Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026 w dni nauki szkolnej
GMINA LIPIANY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00456564
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00456564/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-13 13:55
- Lokalizacja
- Lipiany, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c759930e-42b8-4bb7-8268-244e5b3eae7a
- Identyfikator
- 8531456518
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00456564 z dnia 2024-08-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026 w dni nauki szkolnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LIPIANY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685272
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1
1.5.2.) Miejscowość: Lipiany
1.5.3.) Kod pocztowy: 74-240
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: 915641049
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@lipiany.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipiany.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lipiany1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026 w dni nauki szkolnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c759930e-42b8-4bb7-8268-244e5b3eae7a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00456564
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00063267/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 „Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026 w dni nauki szkolnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00438287
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BUD-Z.271.13.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do Niepublicznego Przedszkola Miejskiego „Puchatek” w Pyrzycach, Niepublicznego Ośrodka Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Wychowawczego w Nowielinie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Pyrzycach” w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026 w dni nauki szkolnej.Ilość dzieci:
• do Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Puchatek” w Pyrzycach, ul. Poznańska 1, 74-200 Pyrzyce: 1 dziecko z Lipian; 1 dziecko z Wołczyna, 1 dziecko z Batowa.
• do Niepublicznego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Nowielin 40, 74-230 Mielęcin, 2 dzieci z Lipian: w tym 2 na wózku inwalidzkim,
2 dzieci z Mironowa, 1 dziecko z Batowa, 1 dziecko z Mielęcinka.
• do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Pyrzycach,
ul. Słowackiego 1, 74-200 Pyrzyce: 3 dzieci z Lipian, 1 dziecko ze Skrzynki.
Dowóz organizowany będzie przez 20 miesięcy (od dnia 02.09.2024 r. do dnia 26.06.2026 r.) – 2 lata szkolne z wyłączeniem wakacji i ferii szkolnych, dni ustawowo wolnych od pracy, dni wolnych ustalonych decyzjami dyrektorów placówek oświatowych oraz dni, kiedy zostaną zamknięte szkoły z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. w związku z ogłoszeniem stanu epidemii).
Szacuje się, że w całym okresie objętym umową przewóz będzie realizowany maksymalnie przez 370 dni. Liczba ta może ulec zmianie w sytuacji zmian w przepisach prawnych dotyczących organizacji nauczania w tym organizacji roku szkolnego.
Przewidywana liczba kilometrów trasy przewozu dzieci:
1) Łączna trasa przejazdu będzie wynosiła średnio :
a) cz. 1 – 105 km dziennie
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 450000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dowóz i odwóz dzieci niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do Niepublicznego Przedszkola Miejskiego „Bratek” w Laskowie oraz Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego w Barlinku w roku szkolnym 2024/2025 i 2025/2026 w dni nauki szkolnej.Ilość dzieci:
• do Niepublicznego Przedszkola „Bratek” Laskowo 16, 74-210 Przelewice: 2 dzieci z Jedlic; 1 dziecko z Lipian.
• do Ośrodka Rewalidacyjno -Wychowawczego w Barlinku: 1 dziecko z Jedlic.
Dowóz organizowany będzie przez 20 miesięcy (od dnia 02.09.2024 r. do dnia 26.06.2026 r.) – 2 lata szkolne z wyłączeniem wakacji i ferii szkolnych, dni ustawowo wolnych od pracy, dni wolnych ustalonych decyzjami dyrektorów placówek oświatowych oraz dni, kiedy zostaną zamknięte szkoły z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. w związku z ogłoszeniem stanu epidemii).
Szacuje się, że w całym okresie objętym umową przewóz będzie realizowany maksymalnie przez 370 dni. Liczba ta może ulec zmianie w sytuacji zmian w przepisach prawnych dotyczących organizacji nauczania w tym organizacji roku szkolnego.
Przewidywana liczba kilometrów trasy przewozu dzieci:
1) Łączna trasa przejazdu będzie wynosiła średnio :
b) cz. 2 – 65 km dziennie
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 170000 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Za unieważnieniem przemawia więc to, iż nieprecyzyjnie sporządzony formularz ofertowy ma wpływ na wynik przedmiotowego postępowania, gdyż każdy z potencjalnych wykonawców powinien pozyskać informacje o istotnym znaczeniu dla przygotowania oferty i jej obligatoryjnych elementów. Nie może budzić wątpliwości, że formularz ofertowy zawierający błędy nie gwarantuje realizacji potrzeb Zamawiającego. Niespójności pomiędzy treścią SWZ, a załącznikami mogły być usunięte jedynie na etapie poprzedzającym złożenie ofert.
Ponieważ treść formularza ofertowego obarczona jest wadą nieusuwalną na etapie po otwarciu ofert, która miała znaczenie dla sporządzenia ofert, a zatem wpłynęła na wynik postępowania, udzielenie zamówienia nastąpiłoby z naruszeniem przepisów ustawy, co uwzględniając treść art. 457 ust. 1 pkt 1 p.z.p. uzasadnia unieważnienie postępowania w oparciu o przesłankę wskazaną w art. 255 pkt 6 p.z.p.
Biorąc pod uwagę powyższe, z uwagi na brak możliwości zmiany treści dokumentów po upływie terminu składania ofert, postępowanie kwalifikuje się do unieważnienia na podstawie art. 255 pkt 6 p.z.p.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Za unieważnieniem przemawia więc to, iż nieprecyzyjnie sporządzony formularz ofertowy ma wpływ na wynik przedmiotowego postępowania, gdyż każdy z potencjalnych wykonawców powinien pozyskać informacje o istotnym znaczeniu dla przygotowania oferty i jej obligatoryjnych elementów. Nie może budzić wątpliwości, że formularz ofertowy zawierający błędy nie gwarantuje realizacji potrzeb Zamawiającego. Niespójności pomiędzy treścią SWZ, a załącznikami mogły być usunięte jedynie na etapie poprzedzającym złożenie ofert.
Ponieważ treść formularza ofertowego obarczona jest wadą nieusuwalną na etapie po otwarciu ofert, która miała znaczenie dla sporządzenia ofert, a zatem wpłynęła na wynik postępowania, udzielenie zamówienia nastąpiłoby z naruszeniem przepisów ustawy, co uwzględniając treść art. 457 ust. 1 pkt 1 p.z.p. uzasadnia unieważnienie postępowania w oparciu o przesłankę wskazaną w art. 255 pkt 6 p.z.p.
Biorąc pod uwagę powyższe, z uwagi na brak możliwości zmiany treści dokumentów po upływie terminu składania ofert, postępowanie kwalifikuje się do unieważnienia na podstawie art. 255 pkt 6 p.z.p.
| 2024-08-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |