„Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czerwonka”
Gmina Czerwonka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411445
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411445/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-28 09:05
- Lokalizacja
- Czerwonka Szlachecka, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f80f958-ac37-4f3f-9b96-62d66af5ab09
- Identyfikator
- 7571477236
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411445 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czerwonka”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czerwonka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 146131861
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Czerwonka Włościańska 38
1.5.2.) Miejscowość: Czerwonka Szlachecka
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-232
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@czerwonka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerwonka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0f80f958-ac37-4f3f-9b96-62d66af5ab091.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czerwonka”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f80f958-ac37-4f3f-9b96-62d66af5ab09
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411445
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051901/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 „Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Czerwonka”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00350324
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SIZG.271.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I – „Modernizacja oświetlenia ulicznego na bardziej energooszczędne w zakresie istniejącej sieci oświetleniowej”;Przedmiotem zamówienia części I jest wymiana 50 sztuk opraw oświetlenia ulicznego w miejscowości Jankowo oraz 52 oprawy oświetlenia ulicznego w miejscowości Janopole na nowe oprawy LED 30W.
Zadanie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w 2026 roku w ramach Programu „Modernizacja oświetlenia”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
4.5.5.) Wartość części: 120057,06 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II – „Energooszczędne oświetlenie uliczne w gminie Czerwonka”.Przedmiotem zamówienia części II jest realizacja dwóch zadań:
1) zadanie 1 - budowa 4 punktów świetlnych o zasilaniu hybrydowym (solarno-wiatrowym), stanowiących oświetlenie uliczne w miejscowości Janopole;
2) zadanie 2 - modernizacja 30 sztuk opraw oświetlenia ulicznego na bardziej energooszczędne LED 30W w zakresie istniejącej sieci oświetleniowej w miejscowości Ulaski.
Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu - Mazowsze dla klimatu 2026.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
4.5.5.) Wartość części: 109804,04 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
w części I postępowania wpłynęła jedna oferta od Wykonawcy ENERGO-BETA Paweł Janus, ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego 167, 41-214 Sosnowiec, za cenę 47 482,85 zł. Cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego. Ponadto jest niższa o ponad 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania. W związku z czym, Zamawiający w dniu 04.08.2026r. wysłał do Wykonawcy wezwanie w zakresie wyjaśnień dotyczących rażąco niskiej ceny, z terminem odpowiedzi do dnia 06.08.2026r. i godziny 9:00. Wykonawca nie złożył Zamawiającemu wyjaśnień w wyznaczonym terminie, w związku z czym Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy ENERGO-BETA Paweł Janus, ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego 167, 41-214 Sosnowiec oraz unieważnia postępowanie w zakresie części I zamówienia, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 109839,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 109839,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 109839,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3D Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5540311321
7.3.3) Ulica: Gruszowa 2
7.3.4) Miejscowość: Zielonka
7.3.5) Kod pocztowy: 86-005
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109839,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 55 dni
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |