,,Remont pomieszczeń budynku PoliClinic Centrum Medycznego Fundacji Politechniki Łódzkiej”
Fundacja Politechniki Łódzkiej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411085
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411085/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-27 17:54
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c2bd741c-c635-4b21-b423-7e510422d231
- Identyfikator
- 7272782368
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411085 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
,,Remont pomieszczeń budynku PoliClinic Centrum Medycznego Fundacji Politechniki Łódzkiej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Fundacja Politechniki Łódzkiej
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 101265884
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Żeromskiego 116
1.4.2.) Miejscowość: Łódź
1.4.3.) Kod pocztowy: 90-924
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@fundacja.p.lodz.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://fundacja.p.lodz.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2bd741c-c635-4b21-b423-7e510422d231
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411085
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00561453
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt grantowy nr FENX.06.01-IP.003-0001/23 pt.Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego na podstawie umowy nr FENX.06.01-IP.03-0001/23-00/1374/2024/17
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
,,Remont pomieszczeń budynku PoliClinic Centrum Medycznego Fundacji Politechniki Łódzkiej”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje ,,Remont pomieszczeń budynku PoliClinic Centrum Medycznego Fundacji Politechniki Łódzkiej” w szczególności:
a) Remont ścian i podłóg;
b) Wymianę drzwi wewnętrznych;
c) Remont instalacji elektrycznej wewnętrznej;
d) Remont instalacji wodno – kanalizacyjnej wewnętrznej;
e) Wydzielenie nowych pomieszczeń na potrzeby rozszerzenia działalności leczniczej;
f) Remont sieci telekomunikacyjnych wewnętrznych;
g) Wymianę oświetlenia.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na Zadanie I i Zadanie II:
1) Zadanie I polega na realizacji robót budowlanych zlokalizowanych w budynku PoliClinic Centrum Medycznego położonego przy ul. Wólczańskiej 215, 93-005 Łódź.
Zakres robót budowlanych (bez wyposażenia) został określony w dokumentacji projektowej i nie obejmuje pomieszczeń realizowanych w ramach Zadania II.
2) Zadanie II polega na realizacji robót budowlanych zlokalizowanych w budynku PoliClinic Centrum Medycznego położonego przy ul. Wólczańskiej 215, 93-005 Łódź.
Zakres robót budowlanych (bez wyposażenia) obejmuje pomieszczenia:
- rejestracji tj. pokoje nr 0,03, 0,04, 0,05;
- gabinetów lekarskich położonych na I piętrze, pokoje nr 1.13.-1.16.;1.18.;
Roboty budowlane Zadania II obejmują:
a) Remont ścian i podłóg;
b) Wymianę drzwi wewnętrznych;
c) Remont instalacji elektrycznej wewnętrznej;
d) Remont instalacji wodno – kanalizacyjnej wewnętrznej;
e) Wydzielenie nowych pomieszczeń na potrzeby rozszerzenia działalności
leczniczej;
f) Remont sieci telekomunikacyjnych wewnętrznych;
g) Wymianę oświetlenia.
Płatność wynagrodzenia za wykonany Przedmiot Zamówienia Zadania II będzie pochodziła ze środków umowy o powierzenie grantu, o której mowa w Rozdziale II SWZ.
3) Szczegółowe wymagania Zamawiającego dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia – Dokumentacja projektowa - stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ (dalej jako „OPZ”), wszystkie załączniki do OPZ stanowią jego integralną część oraz Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 10 do SWZ.
UWAGA:
Przedmiar robót pełni wyłącznie rolę pomocniczo – informacyjną.
Przedmiar zawiera zestawienie przewidywanych robót w celu zobrazowania skali zamierzenia budowlanego i ułatwienia Wykonawcom oszacowania kosztów realizacji Przedmiotu Zamówienia, nie może służyć wprost do obliczenia ceny ofertowej.
Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w cenie oferty wszystkich kosztów związanych z wykonywaniem przez niego wszystkich czynności i obowiązków wynikających z Dokumentacji projektowej, obowiązujących przepisów prawa, a także z warunków prowadzenia robót.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-22
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
180 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): AS-BUD Miśkiewicz Szwalski Spółka Jawna
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: INSBUD Adam Ślipek Partner Konsorcjum nr1 ; TECHNITEL POLSKA Spółka Akcyjna Partner Konsorcjum nr 2
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7291003299
4.3.3.) Ulica: ul. Obywatelska 112D lok.2
4.3.4.) Miejscowość: Łódź
4.3.5.) Kod pocztowy: 94-104
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2178330,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00063715/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacjiUmowy, wystąpiły okoliczności uzasadniające:a)wykonania robót zamiennych, które obejmują zaniechanie realizacji części robót i łączy się z powierzeniemWyko do wykonania innych robót lub robót wykonanych w inny sposób w miejsce robót zaniechanych, ponieważ ich wykonaniew określony sposób ma na celu prawidłowe zrealizowanie przedmiotu umowy,a konieczność ich wykonania wynika z sytuacji,że nie zostały przewidzianew dokumentacji projektowej przekazanej przez Zamawiają,lub zostały ujęte w dokumentacji inne rozwiązania;b) konieczność wykonania robót dodatkowych obejmujących zwiększenie zakresu ilościowego lub rzeczowego wykonywanych robót,a wykonanie tych robót jest koniecznedla osiągnięcia celu realizacji zamówienia,c) rezygnacji z wykonywania części (elementów)PrzedZam. Pełna treść zmian znajduje się w aneksie nr 1.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonawca zobowiązuje sięwykonać:1.1. roboty zamienne związane z:
a) Rezygnacją z drzwi przesuwnych w pom. 1.18 i ich zamiana na drzwi płytowe
rozwieralne
b)Zamianą na korytarzach okładziny ściennej z PCV na płaskie odboje z tworzywaAcrovyn o grubości 1 mm. Pasy odbojów o szerokości 25 cm;
c) Zamianą w gabinetach okładziny ściennej z płytek ceramicznych na wykładzinęścienną PCV;
1.2.roboty zaniechane związane z:d) Rezygnacją z drzwi w ściance mobilnej w pom. 1.18.e) Rezygnacją z umywalki i toalety na 1 piętrze oraz rezygnacja z wc dlaniepełnosprawnych na parterze;1.3. roboty dodatkowe związane z:
f) Wyburzeniem ścian z uwagi na zmianę układu pomieszczeń 1.06., 1.07.,1.08.,
1.09.,1.10. i 1.11;g) Demontażem 4 grzejników z pokoi i montaż 1 sztuki grzejnika na korytarzu;h) Dodatkowymi skrzydłami drzwiowymi w pom. 0.07;
i) Rezygnacją z umywalki w pom. lekarskim, rezygnacja z toalety na piętrze 1;
(Pełna treść zmian znajduje się w aneksie nr 1).
5.4.6.) Wartość zmiany: 50115,36
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji Umowy, wystąpiły okoliczności uzasadniające:a)konieczność wykonania robót zamiennych, które obejmują zaniechanie realizacji części robót i łączy się z powierzeniem Wykonawcy do wykonania innych robót lub robót wykonanych w inny sposób w miejsce robót zaniechanych, ponieważ ich wykonanie w określony sposób ma na celu prawidłowe zrealizowanie przedmiotu umowy, a konieczność ich wykonania wynika z sytuacji, że nie zostały przewidziane w dokumentacji projektowej przekazanej przezZamawiającego, lub zostały ujęte w dokumentacji innerozwiązania;b)konieczność wykonania robót dodatkowych obejmujących zwiększenie zakresu ilościowego lub rzeczowego wykonywanych robót, a wykonanie tych robót jest konieczne dla osiągnięcia celu realizacji zamówienia,c)rezygnacji z wykonywania części (elementów) Przedmiotu Zamówienia przewidzianych w dokumentacji projektowej tzw. „roboty zaniechane”(Pełna treść przyczyn dokonania zmian znajduje się w aneksie nr 2).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wykonawca zobowiązuje się wykonać:1.1.roboty zamienne związane z:
1)Rezygnacją z 2 sztuk drzwi wewnętrznych na piętrze (szatnia) oraz dodatkowe drzwi wewnętrzne pod schodami na parterze korytarz 0.02;
2)Rezygnacją z drzwi wewnętrznych na parterze oraz zamiana ich na drzwi aluminiowe przesuwne ręczne - rejestracja 0.03;
3)Rezygnacją z okładziny PCV na klatce schodowej i w strefie wejściowej na rzecz płytek gresowych;
4) Zmianą certyfikowanej rozdzielnicy PWP na dopuszczenie jednostkowe
+ remont złącza ZK1 i ZK2;
1.2. roboty zaniechane związane z:
5) Wykorzystaniem istniejących WLZ;
6)Zmianą ilości (zmniejszenie) punktów gniazd elektrycznych.
1.3. roboty dodatkowe związane z:
7)Wymianą drzwi aluminiowych przesuwnych automatycznych o dużym natężeniu ruchu (drzwi wejściowe do budynku) razem z 5-cio letnią gwarancją;
8)Wymianą drzwi aluminiowych jednoskrzydłowych przeszklonych na I piętrze (klatka schodowa 1.01/korytarz 1.12);
Pełna treść zmian znajduje się w aneksie nr 2
5.4.6.) Wartość zmiany: 117216,38
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji Umowy, wystąpiły okoliczności uzasadniające: konieczność wykonania robót dodatkowych obejmujących zwiększenie zakresu ilościowego i rzeczowegowykonywanych robót, a wykonanie tych robót jest konieczne dla osiągnięcia celu realizacjizamówienia.
3) W związku z okolicznościami wskazanymi w pkt 2) powyżej, Wykonawca wystąpiłz wnioskiem o zawarcie niniejszego aneksu. Strony Umowy w dniu 25 czerwca 2026 r. ustaliły Protokół Konieczności, w którego treści określiły zakres robót i ich wartości wyliczone napodstawie kosztorysów robót dodatkowych, opracowanych przez Wykonawcę i które zostały zaakceptowane przez Zamawiającego.
(Pełna treść przyczyn dokonania zmian znajduje się w aneksie nr 3).
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Na mocy Aneksu nr 3 do Umowy Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje sięwykonać roboty dodatkowe związane z:
a) Dostawą i montażem narożników ochronnych z PCV na ścianach – element nieuwzględniony w projekcie;
b) Obudową nie uwzględnionych w projekcie elementów instalacji wentylacji;
c) Malowaniem ścian przebieralni w pom. 0.07 lakierem lamperyjnym (dodatkowezabezpieczenie ścian);
d) Dostawą, montażem i uruchomieniem rozdzielnicy mammografu - zgodnie z
wymaganiami producenta urządzenia;
e) Rozbudową instalacji elektryczno-logicznej w pomieszczeniu mammografii - zgodniez wymaganiami producenta urządzenia i Zamawiającego;
f) Rozbudową instalacji elektryczno-logicznej obrębie gabinetu 1p. I klatki schodowej -zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
5.4.6.) Wartość zmiany: 70732,98
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2416394,72 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |