"Dowóz dzieci i młodzieży do szkół oraz ze szkół do miejsc zamieszkania na terenie gminy Kobiele Wielkie w roku szkolnym 2026/2027”

Gmina Kobiele Wielkie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411335
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411335/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 08:34
Lokalizacja
Kobiele Wielkie, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-166815c4-5869-4ecb-a8d9-24096750658a
Identyfikator
7722259751
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowegoUsługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ RADOMSKO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRadomsko, PL · lot 0
· lot 0

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411335 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Dowóz dzieci i młodzieży do szkół oraz ze szkół do miejsc zamieszkania na terenie gminy Kobiele Wielkie w roku szkolnym 2026/2027”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kobiele Wielkie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648037

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reymonta

1.5.2.) Miejscowość: Kobiele Wielkie

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-524

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@kobielewielkie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kobielewielkie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kobielewielkie.logintrade.net/zapytania_email,233900,c8c65dcf4624ffcf9d5ed39e43d01dde.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Dowóz dzieci i młodzieży do szkół oraz ze szkół do miejsc zamieszkania na terenie gminy Kobiele Wielkie w roku szkolnym 2026/2027”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-166815c4-5869-4ecb-a8d9-24096750658a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411335

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036050/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Dowóz dzieci i młodzieży do szkół oraz ze szkół do miejsc zamieszkania na terenie gminy Kobiele Wielkie w roku szkolnym 2026/2027.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00302157

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 82824,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dowozie i odwozie uprawnionych dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, po zakończeniu zajęć szkolnych, z przystanków znajdujących się w miejscowościach zamieszkania do placówek oświatowych na terenie Gminy Kobiele Wielkie, tj. do:

1) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Orzechowie, Orzechów 2, 97-524 Kobiele Wielkie;
2) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Kobielach Wielkich, ul. Szkolna 4, 97-524 Kobiele Wielkie.
3.1.1. Wstępna specyfikacja tras dowozu i odwozu dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych na terenie Gminy Kobiele Wielkie w roku szkolnym 2026/2027 stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
3.1.2 Usługa realizowana będzie w dni nauki szkolnej w okresie od 1.09.2026 r. do 25.06.2027 r., w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211) i ustawę z dnia 14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1043 z późn. zm.).
3.1.3. Dowóz uczniów odbywa się, z wyłączeniem ferii zimowych, wiosennej i zimowej przerwy świątecznej w nauce oraz dni ustawowo wolnych wynikających z organizacji kalendarza roku szkolnego 2026/2027. W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, dowóz będzie zapewniony przez wykonawcę, na wcześniejsze zgłoszenie Dyrektora szkoły. W dniach rozpoczęcia i zakończenia zajęć lub w których odbywają się w szkołach egzaminy zewnętrzne albo uroczystości, przewóz odbywać się będzie według ustalonego w porozumieniu z Dyrektorami szkół specjalnego rozkładu jazdy.
3.1.4. Wykonawca na podstawie wykazu tras dowozu i odwozu oraz wskazanej liczby uczniów w załączniku nr 8 do SWZ, zobowiązany jest w terminie 7 dni od podpisania umowy przedstawić Zamawiającemu projekty rozkładów jazdy przewozów na dany rok szkolny do akceptacji, na którą Zamawiający ma termin 7 dni od daty ich otrzymania. Ostateczne rozkłady jazdy zostaną ustalone w porozumieniu Wykonawcy z Zamawiającym oraz Dyrektorami szkół po ustaleniu tygodniowych planów zajęć lekcyjnych.
3.1.5. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany przebiegu trasy przewozu uczniów, ilości przewozów w tygodniu, terminów ich wykonania oraz liczby uczniów na poszczególnych trasach, ze względu na okoliczności, których strony nie mogły przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a podyktowanych potrzebami Zamawiającego wynikającymi z realizacji obowiązku zapewnienia uczniom dowozu do szkoły.
3.1.6. Szacowana liczba dowożonych uczniów i dzieci określona została w załączniku nr 8 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby przewożonych uczniów i dzieci na poszczególnych trasach.
3.1.7.Jeśli zmiana, o której mowa w pkt 3.1.6 nie wpływa na zakres kilometrowy trasy ustalony w załączniku nr 8 do SWZ, a wzrost ilości dzieci nie przekroczy 15, zmiana nie wpływa na wartość umowy.
Zamawiający dopuszcza zmianę umowy bez konieczności sporządzania aneksu w następujących przypadkach :zmiana liczby dzieci max. o 15, zmiana adresu dziecka nie wpływająca na przebieg trasy, rezygnacja dziecka z dowozu nie wpływająca na przebieg trasy.
3.1.8. Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia tras przy zachowaniu wytycznych dla każdej trasy dotyczących godziny rozpoczęcia/zakończenia zajęć, a przy tym maksymalnego czasu przejazdu dzieci oraz ilości dzieci na danej trasie i miejsc siedzących w autobusie.
3.1.9. Maksymalny czas podróży dziecka w jedną stronę nie może przekroczyć 50 min, a czas oczekiwania w szkole: na rozpoczęcie zajęć po dowozie oraz na przyjazd autobusu po zajęciach nie może przekraczać 20 min.
3.1.10. Trasy rozpoczynają się i kończą przy szkołach tj.: Publiczna Szkoła Podstawowa w Kobielach Wielkich, Publiczna Szkoła Podstawowa w Orzechowie.
3.1.11.Zamawiający zapłaci tylko za wykonanie usługi na trasach ujętych w wykazie, nie przewiduje dodatkowych opłat za dojazdy na miejsce wykonywania usługi (np. z bazy do szkoły - miejsca rozpoczęcia kursu).
3.1.12. Przewóz ma być realizowany w oparciu o utworzone przez Wykonawcę linie komunikacji regularnej. Wykonawca opracuje trasy dowozu i rozkłady jazdy autobusów zgodne z informacjami zawartymi w opisie.
3.1.13. Linie komunikacji regularnej muszą być ułożone i oznaczone w taki sposób, aby umożliwiały uczniom i dzieciom dojazd autobusami z miejsca zamieszkania do danej placówki oświatowej, przy zachowaniu norm bezpieczeństwa obowiązujących w zakresie transportu drogowego osób, a także dostosowaniu liczby kursów oraz pojemności (liczby miejsc siedzących) autobusów na poszczególnych trasach do ilości przewożonych dzieci, uczniów i opiekunów.
3.1.14. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował odpowiednią ilością pojazdów, zapewniającą dowóz wszystkich uczniów, dzieci i opiekunów każdego dnia zajęć szkolnych, (z wyjątkiem okresów wolnych od zajęć szkolnych), o stanie technicznym zgodnym z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1490 z późn. zm.).
Pojazdy, którymi dysponować będzie Wykonawca w zakresie realizacji zadania muszą spełniać warunki określone w obowiązujących przepisach, w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 502 z późn. zm.) gwarantujących odpowiednią jakość usługi.
3.1.15. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpłatnego transportu opiekunów dowozu, których zatrudnia Zamawiający.
3.1.16. W przypadku awarii pojazdu Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia zastępczego środka transportu, w taki sposób, aby nie powodował opóźnień czasowych kursu. Maksymalny czas
podstawienia pojazdu zastępczego wynosi 50 minut. Wobec powyższego zobowiązany jest posiadać autobus rezerwowy spełniający właściwe wymagania techniczne w ruchu drogowym. W przypadku niemożności zrealizowania przewozu, Wykonawca pokryje dodatkowo koszty przewozu wynikłe z wykonania usługi przez podmiot zastępczy wybrany przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 285567 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowozu dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Kobiele Wielkie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Fundacji Mozaika – Filia nr 1, ul. Sojczyńskiego – Warszyca 7; 42-224 Częstochowa oraz ze szkoły do miejsca zamieszkania w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem opiekuna na czas przejazdu w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.
3.2.1.Wstępna specyfikacja tras dowozu i odwozu dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Kobiele Wielkie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Fundacji Mozaika – Filia nr 1, ul. Sojczyńskiego – Warszyca 7; 42-224 Częstochowa stanowi załącznik nr 9 do SWZ.
Usługa obejmuje:
1. Dziecko niepełnosprawne zamieszkałe w Kobielach Wielkich ul. Partyzancka
2. Dziecko niepełnosprawne zamieszkałe w Kobielach Wielkich ul. Dolna

Zakres trasy 1:
Kobiele Wielkie (ul. Dolna) - Kobiele Wielkie (ul. Partyzancka) - Częstochowa (ul. Sojczyńskiego- Warszyca 7)
Ogółem ok. 45 km
Zakres trasy 2:
Częstochowa (ul. Sojczyńskiego-Warszyca 7) - Kobiele Wielkie (ul. Dolna) - Kobiele Wielkie (ul. Partyzancka)
Ogółem ok. 45 km

3.2.2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany warunków umowy na etapie jej realizacji bez konieczności sporządzania aneksu w przypadku zgłoszenia do dowozu dzieci niepełnosprawnych, zamieszkujących na terenie Gminy Kobiele Wielkie do wymienionej placówki w ilości max. 1 dziecko.
Liczba uczniów niepełnosprawnych objętych przedmiotowym postępowaniem została określona z uwzględnieniem dziecka, dla którego na dzień sporządzenia dokumentacji oczekuje się na dostarczenie aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
W przypadku niedostarczenia wymaganych dokumentów liczba uczniów objętych zamówieniem ulegnie zmniejszeniu o 1 dziecko.
Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia opisanej usługi z innymi usługami, które Wykonawca świadczy na podobnej trasie dla innej Gminy, z zastrzeżeniem zachowania maksymalnego czasu podróży dzieci z terenu Gminy Kobiele Wielkie w jedną stronę nie przekraczającego 60 min.
3.2.3. Maksymalny czas podróży to 60 min. Dzieci należy dowieźć na zajęcia do placówki w takim czasie, aby mogły rozpocząć zajęcia szkolne zgodnie z planem oraz odebrać po ich zakończeniu - bez zbędnego oczekiwania. Maksymalny czas oczekiwania przed i po zajęciach to 15 min.
W przypadku awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego podstawienia pojazdu zastępczego w czasie do 60 min.
3.2.4. Usługa transportowa w zakresie dowożenia dzieci niepełnosprawnych musi być wykonywana pojazdem samochodowym do przewozu osób niepełnosprawnych (dzieci poruszają się samodzielnie), spełniającym wszelkie wymogi bezpieczeństwa określone obowiązującymi przepisami prawa. Zgodnie z art. 58 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024r poz. 1251 z późn. zm.) Zamawiający wymaga, aby pojazd przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych oznaczony był z przodu i z tyłu kwadratowymi tablicami barwy niebieskiej z międzynarodowym symbolem wózka inwalidzkiego barwy białej. Tablice te powinny być wykonane z materiału odblaskowego. Kierujący tym pojazdem jest obowiązany włączyć światła awaryjne podczas wsiadania lub wysiadania osoby niepełnosprawnej. Ponadto pojazdy te winny być wyposażone w pasy bezpieczeństwa, część pasażerska pojazdu musi być ogrzewana.
3.2.5. Wykonawca zapewnia uczestnictwo w każdym kursie jednego pełnoletniego opiekuna, zdolnego do opieki i pomocy przewożonym dzieciom. Opiekun ten będzie posiadał przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zamawiający zastrzega, iż obowiązków opiekuna nie może pełnić osoba kierująca pojazdem. Do obowiązku opiekuna będzie należało w szczególności:
1) opieka i nadzór podczas przewozu dzieci z miejsc zamieszkania do placówki oświatowej,
2) opieka i nadzór podczas przewozu dzieci z placówki oświatowej do miejsc zamieszkania,
3) zwracanie uwagi na właściwe zachowanie się dzieci podczas przejazdu,
4) utrzymywanie stałego kontaktu z rodzicami lub opiekunami i Dyrektorem placówki oświatowej w sprawach dotyczących zmian w organizacji przewozów,
5) w przypadku stwierdzenia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu przewozu dzieci niezwłoczne poinformowanie rodziców lub opiekunów oraz Dyrektora placówki oświatowej,
6) dzieci należy zaprowadzić i odebrać od wychowawców.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.) Wartość części: 89450 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 197000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290356,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 290356,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Radomsko Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7720100130

7.3.3) Ulica: Ul. Kraszewskiego 5

7.3.4) Miejscowość: Radomsko

7.3.5) Kod pocztowy: 97-500

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 290356 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-25
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi