Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Sprawnościowy Plac Zabaw – Budowa Placu Zabaw”

GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00410889
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00410889/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-27 14:54
Lokalizacja
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d5ae42b3-b805-4273-9a48-2e0ea0b1e757
Identyfikator
6222384323
Ostatnia aktualizacja
2026-08-27

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlaneUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi w zakresie trawnikówWyposażenie parków i placów zabaw

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410889 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Sprawnościowy Plac Zabaw – Budowa Placu Zabaw”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855512

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: al. Powstańców Wielkopolskich 18

1.4.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

1.4.3.) Kod pocztowy: 63-400

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umostrow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umostrow.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5ae42b3-b805-4273-9a48-2e0ea0b1e757

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410889

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00145823

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Sprawnościowy Plac Zabaw – Budowa Placu Zabaw”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Sprawnościowy Plac Zabaw – Budowa Placu Zabaw”.
1. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Wykonanie robót przygotowawczych związanych z placem budowy,
2) Wykonanie robót geodezyjnych - wytyczenie zagospodarowania terenu,
3) Wykonanie niwelacji terenu, rozplantowanie istniejącej skarpy,
4) Wykonanie wykopów fundamentowych pod elementy zagospodarowania terenu,
5) Wykonanie robót fundamentowych,
6) Wykonanie montażu urządzeń placu zabaw,
7) Wykonanie nawierzchni bezpiecznych,
8) Wykonanie zasypania wykopów,
9) Wykonanie oczyszczenia placu budowy,
10) Dostawa i montaż tablicy informacyjnej (po wcześniejszym uzgodnieniu treści),
11) Wykonanie trawników wraz z sadzeniem drzew,
12) Wykonanie mapy poinwentaryzacyjnej.
2. Lokalizacja robót: przy ul. Waryńskiego w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr w Ostrowie Wielkopolskim, działka nr: 111/1 obręb 0083.
3. Przedmiot zamówienia opisują następujące dokumenty:
1) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 9,
2) Projekt zagospodarowania terenu – załącznik nr 10,
3) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – załącznik nr 11,
4) Przedmiar robót – załącznik nr 12.
UWAGA!
Przedmiar robót ma wyłącznie charakter pomocniczy. Mając na uwadze, że w niniejszym postępowaniu przyjęto cenę ryczałtową za wykonanie przedmiotu zamówienia, wykonawca przygotuje ofertę jedynie na podstawie opisu przedmiotu zamówienia, projektu zagospodarowania terenu i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót – stanowiących załączniki do SWZ.

4. Inne wymagania i uwagi.
4.1. Wykonawca w okresie prowadzenia robót będzie ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 50.000,00 zł.
4.2. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wady przedmiotu umowy z tytułu rękojmi w okresie 3 lat, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
4.3. Wykonawca udzieli zamawiającemu gwarancji na wykonany przedmiot umowy na okres 5 lat licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
4.4. Zamawiający wymaga od wykonawcy lub ewentualnego podwykonawcy, aby na podstawie stosunku pracy, o którym mowa w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, zatrudnione były osoby wykonujące roboty:
1) ziemne,
2) fundamentowe
3) montażowe.
4.5. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych ze względu na to,
że zamówienie technicznie, organizacyjnie i ekonomicznie tworzy nierozerwalną całość. Potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia na ograniczonym terenie groziłaby trudnościami technicznymi. Tym samym z inżynierskiego punktu widzenia nie jest możliwy podział zamówienia na osobne etapy, tak aby nie powodować komplikacji przy realizacji zadania. Ponadto przedmiot zamówienia może być wykonany w całości przez MŚP.

3.9.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45000000-7 - Roboty budowlane

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-08-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FIT PARK Sp. z o.o. sp.k.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9562310727

4.3.4.) Miejscowość: Toruń

4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 224106,97 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00253526/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 224106,97 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane