Termomodernizacja oraz przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej 27a

Miasto Mysłowice - Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00214351
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00214351/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-05-02 12:35
Lokalizacja
Mysłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d27d8e0e-b99b-4fa6-9422-9af422f2b22c
Identyfikator
2220009027
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty murarskie i muroweRoboty izolacyjneWykonywanie konstrukcji dachowychIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne hydrauliczneBetonowanieZbrojenieInstalowanie ścianek działowychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty renowacyjneWykonywanie pokryć dachowychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeKładzenie rynienTynkowanieKładzenie płytekWykładanie i tapetowanie ścianRoboty w zakresie podłóg drewnianychRoboty malarskieRoboty przy wznoszeniu rusztowańFundamentowanie ścieżek ruchu pieszegoRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoElektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczychInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00214351 z dnia 2025-05-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja oraz przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej 27a

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Mysłowice - Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach

1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271570799

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Partyzantów 21

1.5.2.) Miejscowość: Mysłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@mzgk.myslowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mzgk.myslowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d27d8e0e-b99b-4fa6-9422-9af422f2b22c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja oraz przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej 27a

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d27d8e0e-b99b-4fa6-9422-9af422f2b22c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00214351

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-05-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045849/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Termomodernizacja oraz przebudowa budynku mieszkalnego położonego w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej 27a

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plany Odbudowy i Zwiększania Odporności, program TERMO – premia MZG zwiększona grantem MZG – finansowany ze środków Unii Europejskiej

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00187294

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOZP.271.2.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Termomodernizacja oraz przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego położonego w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej 27a

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261320-3 - Kładzenie rynien

45410000-4 - Tynkowanie

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432200-6 - Wykładanie i tapetowanie ścian

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

45442100-8 - Roboty malarskie

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, mimo iż wskazał w treści dokumentacji zamówienia stawkę podatku VAT, to stawka ta została wskazana błędnie - jako niezgodna z ustawą o VAT.
W ramach procesu składania ofert 3 Wykonawców złożyło swoje oferty, w których skorygowali błąd Zamawiającego, podając prawidłowe, tj. 8% i 23%, stawki VAT, natomiast pozostali Wykonawcy złożyli swoje oferty stosując się do wymagań Zamawiającego.
W zaistniałej sytuacji Zamawiający, nie mógł dokonać poprawek w ofertach i doprowadzić ich do zgodności z dokumentami zamówienia.
Ponadto wskazanie przez Zamawiającego nieprawidłowej stawki VAT w dokumentach zamówienia, mogło być uznane za działanie naruszające zasadę uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców, ponieważ Zamawiający nie mógł zmienić SWZ (poprawić błędu) po otwarciu ofert.
Fakt ten stanowi podstawę do uznania nieporównywalności złożonych ofert, które skutkować musi unieważnieniem przedmiotowego postępowania. Nie jest bowiem możliwe dokonanie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej w sytuacji, gdy złożone oferty nie dają się obiektywnie porównać. Naruszałoby to zasadę uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
2025-05-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane