Świadczenie usług polegających na konserwacji systemu oświetlenia ulicznego i wykonaniu dekoracji bożonarodzeniowej w mieście Zakopane

Gmina Miasto Zakopane

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411244
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411244/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 08:10
Lokalizacja
Zakopane, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-80864cbc-62e0-4906-bd79-97678f5ba2e7
Identyfikator
7360007798
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów

Wykonawcy

1 przyznane

,,TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.Zakopane, PL · lot 0
850 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411244 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług polegających na konserwacji systemu oświetlenia ulicznego i wykonaniu dekoracji bożonarodzeniowej w mieście Zakopane

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zakopane

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000654948

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 13

1.5.2.) Miejscowość: Zakopane

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: +48182020430

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dmajerczyk@zakopane.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zakopane.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług polegających na konserwacji systemu oświetlenia ulicznego i wykonaniu dekoracji bożonarodzeniowej w mieście Zakopane

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80864cbc-62e0-4906-bd79-97678f5ba2e7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411244

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042754/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Konserwacja i bieżące naprawy systemu oświetlenia ulicznego oraz zygnalizacji świetlnej ruchu drogowego na terenie miasta Zakopane

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00341721

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych.
- zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego;
Warunki te spełnia „TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.38.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 325203,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest konserwacja i bieżące naprawy systemu oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej ruchu drogowego oraz montaż, naprawy i demontaż dekoracji świątecznej.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Zapewnienie całorocznego, prawidłowego funkcjonowania oświetlenia ulicznego zgodnie z Kalendarzem świeceń,
b) Zapewnienie całorocznego, prawidłowego funkcjonowania sygnalizacji świetlnej ruchu drogowego,
c) Konserwacja i bieżące naprawy systemu oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji świetlnej ruchu drogowego,
d) Usuwanie awarii i likwidacja szkód na sieci oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji świetlnej ruchu drogowego,
e) Przestrzeganie terminarza napraw sieci oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji świetlnej ruchu drogowego,
f) Przyjmowania całodobowo przez 7 dni w tygodniu zgłoszeń od mieszkańców lub osób upoważnionych przez Burmistrza Miasta Zakopane, dotyczące awarii sieci oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji świetlnej ruchu drogowego,
g) Prace remontowe - planowane na sieci oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji świetlnej ruchu drogowego,
h) Wymiana minimum 20 szt. lamp skorodowanych lub w złym stanie technicznym, po wcześniejszej akceptacji Zamawiającego,
i) Konserwacja i bieżące naprawy oświetlenia zewnętrznego indywidualnych obiektów kubaturowych,
j) Montaż, naprawy i demontaż dekoracji świątecznej lub współpraca z Wykonawcą dekoracji świątecznej,
k) Wykonywanie innych prac związanych z siecią oświetlenia ulicznego, sygnalizacją świetlną ruchu drogowego oraz dekoracją świąteczną, po uprzednim uzgodnieniu ich zakresu z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232000-0 - Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 850000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 850000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 850000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ''TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 4900023843

7.3.3) Ulica: Szymony 17a

7.3.4) Miejscowość: Zakopane

7.3.5) Kod pocztowy: 34-500

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 850000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-01 do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi