Przebudowa budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411691
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411691/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 09:57
Lokalizacja
Prószków, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6954831c-790b-42b0-b83a-8408c5446bbb
Identyfikator
7541351370
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachówWykonywanie pokryć dachowychKładzenie dachów bitumicznychKładzenie zaprawy i rynienKładzenie rynienSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty przy wznoszeniu rusztowańDemontaż rusztowańWznoszenie rusztowańZbrojenieRoboty murarskie i muroweRoboty muroweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowaniePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieNakładanie powierzchni kryjącychRoboty malarskieBetonowanie

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA BUDOWLANA MS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOlesno, PL · lot 0
3 755 592 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411691 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000312751

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 8

1.5.2.) Miejscowość: Prószków

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-060

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dps-proszkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dpsproszkow.bip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6954831c-790b-42b0-b83a-8408c5446bbb

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Pomoc społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6954831c-790b-42b0-b83a-8408c5446bbb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411691

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013134/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa budynku gospodarczo -mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych w ramach zadania Nie-Sami-Dzielni - rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne - IV edycja

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Nie-Sami-Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne – IV edycja, Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach PROGRAMU REGIONALNEGO FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA OPOLSKIEGO 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00325608

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: A-III.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie budynku gospodarczo – mieszkalnego w celu utworzenia mieszkań wspomaganych. 3.2 Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) Roboty rozbiórkowe
2) Schody zewnętrzne i wewnętrzne
3) Izolację, posadzki, tynki, okładziny i malowanie
4) Stolarkę i ślusarkę
5) Instalację kanalizacji
6) Instalację wody
7) Instalację grzewczą
8) Instalację wentylacji
9) Instalację elektryczną
10) Przyłącze zewnętrznej kanalizacji
11) Sygnalizację przyzywową
12) Wykonanie pokrycia dachowego
13) Podnośnik platformowy
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, w związku z czym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. Ze względu na charakter zadania – w szczególności konieczność zapewnienia jednolitego standardu dla wszystkich mieszkań znajdujących się w budynku – brak jest możliwości jego podziału. Dodatkowo obiekt posiada wspólne elementy, takie jak instalacje, dach, elewacja oraz winda. Zamówienie obejmuje roboty budowlane dotyczące jednego budynku, realizowane na podstawie jednego pozwolenia na budowę. Podział zadania na części wiązałby się z koniecznością koordynacji działań różnych wykonawców na etapie wykonawczym, co mogłoby istotnie zagrozić prawidłowej realizacji zamówienia oraz osiągnięciu wymaganych parametrów. Ponadto podział zamówienia nie znajduje uzasadnienia ekonomicznego, gdyż nie przyczyniłby się do obniżenia kosztów realizacji prac projektowych i budowlanych.
Przedmiot zamówienia realizowany jest z projektu pn.: Nie-Sami-Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne – IV edycja realizowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, Oś priorytetowa VII – Fundusze wspierające usługi społeczne i zdrowotne w opolskim, Działanie 07.01- Usługi zdrowotne i społeczne oraz opieka długoterminowa

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261214-7 - Kładzenie dachów bitumicznych

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45261320-3 - Kładzenie rynien

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262310-7 - Zbrojenie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262520-2 - Roboty murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45442100-8 - Roboty malarskie

45262300-4 - Betonowanie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3755592,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4109712,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3755592,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Budowlana Damian Badura

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761588185

7.3.3) Ulica: -

7.3.4) Miejscowość: Olbrachcice 55

7.3.5) Kod pocztowy: 48-210

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3755592 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane