Renowacja budynku Centrum Kultury Gminy Mełgiew w Podzamczu polegająca na wymianie dachu, okien i drzwi zewnętrznych w budynku pałacu w Podzamczu, gm. Mełgiew
GMINA MEŁGIEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411069
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411069/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 16:49
- Lokalizacja
- Mełgiew, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b91fd343-e346-4af9-9b13-53518e126f66
- Identyfikator
- 7122914532
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411069 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Renowacja budynku Centrum Kultury Gminy Mełgiew w Podzamczu polegająca na wymianie dachu, okien i drzwi zewnętrznych w budynku pałacu w Podzamczu, gm. Mełgiew
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MEŁGIEW
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019589
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Partyzancka 2
1.4.2.) Miejscowość: Mełgiew
1.4.3.) Kod pocztowy: 21-007
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.4.7.) Numer telefonu: (81)4605700
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@melgiew.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://melgiew.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b91fd343-e346-4af9-9b13-53518e126f66
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411069
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00529971
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. "Renowacja budynku Centrum Kultury Gminy Mełgiew w Podzamczu wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 7.9 Zrównoważony rozwój dziedzictwa kulturowego.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Renowacja budynku Centrum Kultury Gminy Mełgiew w Podzamczu polegająca na wymianie dachu, okien i drzwi zewnętrznych w budynku pałacu w Podzamczu, gm. Mełgiew
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Renowacja budynku Centrum Kultury Gminy Mełgiew w Podzamczu polegająca na wymianie dachu, okien i drzwi zewnętrznych w budynku pałacu w Podzamczu, gm. Mełgiew”.
2. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z wymianą dachu oraz okien i drzwi zewnętrznych w pałacu położonym na działce nr 215, w m. Podzamcze gm. Mełgiew. Pałac znajduje się na obszarze objętym ochroną konserwatorską i jest wpisany do rejestru zabytków woj. lubelskiego pod nr A/676.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
A. Remont dachu pałacu - oficyny oraz wymiana stolarki zewnętrznej:
1) Roboty rozbiórkowe,
2) Wymiana elementów konstrukcji dachu,
3) Pokrycie dachu,
4) Izolacja termiczna poddasza oficyny,
5) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w oficynie,
6) Roboty budowlane;
B. Remont dachu pałacu oraz wymiana stolarki zewnętrznej:
1) Roboty rozbiórkowe,
2) Wymiana elementów konstrukcji dachu,
3) Pokrycie dachu ,
4) Izolacja termiczna dachu oraz zabudowa GKF,
5) Wymiana stolarki drzwiowej, roboty demontażowe,
6) Wymiana stolarki okiennej,
7) Roboty budowlane.
4. Wykonawca jest zobowiązany prowadzić roboty budowlane w oparciu o decyzje administracyjne stanowiące załącznik nr 11 do SWZ z zastrzeżeniem spełnienia zastępujących warunków konserwatorskich:
a) Niezwłocznego zawiadomienia Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wszelkich zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prac;
b) Kierowania robotami budowlanymi przez osoby spełniające wymagania, o których mowa w art. 37c i g ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
c) Przekazania Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków nie później niż w terminie 14 dni przed dniem rozpoczęcia robót budowlanych, a w toku robot budowlanych na 14 dni przed dokonaniem zmiany – danych personalnych osoby mającej pełnić funkcję kierownika robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez te osoby wymagań o których mowa w art. 73c i g ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz oświadczenia w/w osób o przyjęciu obowiązku pełnienia przedmiotowych funkcji;
d) Przedłożenia projektu wykonawczego wymiany więźby dachowej do akceptacji LWKZ;
e) Przedłożenia projektu stolarki okiennej i drzwiowej na etapie wykonawczym do akceptacji LWKZ;
f) Szczegóły inwestycji, w tym kolorystykę, wykorzystywane rozwiązania i materiały wykończeniowe należy ustalić na etapie wykonawczym z LWKZ.
Powyższe obowiązki lit. a) – f) wynikają z decyzji LWKZ z dnia 01.02.2024 r. stanowiącej załącznik nr 11 do SWZ.
5. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załącznik nr 11 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 10 do SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421132-8 - Instalowanie okien
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45212353-5 - Roboty budowlane w zakresie pałaców
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): USŁUGI INŻYNIERSKIE mgr inż. Henryk Wierzbicki
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060576070
4.3.3.) Ulica: Bełżycka 3
4.3.4.) Miejscowość: Wąwolnica
4.3.5.) Kod pocztowy: 24-160
4.3.6.) Województwo: lubelskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3213118,59 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00682042/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zlecenie wykonania robót dodatkowych w zakresie wymiany stropu nad piętrem w skrzydle zachodnim budynku pałacu oraz w zakresie prac rozbiórkowych ścianek poddasza, pieca, komina, przemurowania komina, elewacji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z robotami dodatkowymi - zmiana terminu zakończenia robót oraz zmiana wysokości wynagrodzenia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 325923,09
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zlecenie wykonania robót dodatkowych w zakresie wymiany stropu nad piętrem w skrzydle wschodnim budynku pałacu
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W związku z robotami dodatkowymi - zmiana wysokości wynagrodzenia.
5.4.6.) Wartość zmiany: 257864,48
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Pismo Wykonawcy z dnia 04.05.2026 r. wnioskujące o wydłużenie terminu realizacji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu zakończenia robót.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3796906,16 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |