Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

ZAKŁAD KARNY W SIERADZU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411489
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411489/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 09:14
Lokalizacja
Sieradz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df7a16d2-d68d-4c4d-9830-cf72ee38eacd
Identyfikator
8271064051
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneWznoszenie ogrodzeńRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty instalacyjne w budynkachInne instalacje elektryczne

Wykonawcy

2 przyznane

PIOTR WOLNYAntonin, PL · lot 0
897 900 PLN
PIOTR WOLNYAntonin, PL · lot 1
836 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411489 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD KARNY W SIERADZU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000320087

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Orzechowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Sieradz

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zk_sieradz@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df7a16d2-d68d-4c4d-9830-cf72ee38eacd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df7a16d2-d68d-4c4d-9830-cf72ee38eacd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411489

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031126/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont ogrodzenia ochronnego oraz instalacji oświetleniowej pasa ochronnego w Zakładzie Karnym w Sieradzu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340922

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest wymiana ogrodzenia wewnętrznego na ogrodzenie wykonane
z siatki ostrzowej wraz w wymianą słupków i concertiny zgodnie z wytycznymi nr 2/2025. Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 4 września 2025 r w sprawie technicznego zabezpieczenia ochronnego w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej. Nowe ogrodzenie znajdować się
będzie wewnątrz pasa ochronnego, tj. pomiędzy istniejącym ogrodzeniem zewnętrznym
a ogrodzeniem wewnętrznym. Zakres prac obejmuje wykonanie nowego wygrodzenia oraz usunięcie starego, które nie spełnia aktualnych wytycznych. Wszystkie prace budowlane i demontażowe muszą być prowadzone w sposób zapewniający bezwzględne zachowanie ciągłości ochrony i ciągłości
zabezpieczeń techniczno-ochronnych jednostki, m.in. poprzez realizację robót etapami lub zastosowanie wygrodzeń tymczasowych.

Projektuje się wygrodzenie na słupkach stalowych rozstawionych co ok. 3,0m. Wygrodzenie należy zwieńczyć jednym zwojem drutu concertina o średnicy 98 cm oraz dwoma zwojami drutu concertina o średnicy 73cm. Zwój górny mocować do wysięgników dwuramiennych. Zwoje o średnicy 73 cm rozmieszcza się w taki sposób, aby zwój zamontowany wyżej nie wykraczał powyżej górnej krawędzi linii ogrodzenia więcej niż połową swojej średnicy oraz nie znajdował się poniżej tej krawędzi,
a zwój zamontowany poniżej znajdował się w odstępie 0,5 m mierząc pomiędzy górną krawędzią zwoju dolnego a dolną krawędzią zwoju górnego, a także aby pomiędzy zwojami a linią ogrodzenia nie występowała wolna przestrzeń, a na odcinku 1 mb znajdowało się co najmniej 5 zwojów;
Wysokość wygrodzenie wewnętrznego: minimum 4m
Siatka wysokości 210 cm (dwa poziomy po 210cm) rozpięta zostanie na trzech drutach naciągowych od wewnętrznej strony ogrodzenia, przymocowana dodatkowo do cokołu za pomocą płaskownika.
Drugi zwój zostanie rozłożony z zakładką min 10 cm, tak, aby łącznie dawały wysokość minimum 400 cm wraz z cokołem.
Szczegóły montażowe należy wykonać zgodnie z instrukcją technologiczną producenta systemu siatki ostrzowej oraz wytycznymi bezpiecznego montażu w jednostkach penitencjarnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.5.) Wartość części: 897900,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest wymiana ogrodzenia wewnętrznego na ogrodzenie wykonane
z siatki ostrzowej wraz w wymianą słupków i concertiny oraz remont wygrodzenia wewnętrznego zgodnie z wytycznymi nr 2/2025. Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 4 września 2025 r w sprawie technicznego zabezpieczenia ochronnego w jednostkach organizacyjnych Służby
Więziennej. Nowe ogrodzenie znajdować się będzie wewnątrz pasa ochronnego, tj. pomiędzy
istniejącym ogrodzeniem zewnętrznym a ogrodzeniem wewnętrznym. Zakres prac obejmuje
wykonanie nowego ogrodzenia oraz usunięcie starego, które nie spełnia aktualnych wytycznych. Wszystkie prace budowlane i demontażowe muszą być prowadzone w sposób zapewniający
bezwzględne zachowanie ciągłości ochrony i ciągłości zabezpieczeń techniczno-ochronnych
jednostki, m.in. poprzez realizację robót etapami lub zastosowanie wygrodzeń tymczasowych.


Projektuje się wygrodzenie na słupkach stalowych rozstawionych co ok. 3,0m. Wygrodzenie należy zwieńczyć jednym zwojem drutu concertina o średnicy 98 cm oraz dwoma zwojami drutu concertina o średnicy 73cm. Zwój górny mocować do wysięgników dwuramiennych. Zwoje o średnicy 73 cm rozmieszcza się w taki sposób, aby zwój zamontowany wyżej nie wykraczał powyżej górnej krawędzi linii ogrodzenia więcej niż połową swojej średnicy oraz nie znajdował się poniżej tej krawędzi,
a zwój zamontowany poniżej znajdował się w odstępie 0,5 m mierząc pomiędzy górną krawędzią zwoju dolnego a dolną krawędzią zwoju górnego, a także aby pomiędzy zwojami a linią ogrodzenia nie występowała wolna przestrzeń, a na odcinku 1 mb znajdowało się co najmniej 5 zwojów;
Wysokość wygrodzenie wewnętrznego: minimum 4m
Siatka wysokości 210 cm (dwa poziomy po 210cm) rozpięta zostanie na trzech drutach naciągowych od wewnętrznej strony ogrodzenia, przymocowana dodatkowo do cokołu za pomocą płaskownika.
Drugi zwój zostanie rozłożony z zakładką min 10 cm, tak, aby łącznie dawały wysokość minimum 400 cm wraz z cokołem.
Szczegóły montażowe należy wykonać zgodnie z instrukcją technologiczną producenta systemu siatki ostrzowej oraz wytycznymi bezpiecznego montażu w jednostkach penitencjarnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.5.) Wartość części: 836400,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 897900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1132600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 897900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WOLBUD Piotr Wolny

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8291732225

7.3.4) Miejscowość: Antonin 7

7.3.5) Kod pocztowy: 98-240

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 897900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-26 do 2026-11-30

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 836400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 836400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 836400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wolbud Piotr Wolny

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8291732225

7.3.4) Miejscowość: Antonin 7

7.3.5) Kod pocztowy: 98-240

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 836400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-08-26 do 2026-11-30
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane