Realizacja robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.: „Projekt instalacji wentylacji mechanicznej (....)”, w budynku CSW „Łaźnia” przy ul. Jaskółczej 1 w Gdańsku ...

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411211
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411211/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 07:55
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-83d9ca8f-4be0-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty rozbiórkoweRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411211 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Realizacja robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.:
„Projekt instalacji wentylacji mechanicznej (....)”, w budynku CSW „Łaźnia” przy ul. Jaskółczej 1 w Gdańsku ...

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.4.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-83d9ca8f-4be0-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411211

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00387201

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Realizacja robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.:
„Projekt instalacji wentylacji mechanicznej (....)”, w budynku CSW „Łaźnia” przy ul. Jaskółczej 1 w Gdańsku ...

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest
1.1. Zakres nr 1 – PODSTAWOWY , który obejmuje realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.: „Projekt instalacji wentylacji mechanicznej z nagrzewnicą ciepła w pomieszczeniach wystawienniczych i sali projekcyjnej oraz projekt sufitu podwieszanego w sali wystawienniczej na II piętrze”, w budynku Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” (dalej: CSW „Łaźnia”) przy ul. Jaskółczej 1 w Gdańsku,
1.2. Zakres nr 2 - OPCJA , który obejmuje realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej pn.: „Wymiana przegród wewnętrznych w sali wystawowej na II piętrze budynku CSW „Łaźnia” przy ul. Jaskółczej 1 w Gdańsku”.

Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę Zakresu nr 1, oraz Zakresu nr 2 - w przypadku otrzymania od Zamawiającego polecenia rozpoczęcia Zakresu nr 2. Zamawiający jest uprawniony, ale nie jest zobowiązany, do złożenia polecenia rozpoczęcia Zakresu nr 2. Zamawiający decyzję odnośnie polecenia rozpoczęcia wykonywania Zakresu nr 2 podejmie w oparciu o możliwości finansowe. Wykonawca przystąpi do realizowania Zakresu nr 2 w przypadku i po złożeniu przez Zamawiającego polecenia rozpoczęcia Zakresu nr 2. Polecenie rozpoczęcia Zakresu nr 2 Zamawiający może złożyć nie później niż w terminie do 8 tygodni od zawarcia umowy.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-11-17

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

147 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KNB SYSTEM Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9581641655

4.3.3.) Ulica: ul. Św. Piotra 15/4

4.3.4.) Miejscowość: Gdynia

4.3.5.) Kod pocztowy: 81-347

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1383330,69 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00504732/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2024-04-10

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej oraz brak konieczności wykonywania części robót

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

konieczność zmiany sposobu spełnienia świadczenia
w zakresie: wykonania zabezpieczenia nadprożem istniejącego otworu na kanały wentylacyjne, rozbiórki niezinwentaryzowanego komina i
uzupełnienia wykładziny PCV na powierzchni dotąd zajmowanej przez nieczynny komin w pomieszczeniu biurowym na II piętrze; wykonania montażu konsoli mocujących do ściany kanały wentylacyjne w sali wystawienniczej na II piętrze; zmiany usytuowania kładki na poddaszu, jako dojścia do urządzeń
technicznych; uzupełnienia i naprawy wykładziny PCV przy drzwiach D1 w sali projekcyjnej na piętrze I; wykonania demontażu i montażu na kratownicy Sali wystawienniczej elementów instalacji oświetlenia, kamer, czujek systemu SSP,
przesunięcia opraw oświetlenia awaryjnego oraz czujek systemu SSP, wykonania montażu okablowania oraz elementów systemu sygnalizacji pożaru
na poddaszu, rezygnacja z wykonania obudowy g-k kanałów wentylacyjnych przy ściankach w przestrzeni sali wystawienniczej na II piętrze,

5.4.6.) Wartość zmiany: 66309,95

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej i związana z tym zmiana sposobu spełnienia świadczenia

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu zakończenia robót z dnia 23.02.2024 r. na 12.04.2024 r

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1092940,64 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

umowa przewidywała możliwość zlecenia wykonania zakresu opcjonalnego, który nie został zlecony.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane