za 5 dnitermin 2026-09-07 10:00

Bezpieczny Szczecinek - inteligentny system ochrony stref edukacji i komunikacji w oparciu o AI

MIASTO SZCZECINEK

bez wadium

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411529
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411529/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-28 09:24
Termin
2026-09-07 10:00
Lokalizacja
Szczecinek, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0d9d198b-ed6e-40d1-a11a-5a6551a0989a
Identyfikator
6730010209
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia do nadzoru wideoUsługi instalowania urządzeń wideoUrządzenia awaryjne i zabezpieczająceRoboty instalacyjne elektryczne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411529 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Bezpieczny Szczecinek - inteligentny system ochrony stref edukacji i komunikacji w oparciu o AI

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO SZCZECINEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920890

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 13

1.5.2.) Miejscowość: Szczecinek

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-400

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.szczecinek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szczecinek.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bezpieczny Szczecinek - inteligentny system ochrony stref edukacji i komunikacji w oparciu o AI

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d9d198b-ed6e-40d1-a11a-5a6551a0989a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411529

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015690/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Bezpieczny Szczecinek – inteligentny system ochrony stref edukacji i komunikacji w oparciu o AI

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0d9d198b-ed6e-40d1-a11a-5a6551a0989a

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej
na adres e-mail zamowienia@um.szczecinek.pl (nie dotyczy składania ofert)

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu zobowiązany jest posiadać konto podmiotu Wykonawca na Platformie e-Zamówienia. Informacje na temat zakładania konta oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia zawiera Regulamin Platformy e-Zamówienia oraz zakładka Centrum Pomocy. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e -Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie https://ezamowienia.gov.pl w zakładce Zgłoś problem. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści
dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce Formularze. Możliwość korzystania z Formularzy do komunikacji w pełnym zakresie wymaga posiadania
konta Wykonawcy oraz zalogowania się. Do korzystania z Formularzy do komunikacji służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Formularzy do komunikacji wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Pełna informacja o wymaganiach technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarta została w sekcji VIII SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Obowiązek informacyjny określono w sekcji XLII SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Obowiązek informacyjny określono w sekcji XLII SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.32.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie, dostawa, montaż, konfiguracja, integracja i uruchomienie systemu monitoringu wizyjnego na terenie Miasta Szczecinek, w ramach zadania pn. „Bezpieczny Szczecinek – inteligentny system ochrony stref edukacji i komunikacji w oparciu o AI”.
1) wykonanie i uruchomienie czterech kompletnych punktów monitoringu wizyjnego;
2) wykonanie systemów podtrzymania zasilania dla punktów monitoringu;
3) wykonanie instalacji zasilających, transmisyjnych, sterujących i ochronnych;
4) montaż i konfigurację urządzeń kamerowych oraz urządzeń transmisji danych;
5) integrację nowych urządzeń z miejskim systemem monitoringu wizyjnego;
6) modernizację części centralnej systemu monitoringu, obejmującą dostawę, montaż, konfigurację i uruchomienie urządzeń rejestrujących, urządzeń sieciowych, zasilania awaryjnego oraz platformy zarządzającej;
7) migrację danych, kont, ustawień i konfiguracji w zakresie niezbędnym
do prawidłowego działania systemu;
8) konfigurację oprogramowania, licencji, rejestracji, retencji, kont, ról i uprawnień;
9) przeprowadzenie testów funkcjonalnych i technicznych;
10) przeprowadzenie szkolenia pracowników wskazanych przez Zamawiającego;
11) przekazanie dokumentacji powykonawczej, licencji, danych dostępowych, instrukcji, protokołów oraz informacji niezbędnych do eksploatacji, administrowania i serwisowania systemu;
12) przekazanie kompletnego, sprawnego, bezpiecznego i gotowego do eksploatacji systemu monitoringu wizyjnego.
2. Zakres zamówienia obejmuje również urządzenia, materiały, licencje, osprzęt, okablowanie, zabezpieczenia, elementy montażowe, konfiguracje oraz czynności techniczne niezbędne do uzyskania kompletnego, sprawnego i gotowego do eksploatacji systemu, wynikające z przyjętego przez Wykonawcę rozwiązania technicznego.
3. Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia na obiektach objętych przedmiotem zamówienia oraz na zakupionych lub zamontowanych w ramach realizacji zamówienia urządzeniach dedykowanych tabliczek informacyjnych, zgodnie z wymaganiami wynikającymi z Porozumienia o dofinansowanie oraz wytycznymi określonymi w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 07 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.
4. Zamawiający informuje, że zadanie pod nazwą „Bezpieczny Szczecinek – inteligentny system ochrony stref edukacji i komunikacji w oparciu o AI” jest dofinansowane z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2025–2028.
5. Szczegółowy zakres Przedmiotu zamówienia, wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe oraz warunki jego wykonania określa Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

51314000-6 - Usługi instalowania urządzeń wideo

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia. Tym samym, Zamawiający dokona weryfikacji wyłącznie na podstawie oświadczenia wstępnego, o którym mowa w Rozdziale XII ust.4 pkt. 3 SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Z uwagi na fakt, że Zamawiający nie określił warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający nie żąda złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i tym samym nie będzie wzywał Wykonawcy do ich złożenia.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym:
1) Formularz ofertowy, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
W przypadku, gdy wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru Formularza ofertowego, oferta powinna zawierać wszystkie istotne informacje wymagane we wzorze.
2) Wykaz produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. Wykaz ten służy identyfikacji produktów ICT, usług ICT oraz procesów ICT objętych ofertą lub wykorzystywanych do realizacji zamówienia.
3) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia z postępowania, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania składa każdy z Wykonawców;
4) Pełnomocnictwo do składania oświadczeń w imieniu wykonawcy w postaci dokumentu elektronicznego lub w elektronicznej kopii dokumentu potwierdzonej przez mocodawcę lub notariusza;
5) Wykaz części zamówienia, których wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani (Załącznik nr 6 do SWZ) - (jeżeli dotyczy);

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy. Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały określone we wzorze umowy w sprawie zamówienia publicznego, który stanowi załącznik nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć pod adresem https://ezamowienia.gov.pl Link prowadzący do postępowania na Platformie e-Zamówienia:https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0d9d198b-ed6e-40d1-a11a-5a6551a0989a

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 11:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-06

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało:
- produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa;
- produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
2. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w przypadku, jeżeli w opisywanym przedmiocie zamówienia stosuje się odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. W przypadku wskazania nazw producentów, modeli, typów urządzeń, znaków towarowych lub innych oznaczeń identyfikujących określone rozwiązanie, wskazania te określają wymagany standard techniczny, funkcjonalny i jakościowy. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem wykazania przez Wykonawcę, że spełniają wymagania określone w OPZ, zapewniają kompatybilność z systemem Zamawiającego oraz nie powodują obniżenia funkcjonalności, bezpieczeństwa ani niezawodności systemu.
4. Wykonawca, który zastosował rozwiązania równoważne lub lepsze, ma obowiązek wskazać je w swojej ofercie i wykazać równoważność lub wyższość w stosunku do rozwiązań opisanych w OPZ.
5. Ciężar dowodowy w zakresie udowodnienia równoważności zaoferowanych rozwiązań z rozwiązaniami opisanymi poprzez wskazanie przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, spoczywa na wykonawcy.
6. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości na przedmiot zamówienia na okres 24 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.

Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty
w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Umowa w sprawie zamówienia publicznego zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty.
2. Zamawiający może zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 1, jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia złożono tylko jedną ofertę.
3. Wykonawca w dniu zawarcia Umowy złoży aktualne oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
4. Wykonawcy występujący wspólnie przed zawarciem umowy dostarczą zamawiającemu umowę regulującą współpracę – umowa konsorcjum, w szczególności zawierającej poniższe warunki:
- strony umowy z oznaczeniem lidera;
- cel zawarcia umowy i sposób współdziałania;
- okres obowiązywania umowy konsorcjum.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Dostawy