DOWÓZ DZIECI I UCZNIÓW DO SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA TERENIE GMINY SKARBIMIERZ W OKRESIE 01.09.2026 r.- 30.09.2026 r.

GMINA SKARBIMIERZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411366
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411366/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 08:45
Lokalizacja
Skarbimierz-Osiedle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b5e2982e-25af-47e7-9930-e221fe0e9811
Identyfikator
7470500548
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osóbWynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrzeg, PL · lot 0
94 830 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411366 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
DOWÓZ DZIECI I UCZNIÓW DO SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA TERENIE GMINY SKARBIMIERZ W OKRESIE 01.09.2026 r.- 30.09.2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKARBIMIERZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412728

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: PARKOWA 12

1.5.2.) Miejscowość: Skarbimierz-Osiedle

1.5.3.) Kod pocztowy: 49-318

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwest@skarbimierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skarbimierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b5e2982e-25af-47e7-9930-e221fe0e9811

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zadania własne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DOWÓZ DZIECI I UCZNIÓW DO SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA TERENIE GMINY SKARBIMIERZ W OKRESIE 01.09.2026 r.- 30.09.2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5e2982e-25af-47e7-9930-e221fe0e9811

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411366

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00406246

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 305 pkt 2 PZP - Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów.

UZP w opinii: 'za wyjątkową sytuację uznaje się sytuację, gdy wniesienie odwołania uniemożliwia zawarcie umowy i realizację ustawowego obowiązku zapewnienia dowozu dzieci od 1 września'.

Czas trwania umowy: 01.09.2026 - 30.09.2026 r. - tj. czas niezbędny do uzyskania prawomocnego rozstrzygnięcia KIO w sprawie RI.271.11.2026U i zawarcia umowy docelowej. Zgodnie z zasadą proporcjonalności umowa awaryjna nie może obejmować całego roku szkolnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.11.2026U/A

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Gmina Skarbimierz prowadziła postępowanie otwarte RI.271.11.2026U na dowóz dzieci w roku szkolnym 2026/2027.
2. W dniu 19.08.2026 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej i odrzucił ofertę Wykonawcy TURBO-TRANS OLEJNICZAK sp.j. z powodu niezłożenia podmiotowych środków dowodowych (art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c PZP) oraz braku wyjaśnień co do pojazdu zastępczego i bazy.
3. W dniu 24.08.2026 r. Wykonawca TURBO-TRANS wniósł odwołanie do KIO. Odwołanie zawiera wniosek o zabezpieczenie poprzez zakaz zawarcia umowy.
4. Zgodnie z art. 32 ust. 5 i art. 39 ust. 3 i 4 ustawy Prawo oświatowe, Gmina ma ustawowy obowiązek zapewnienia bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dzieci do szkół od dnia 01.09.2026 r. Brak realizacji tego obowiązku skutkuje naruszeniem prawa oświatowego, odpowiedzialnością odszkodowawczą Gminy oraz zagrożeniem bezpieczeństwa dzieci.
5. Odwołanie zostało wniesione na 7 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zamawiający nie mógł przewidzieć, że Wykonawca, który nie złożył żadnych dokumentów na wezwanie z 12.08.2026 r., wniesie odwołanie blokujące możliwość zawarcia umowy na 01.09.2026 r. Jest to wyjątkowa sytuacja niewynikająca z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, w rozumieniu art. 305 pkt 2 PZP.
6. Przeprowadzenie nowego postępowania w trybie podstawowym jest niemożliwe w terminie do 01.09.2026 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471652326

7.3.3) Ulica: 1 MAJA 1

7.3.4) Miejscowość: BRZEG

7.3.5) Kod pocztowy: 49-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94830,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2026-09-30
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi