Budowa świetlicy kontenerowej w Wielkich Łąkach
Gmina Korfantów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410807
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410807/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 14:36
- Lokalizacja
- Korfantów, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-319eff1e-9693-40c1-a229-b854146c5926
- Identyfikator
- 7532382709
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410807 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa świetlicy kontenerowej w Wielkich Łąkach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Korfantów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412830
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 4
1.4.2.) Miejscowość: Korfantów
1.4.3.) Kod pocztowy: 48-317
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.4.7.) Numer telefonu: 774343820
1.4.8.) Numer faksu: 774343817
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@korfantow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.korfantow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-319eff1e-9693-40c1-a229-b854146c5926
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410807
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00557838
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa świetlicy kontenerowej w Wielkich Łąkach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest budową budynku świetlicy kontenerowej wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem terenu w Wielkich Łąkach w ramach realizacji zadania inwestycyjnego Gminy Korfantów: „Zakup i montaż świetlicy kontenerowej w Wielkich Łąkach”.
Lokalizacja inwestycji:
Wielki Łąki dz. nr 54/5 (160703_5.0022.54/5), 48-317 Korfantów
Wykonawca będzie realizował zadanie na podstawie Decyzji o pozwoleniu na budowę Nr 507/25 z dnia 18 sierpnia 2025 r. wydanej przez Starostę Nyskiego.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Dokumentacji projektowej:
- Dokumentacjach budowlanych,
- Przedmiarze robót,
- STWiORB,
- Dokumentacji zdjęciowej.
2) Specyfikacji warunków zamówienia.
3) Projekcje Umowy.
1. Zakres rzeczowy zadnia obejmuje m. in.:
1) Roboty przygotowawcze i roboty ziemne:
a) Rozebranie części istniejącej kostki betonowej wraz ze złożeniem jej na paletach w celu przekazania Zamawiającemu,
b) Usuniecie warstwy ziemi urodzajnej na pow. niezbędnej do przeprowadzenia prac budowlanych,
c) Wykonanie robót ziemnych w zakresie fundamentów budynku oraz wykonania podbudów oraz nawierzchni,
d) Niwelację terenu po wykonaniu prac,
e) Wywóz oraz zdeponowanie nadmiaru ziemi.
2) Roboty fundamentów oraz podbudowy pod usytuowanie budynku:
a) Wykonanie zaprojektowanych stóp fundamentowych;
b) Wykonanie obrabowania przestrzeni posadowienia budynku z obrzeży betonowych;
c) Wykonanie podbudowy zagaszonej warstwami.
3) Dostawę i zabudowę kompletnego, wykończonego budynku modułowego (kontenerowego) świetlicy zgodnie ze specyfikacją dokumentacją projektowej:
a) Budynek modułowy kompletnie wykończony zewnętrznie i wewnętrznie oraz wyposażony w stolarkę,
b) Budynek wyposażony w projektowane instalację, urządzenia, osprzęt sanitarne i elektryczne.
c) Budynek oraz jego elementy winny spełniać obowiązujące obecnie normy i przepisy prawa.
Uwagi:
• Zamówienie zakłada budowę budynku z modułów kontenerowych prefabrykowanych, dostarczonych na budowę przez Wykonawcy. W zależności od wyboru Wykonawcy oraz stosowanej technologii oraz modularności, dopuszcza się odstąpienia nieistotne względem projektu architektoniczno‐budowlanego w zakresie:
- powierzchni zabudowy nieprzekraczające 5%
‐ wysokości, długości lub szerokości nieprzekraczające 2%
Zmiana w tym zakresie będzie musiała zostać udokumentowana zgodnie z procedurą wniesienia zmian nieistotnych w dokumentacji budowlanej. Wszelkie koszty z tym związane (w tym m. im. projektowe) będą stanowić koszt wykonawcy.
• Ostateczną kolorystyka i wykończenie elementów obiektu należy przedstawić i pisemnie zatwierdzić z Zamawiający w terminie do 4 tygodni od podpisania umowy.
• Wykonawca wraz z dostawą obiektu przedstawi jego kompletną dokumentacje potwierdzająca zgodność z projektowaną specyfikacją, celem zatwierdzenia jej przez Inspektora nadzoru inwestorskiego.
4) Wykonanie oraz podłączenie projektowanych przyłączy do obiektu.
5) Wykonanie projektowanego zagospodarowania terenu:
a) Nowo projektowane nawierzchnie z kostki betonowej – gr. 8 cm, typu Holland.
b) Przełożenie w części istniejącej kostki brukowej w celu dostosowania jej rzędnej do projektowanego budynku.
c) Wykonanie utwardzenia tłuczniem wraz z podbudową na podjeździe i miejscach parkingowych – powierzchnie do utwardzenia.
6) Usunięcie ewentualnych odpadów oraz ich zdeponowanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
7) Wykonanie wszelkich niezbędnych badań i sprawdzeń umożlwiających uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku.
8) Obsługę geodezyjną zamierzenia
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-08
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowy Segmentów Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7742845512
4.3.3.) Ulica: Dębowa
4.3.4.) Miejscowość: Płock
4.3.5.) Kod pocztowy: 09-402
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 674932,52 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00035354/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-07
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wprowadzenie podwykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. § 15 ust. 1 otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać zamówienie siłami własnymi oraz przy udziale podwykonawców.
Podwykonawca:
Firma Budowlana SKILO INTERIORS Wiesław Nowacki
Przydroże Małe 25, 48-317 Przydroże Małe, województwo opolskie
NIP: 7531864702
REGON: 531889749”
2. § 15 ust. 2 otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„2. Zakres rzeczowy robót, który Wykonawca zrealizuje angażując podwykonawców:
Roboty ziemne i przygotowawcze, posadowienie, zagospodarowanie terenu, instalacja wlz, przyłącze wodociągowe, przyłącze kanalizacyjne.
Szczegółowy zakres robót przedstawiony został w kosztorysie ofertowym podwykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana zakresu robót – w oparciu o Protokół konieczności z dn. 18.05.2026 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 1 ust. 3 punkty 4 i 5 otrzymują nowe następujące brzmienie:
„4) Wykonanie przyłącza kanalizacyjnego i podłączenie przyłączy wody oraz WLZ. 5) Wykonanie projektowanego zagospodarowania terenu: a) Nowo projektowane nawierzchnie z kostki betonowej – gr. 8 cm, typu Holland. b) Przełożenie w części istniejącej kostki brukowej w celu dostosowania jej rzędnej do projektowanego budynku. c) Wykonanie utwardzenia tłuczniem wraz z podbudową na podjeździe i miejscach parkingowych – powierzchnie do utwardzenia. d) Wykonanie opaski żwirowej wokół budynku.”
§ 2 ust. 2 otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„2. Według zakresu i przedmiaru robót będącego podstawą sporządzania oferty oraz Protokołu konieczności z dn. 18.05.2026 r., wynagrodzenie na dzień podpisania Aneksu nr 2 do Umowy, zgodnie z kosztorysem zamiennym WYKONAWCY wynosi brutto: 660 120,62 zł, słownie: sześćset sześćdziesiąt tysięcy sto dwadzieścia i 62/100 zł,
(...)
5.4.6.) Wartość zmiany: 14811,90
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 660120,61 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |