
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410758 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową kanalizacji deszczowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zawadzkie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413314
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Dębowa 13
1.4.2.) Miejscowość: Zawadzkie
1.4.3.) Kod pocztowy: 47-120
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.7.) Numer telefonu: 774623100
1.4.8.) Numer faksu: 774623175
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@zawadzkie.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zawadzkie.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f849831-f18d-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410758
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00327571
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową kanalizacji deszczowej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia będzie wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie nawierzchni jezdni i chodników ulicy Mickiewicza w Zawadzkiem wraz z przebudową kanalizacji deszczowej – droga klasy D.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
• Przebudowę kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe do istniejącego kolektora kanalizacji deszczowej w ulicy Miarki.
• Wymianę i wzmocnienie podbudowy jezdni.
• Wymianę nawierzchni jezdni – projektowana nawierzchnia, to nawierzchnia z mieszanki mineralno-asfaltowej.
• Wykonanie urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wyniesienie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Szymanowskiego – nawierzchnia z betonowej kostki brukowej.
• Wymianę nawierzchni istniejących chodników– nawierzchnia z betonowej kostki brukowej.
• Przebudowę istniejących zjazdów do posesji – nawierzchnia z betonowej kostki brukowej.
Wykonawca odpowiada za organizację, zagospodarowanie i likwidację placu budowy.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
3.9.) Główny kod CPV: 45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2024-11-294.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751839378
4.3.3.) Ulica: Klonowa 11
4.3.4.) Miejscowość: Lubliniec
4.3.5.) Kod pocztowy: 42-700
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2032764,68 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00410726/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2024-12-09
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Nieprzewidziane roboty dodatkowe
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wzrost kwoty wynagrodzenia o 17 255,99 zł brutto
5.4.6.) Wartość zmiany: 17255,99
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie robót dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W § 6 umowy dodaje się ust. 21 który mówi o konieczności wykonania dodatkowych robót , wzroście wynagrodzenia oraz informację o zapłacie wynagrodzenia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 32386,64
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu realizacji w związku ze zmianą zakresu umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 2 ust. 1 pkt 2 umowy przyjmuje następujące brzmienie : „Termin realizacji przedmiotu zamówienia – do 4.12.2024r”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2082407,31 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |