Świadczenie usług cateringowych polegających na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla Szkoły Podstawowej nr 31 w Bielsku-Białej
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411613
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411613/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-28 09:44
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a830d63b-46f0-4c81-9d14-45d77e8d7314
- Identyfikator
- 5471659729
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411613 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług cateringowych polegających na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla Szkoły Podstawowej nr 31 w Bielsku-Białej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070576116
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zapłocie Duże 1
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp31@miasto.bielsko-biala.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sp31.eduportal.bielsko.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług cateringowych polegających na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla Szkoły Podstawowej nr 31 w Bielsku-Białej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a830d63b-46f0-4c81-9d14-45d77e8d7314
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411613
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie w trybie z wolnej ręki zostanie udzielone na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w nieprzekraczalnym terminie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy po negocjacjach, który został wybrany w trybie podstawowym bez negocjacji pn. „Świadczenie usług cateringowych polegających na przygotowaniu i dostarczeniu posiłków dla Szkoły Podstawowej nr 31 w Bielsku-Białej” (Zamawiający w dniu 2 stycznia 2026 r. udzielił zamówienia podstawowego Wykonawcy - HYPERMED Beata Sawicka). W ogłoszeniu o zamówieniu dla
zamówienia podstawowego Zamawiający przewidział możliwość udzielenia w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy usług, określając przedmiot, zakres oraz warunki na jakich zostanie ono udzielone.
Ciąg dalszy w Sekcji IX NFORMACJE DODATKOWE.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-90ce77b3-003d-4998-9efc-f92a00b5098b
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP31.ZP.271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 143214,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja wyżywienia dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 31 im. Jana Kochanowskiego w Bielsku-Białej polegająca na przygotowaniu, dowozie oraz wydaniu posiłków maksymalnie dla 195 uczniów dziennie, przebywających na co dzień w placówce Zamawiającego.
2. Forma posiłków: II danie i kompot.
3. Termin wykonywania zamawiania: począwszy od 01-09-2026 r. nie wcześniej jednak niż od dnia wyczerpania zamówienia podstawowego wynikającego z umowy nr 8/2026 z dnia 2-01-2026 i będzie trwała maksymalnie do 31.12.2026 r. – posiłki muszą być wydawane przez 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku (okres realizacji zamówienia nie obejmuje wakacji, ferii oraz dni wolnych od zajęć dydaktycznych).
4. Przewidywana ilość wydanych posiłków (przez cały okres trwania zamówienia) kształtuje się na poziomie 12 787. Przewidywana ilość wydanych posiłków ma charakter orientacyjny i może odbiegać od rzeczywistej ilości dostarczonych posiłków w trakcie trwania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 146666,89 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 146666,89 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 146666,89 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYPERMED BEATA SAWICKA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7731481118
7.3.3) Ulica: ul. ZAPŁOCIE DUŻE 1
7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała
7.3.5) Kod pocztowy: 43-300
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 146666,89 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie było przewidziane w Ogłoszeniu o zamówieniu nr 2025/BZP 00476299/01 dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Spełnione zostały przesłanki dla udzielenia przedmiotowego zamówienia Wykonawcy, który zrealizował zamówienie podstawowe, tj. HYPERMED Beata Sawicka. Tym samym istnieje możliwość udzielenia temu samemu Wykonawcy zamówienia na podstawie art. 305 ust. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |