Usługi konserwacji oraz digitalizacji Ksiąg Świadectw należących do zasobu Archiwum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, wraz z pracami introligatorskimi opraw.
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411150
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411150/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-27 23:23
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3a2b24b9-f695-4f74-8292-a517aee7b9c1
- Identyfikator
- 6750007570
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-27
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411150 z dnia 2026-08-27 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Usługi konserwacji oraz digitalizacji Ksiąg Świadectw należących do zasobu Archiwum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, wraz z pracami introligatorskimi opraw.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6750007570
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Jana Matejki 13
1.4.2.) Miejscowość: Kraków
1.4.3.) Kod pocztowy: 31-157
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@asp.krakow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.asp.krakow.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a2b24b9-f695-4f74-8292-a517aee7b9c1
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411150
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00410112
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Otwarta Sztuka - cyfryzacja zbiorów artystycznych i historycznych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie” w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021-2027
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Usługi konserwacji oraz digitalizacji Ksiąg Świadectw należących do zasobu Archiwum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, wraz z pracami introligatorskimi opraw.
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
CZĘŚĆ NR 1 - wykonanie usługi konserwacji i digitalizacji ksiąg świadectw. Część nr 1 obejmuje dwa zadania opisane poniżej:
ZADANIE 1 - wykonanie usługi konserwacji ksiąg świadectw:
1) Księga Świadectw 1873-1877
2) Księga Świadectw 1887-1895
3) Księga Świadectw 1895-1901
1.1. Przedmiot zamówienia w części nr 1 będzie wykonywany w etapach:
a) Księga Świadectw 1873-1887 - 21 kart,
b) Księga Świadectw 1887-1895 - 505 kart,
c) Księga Świadectw 1895-1901 - 530 kart.
1.2. Zakres przedmiotu zamówienia w zadaniu 1 obejmuje wykonanie następujących czynności:
a) Wykonanie dokumentacji opisowej i fotograficznej stanu zachowania księgi przed konserwacją.
b) Wykonanie dokumentacji fotograficznej w trakcie wszystkich etapów procesu konserwacji.
c) Wykonanie paginacji kart i dokumentów luźnych przed demontażem.
d) Oddzielenie oprawy od bloku.
e) Oczyszczenie grzbietu bloku z nawarstwień kleju.
f) Demontaż składek.
g) Wymontowanie dokumentów luźnych.
h) Oczyszczanie kart z powierzchniowych zabrudzeń.
i) Usuwanie taśm samoprzylepnych.
j) Usuwanie starych reperacji kart - nieestetycznych oraz zniszczonych.
k) Podklejanie przedarć oraz uzupełnienie ubytków kart .
l) Wzmocnienie bibułami lub papierami japońskimi silnie osłabionych kart/krawędzi kart.
m) Prostowanie silnie zagniecionych kart.
n) Odkwaszanie metodą bezwodną z wykorzystaniem jako substancji zasadowej tlenku magnezu we perfluoroheptanie.
o) Złożenie kart w blok księgi.
p) Dodanie wyklejek z papieru bezkwasowego.
q) Szycie kart.
r) Wykonanie oprawy teczkowej z tektury bezkwasowej, obleczonej płótnem z odtworzeniem napisu na grzbiecie i na okładce.
s) Połączenie bloku z oprawą.
t) Konserwacja i montaż dokumentów luźnych.
u) Usunięcie paginacji kart oraz oznaczeń dokumentów wykonanych na potrzeby prac konserwatorskich.
v) Wykonanie dokumentacji opisowej i fotograficznej po konserwacji.
ZADANIE 2 - wykonanie usługi digitalizacji wszystkich zapisanych druków stron Ksiąg Świadectw, które podlegały procesowi konserwacji:
1) Księga świadectw 1873-1877
2) Księga świadectw 1887-1895
3) Księga Świadectw 1895-1901
1.3. Przedmiot zamówienia w zadaniu 2 będzie wykonywany w etapach:
a) Księga Świadectw 1873-1887 - 42 strony,
b) Księga Świadectw 1887-1895 - 1010 stron,
c) Księga Świadectw 1895-1901 - 1060 stron.
1.4. Informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
1.4.1. Księgi Świadectw nr 1 ma orientację poziomą, Księga Świadectw nr 2 i nr 3 ma orientację pionową.
1.4.2. Poszczególne ich wymiary są następujące:
a) Księga świadectw 1873-1877 - długość- 24,2 cm; szerokość- 77 cm; grubość - 0,7 cm;
b) Księga świadectw 1887-1895 - długość- 41,8 cm; szerokość- 25,4 cm; grubość - 5 cm;
c) Księga świadectw 1895-1901 - długość- 33,3 cm; szerokość- 21 cm; grubość - 5,3 cm.
1.5. Zakres przedmiotu zamówienia w zadaniu 2 obejmuje wykonanie następujących czynności:
a) Wykonanie skanów wszystkich pojedynczych stron w rozdzielczości 300 dpi.
Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia zostały opisane w rozdziale III SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 79971000-1 - Usługi introligatorskie oraz wykańczalnicze
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
79971100-2 - Usługi introligatorskie
79971200-3 - Usługi zszywania książek
79999100-4 - Usługi skanowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): IMAGO - Pracownia Konserwacji Zabytków Kornelia Kondracka - lider konsorcjum
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Pracownia Konserwacji Zabytków Monika Rudy - Sikora
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5842553972
4.3.3.) Ulica: Słoneczna 2b/8
4.3.4.) Miejscowość: Gródek
4.3.5.) Kod pocztowy: 86-140
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 69600 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00512514/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 69600 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi |