Drukowanie, konfekcjonowanie i doręczanie korespondencji dla Wydziału Podatków i Opłat - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 1 i 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.75.2024

Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411179
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411179/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 07:18
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e2a018f-3101-4a64-83dd-d1e44eee9424
Identyfikator
6761013717
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pocztoweUsługi pocztowe dotyczące listówUsługi drukowania i powiązane

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411179 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Drukowanie, konfekcjonowanie i doręczanie korespondencji dla Wydziału Podatków i Opłat - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 1 i 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.75.2024

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Plac Wszystkich Świętych 3-4

1.4.2.) Miejscowość: Kraków

1.4.3.) Kod pocztowy: 31-004

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pzp@um.krakow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.krakow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e2a018f-3101-4a64-83dd-d1e44eee9424

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411179

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025-OJS229-00786853

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Drukowanie, konfekcjonowanie i doręczanie korespondencji dla Wydziału Podatków i Opłat - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 1 i 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.75.2024

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie korespondencji do doręczenia (konfekcjonowanie), świadczenie usług pocztowych dla Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Krakowa w obrocie krajowym (tj. doręczanie adresatom i zwrot przesyłek niedoręczonych) oraz sporządzenie raportów doręczeń:
część 2 zamówienia: doręczanie korespondencji na terenie Polski, poza terenem Miasta Krakowa.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami (nr W/I/4025/PD/19/2025 z 19 grudnia 2025 r.)

3.9.) Główny kod CPV: 64110000-0 - Usługi pocztowe

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

79800000-2 - Usługi drukowania i powiązane

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-19

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-07-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Poczta Polska S.A.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010684960

4.3.3.) Ulica: ul. Rodziny Hiszpańskich 8

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 00-940

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 957695,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026-OJS010-00030378

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zamawiający z przyczyn obiektywnych nie miał możliwości dostarczenia do Wykonawcy decyzji podatkowych wraz z plikami sterującymi, bez których nie była możliwa realizacja zamówienia. Zamawiający rozpoczął doręczanie przesyłek do realizacji zamówienia przez Wykonawcę 15 stycznia 2026 r., podczas, gdy dzień ten miał być ostatnim dniem dostarczania przesyłek do Wykonawcy. Ostatecznie Zamawiający zakończył przekazywanie decyzji do Wykonawcy, celem ich nadania i doręczenia, 22 stycznia 2026 r. Rozpoczęcie realizacji zamówienia przez Wykonawcę stało się możliwe 15 stycznia 2026 r., dlatego też dokonano zmiany stosownych zapisów umowy, tak aby Wykonawca mógł terminowo wykonać zamówioną usługę. Zmiana terminu rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Wykonawcę z uwagi na przytoczone powyżej okoliczności nie jest istotną zmianą umowy, o której mowa w art. 454 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Przesunięcie terminu pierwszej próby doręczenia przesyłek (decyzji) z dnia 14 lutego 2026 r. na dzień 23 lutego 2026 r. bez zmiany końcowej daty realizacji zamówienia.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 836850,05 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Uwaga do pkt 5.6. Ogłoszenia.
Umowa została wykonana należycie, z tym jednak zastrzeżeniem, że podczas realizacji przedmiotu umowy wystąpiły nieznaczne uchybienia, tj. zagubienie lub opóźnienie w doręczeniu przesyłek. Dotyczyło to 62 szt. (0,08%) na 76 961 szt. przesyłek nadanych. W związku z powyższym została naliczona Wykonawcy kara umowna w kwocie 1 860 zł.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy - Usługi