Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL).
POLITECHNIKA OPOLSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411452
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411452/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-28 09:06
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c24a8310-2c75-448d-8411-07fbf1ba99f3
- Identyfikator
- 7540008109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Komputery osobiste
Wykonawcy
2 przyznane
PRZP SYSTEMY INFORMACYJNE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPołaniec, PL · lot 0
226 969,44 PLNPROGRESS - SYSTEMY KOMPUTEROWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 1
252 027 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411452 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL).
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA OPOLSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001732
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Prószkowska 76
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-758
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.jucha@po.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://po.opole.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13356681.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL).2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c24a8310-2c75-448d-8411-07fbf1ba99f3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411452
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057886/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.25 Sprzęt komputerowy dla WEAiI i WIPiL
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00314819
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/D/41/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 430273,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL) z podziałem na:Część 1:
Zamówienie gwarantowane: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a tabela nr 1 do SWZ.
Zamówienie opcjonalne: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a tabela nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30213000-5 - Komputery osobiste
4.5.5.) Wartość części: 284068,89 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL) z podziałem na:Część 2:
Zamówienie gwarantowane: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium komputerowego Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b tabela nr 1 do SWZ.
Zamówienie opcjonalne: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium VR Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki – 6 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b tabela nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30213000-5 - Komputery osobiste
4.5.5.) Wartość części: 245167,01 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 226969,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290956,50 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 226969,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZP Systemy Informacyjne Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8661696830
7.3.3) Ulica: Kilińskiego 6
7.3.4) Miejscowość: Połaniec
7.3.5) Kod pocztowy: 28-230
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 226969,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 252027,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 293662,5 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 252027,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Progress Systemy Komputerowe Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6761000896
7.3.3) Ulica: Al. Mickiewicza 27
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-120
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 252027,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Przedmiotem zamówienia jest:Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL) z podziałem na:
Część 1:
Zamówienie gwarantowane: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a tabela nr 1 do SWZ.
Zamówienie opcjonalne: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a tabela nr 2 do SWZ.
Część 2:
Zamówienie gwarantowane: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium komputerowego Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b tabela nr 1 do SWZ.
Zamówienie opcjonalne: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium VR Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki – 6 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b tabela nr 2 do SWZ.
Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 pkt 1 Pzp określa maksymalną wartość opcji na kwotę:
dla części 1: 114 513,00 zł brutto,
dla części 2: 61 655,00 zł brutto.
Termin realizacji zamówienia:
Dla części 1:
1) Zamówienie gwarantowane:
maksymalnie do 50 dni od dnia zawarcia umowy.
2) Zamówienie opcjonalne:
do 50 dni od dnia uruchomienia opcji.
Dla części 2:
1) Zamówienie gwarantowane:
maksymalnie do 50 dni od dnia zawarcia umowy.
2) Zamówienie opcjonalne:
maksymalnie do 50 dni od dnia uruchomienia opcji.
Aneksowano umowy dla cz. 1 i części 2 , zmieniając termin uruchomienia opcji z:
dla części 1: z 14 dni do 4 miesięcy
dla części 2: z 14 dni do 4 miesięcy.
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |