„Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu”
Miejski Zarząd Budynków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00410891
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00410891/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 14:56
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e933aa93-1bc9-4216-8ebd-4fa1469bf356
- Identyfikator
- 8862608287
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410891 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Budynków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891337815
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Generała Andersa 48
1.4.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.4.3.) Kod pocztowy: 58-304
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@mzbwalbrzych.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzbwalbrzych.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e933aa93-1bc9-4216-8ebd-4fa1469bf356
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410891
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00242766
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wyburzeniu istniejącego budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu, położonego na działce nr 96/6 obręb 39 Podgórze, zgodnie z poniższą dokumentacja projektową stanowiącą szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
a) Projekt architektoniczno-budowlany /rozbiórka/ z 27.01.2025r. pn. „Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu” położonego na działce nr 96/6 obręb 39 Podgórze
b) Projekt techniczny /rozbiórka/ z 27.01.2025r. pn. „Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu” położonego na działce nr 96/6 obręb 39 Podgórze
c) Projekt wykonawczy /rozbiórka/ z 27.01.2025r. pn. „Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu” położonego na działce nr 96/6 obręb 39 Podgórze
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych z 27.01.2025r. pn. „Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu” położonego na działce nr 96/6 obręb 39 Podgórze
e) Decyzja pozwolenia na rozbiórkę nr 20/2025 z dnia 07.05.2025 r. dla Gminy Wałbrzych.
Uwaga! Zamawiający jest w trakcie procedury przeniesienia, wydanej na Gminę Wałbrzych, Decyzji nr 20/2025 z dnia 07.05.2025 r. na rzecz MZB Sp. z o.o. w Wałbrzychu.
2. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca jest zobligowany do:
a) uzyskania koniecznych zgód, w tym złożenie w imieniu Zamawiającego zawiadomienia o rozpoczęciu jak i zakończeniu rozbiórki do właściwego organu administracji budowlanej;
b) rozebrania ścian fundamentowych do 0,4m ppt;
c) do uzyskania w imieniu Zamawiającego ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej stwierdzającej, że w budynku nie ma miejsc lęgowych ptaków oraz nietoperzy – jeśli zostaną takowe stwierdzone, wówczas Wykonawca można przystąpić do robót budowlanych dopiero po okresie lęgowym. Ponadto w przypadku stwierdzenia siedlisk, Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego decyzję RDOŚ;
d) Wykonać prace wyburzeniowe pod bezpośrednim nadzorem specjalisty ornitologa ( co oznacza, że specjalista ma być obecny w trakcie prowadzenia prac w obrębie miejsc lęgowych, co ma na celu uniemożliwienie zniszczenia miejsc lęgowych i porzucenia lęgów w czasie, gdy jest ono wykorzystywane przez ptaki);
e) Uporządkowania terenu, po zakończeniu rozbiórki i opracowania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej terenu wraz z aktualizacją mapy zasadniczej wraz ze zgłoszeniem likwidacji obiektu w biurze Geodezji, Kartografii i Katastru Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, oraz potwierdzenie przekazania odpadów.
f) wyrówna poziom terenu oraz nawieźć i rozplantować warstwę humusu grubości 20cm.
3.9.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
50 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Rozbiórki i Wyburzenia Brajan Matusiewicz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8842804387
4.3.3.) Ulica: Szczepanów 25a
4.3.4.) Miejscowość: Marcinowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 58-124
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 109347 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00351500/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-08-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych zmierzających do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Konieczność wysprzątania pomieszczeń gospodarczych z zalegających śmieci oraz ich rozebrania i utylizacji gruzu
5.4.6.) Wartość zmiany: 7000
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 116347 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |