Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r. Zadanie nr 5 - odbudowa drogi powiatowej nr 1613 O relacji Prudnik-Śmicz wraz ze zniszczoną infrastrukturą drogową

Powiat Prudnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411257
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411257/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 08:13
Lokalizacja
Prudnik, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1a802873-f604-434f-8baf-028030bf413a
Identyfikator
7551917146
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty budowlane w zakresie budowy mostów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411257 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r. Zadanie nr 5 - odbudowa drogi powiatowej nr 1613 O relacji Prudnik-Śmicz wraz ze zniszczoną infrastrukturą drogową

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Prudnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412600

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 76

1.5.2.) Miejscowość: Prudnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatprudnicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiatprudnicki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1a802873-f604-434f-8baf-028030bf413a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r. Zadanie nr 5 - odbudowa drogi powiatowej nr 1613 O relacji Prudnik-Śmicz wraz ze zniszczoną infrastrukturą drogową

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1a802873-f604-434f-8baf-028030bf413a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411257

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036217/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.: Zadanie nr 5 - odbudowa drogi powiatowej nr 1613 O relacji Prudnik - Śmicz wraz z zniszczoną infrastrukturą dr.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Priorytet FEOP.13 Fundusze Europejskie na rzecz odbudowy i odporności opolskiego po powodzi [RESTORE] Działanie 13.3 Infrastruktura społeczno-publiczna (odbudowa po powodzi) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336864

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.20.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 696286,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zadanie nr 5 - odbudowa drogi powiatowej nr 1613 O relacji Prudnik-Śmicz wraz ze zniszczoną infrastrukturą drogową, uszkodzonej w trakcie powodzi z września 2024r.
Odbudowa drogi powiatowej realizowana będzie na dwóch odcinkach:
km 0+300,00 – km 0+583,26,
km 0+804,55 – km 1+085,60.
Łączna długość odcinka drogi powiatowej, przeznaczonego do odbudowy wynosi: 561,31m.
Zakres prac budowlanych obejmuje:
- roboty rozbiórkowe,
- odbudowę konstrukcji jezdni drogi,
- odbudowę chodnika

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 w związku z art. 263 ustawy Pzp., ponieważ wybrany wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego umowy oraz uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego składając rezygnację, oraz na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp ponieważ cena kolejnej najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 5

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1398387,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1993440,15 PLN

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane