„Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu".
Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411063
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411063/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 16:44
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b85c0ee7-2f98-11ef-86d2-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 6440015167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411063 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych
w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu".
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20
1.4.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.4.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.4.7.) Numer telefonu: 322960510
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: s.winter@um.sosnowiec.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b85c0ee7-2f98-11ef-86d2-4e696a6d8c25
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411063
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00384604
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
1.4. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury ze środków rezerwy subwencji ogólnej w 2024 rok na drogach samorządowych.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych
w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu".
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu (znak sprawy: WZP.271.1.37.2024.SW):
Część 1: „Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu".
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3. Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi 60 miesięcy.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
71351910-5 - Usługi geologiczne
71354000-4 - Usługi sporządzania map
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-05
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2024-12-204.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Silesia Invest Sp. z o.o. Szmitka Kamiński Sp.k.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312651153
4.3.3.) Ulica: o. Jana Siemińskiego 18-20
4.3.4.) Miejscowość: Gliwice
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-100
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 5948000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00465613/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-09-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Brak możliwości uzyskania przez Wykonawcę niezbędnych decyzji administracyjnych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu realizacji umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Brak możliwości uzyskania przez Wykonawcę niezbędnych decyzji administracyjnych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu realizacji umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 5948000,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Wykonawcy naliczono kary umowne za nieterminowe opracowanie dokumentacji projektowej w wysokości 111.222,71 zł. Kara umowna do dnia publikacji ogłoszenia nie została zapłacona przez Wykonawcę.| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |