Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL).
POLITECHNIKA OPOLSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411654
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411654/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-28 09:50
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c24a8310-2c75-448d-8411-07fbf1ba99f3
- Identyfikator
- 7540008109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411654 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL).
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA OPOLSKA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001732
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Prószkowska 76
1.4.2.) Miejscowość: Opole
1.4.3.) Kod pocztowy: 45-758
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: a.jucha@po.edu.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://po.opole.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c24a8310-2c75-448d-8411-07fbf1ba99f3
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411654
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00314819
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL).
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Dostawa sprzętu komputerowego na potrzeby jednostek Politechniki Opolskiej (WEAiI i WIPiL) z podziałem na:
Część 1:
Zamówienie gwarantowane: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a tabela nr 1 do SWZ.
Zamówienie opcjonalne: Dostawa zestawów komputerowych na potrzeby laboratorium Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki – 19 szt. - opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a tabela nr 2 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 30213000-5 - Komputery osobiste
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRZP Systemy Informacyjne Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8661696830
4.3.3.) Ulica: Kilińskiego 6
4.3.4.) Miejscowość: Połaniec
4.3.5.) Kod pocztowy: 28-230
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 226969,44 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00411452/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-05
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wydłużenie terminu realizacji zamówienia opcjonalnego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W § 3 ust. 1 pkt 1) lit. b) umowy, otrzymuje brzmienie:
„b) zamówienie opcjonalne: 30 dni od dnia uruchomienia opcji. Zamawiający zleci zamówienie opcjonalne do 4 miesięcy od dnia zawarcia umowy."
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 113484,72 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Ogłoszenie dotyczy zamówienia gwarantowanego.1. Całkowita wartość przedmiotu umowy wynosi:
1) dla części 1: 226 969,44 zł brutto (słownie: dwieście dwadzieścia sześć tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt dziewięć złotych 44/100), netto 184 528,00 zł (słownie: sto osiemdziesiąt cztery tysiące pięćset dwadzieścia osiem złotych 00/100), plus należny podatek VAT 42 441,44 zł, w tym:
a) zamówienie gwarantowane: : 113 484,72 zł brutto (słownie: sto trzynaście tysięcy czterysta osiemdziesiąt cztery złote 72/100), netto 92 264,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt dwa tysiące dwieście sześćdziesiąt cztery złote 00/100), plus należny podatek VAT 21 220,72 zł;
b) zamówienie opcjonalne: 113 484,72 zł brutto (słownie: sto trzynaście tysięcy czterysta osiemdziesiąt cztery złote 72/100), netto 92 264,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt dwa tysiące dwieście sześćdziesiąt cztery złote 00/100), plus należny podatek VAT 21 220,72 zł
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |