Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411676
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411676/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-28 09:55
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b358fb2b-f9da-41f8-a57f-0a83110a3cbc
- Identyfikator
- 5830008097
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411676 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190241779
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Oliwska 35
1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.4.3.) Kod pocztowy: 80-563
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.mosg@strazgraniczna.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.morski.strazgraniczna.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b358fb2b-f9da-41f8-a57f-0a83110a3cbc
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411676
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00514471
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie elewacji budynku nr 1 na terenie kompleksu stanowiącego siedzibę Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przy ul. Oliwskiej 35, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji.
Szczegółowy wykaz prac (rodzaj oraz miejsce wykonania) przedstawiono w pkt 4 „Zakres rzeczowy robót” Opisu przedmiotu zamówienia, o którym mowa wyżej.
Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6 do Specyfikacji.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45312310-3 - Ochrona odgromowa
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-15
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
170 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): HBM – BUD Sp. z o. o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: PL 5542920538
4.3.3.) Ulica: Macieja Rataja 5
4.3.4.) Miejscowość: Bydgoszcz
4.3.5.) Kod pocztowy: 85-791
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1474770,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00052165/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana dotyczyła zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy na wniosek Wykonawcy z powodu długotrwałych niekorzystnych warunków atmosferycznych, ujemnych temperatur i opadów śniegu nieuniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z wymaganiami technologicznymi. Przedmiotowe roboty obejmowały specjalistyczne prace elewacyjne oraz konserwatorsko-restauratorskie prowadzone na obiekcie położonym na terenie objętym ochroną konserwatorską.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmieniono termin wykonania przedmiotu umowy ze 170 dni kalendarzowych liczonych od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy na 201 dni kalendarzowych liczonych od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy oraz dodano zapisy dotyczące zmiany wysokości wynagrodzenia, o których mowa w art. 439 Ustawy.
Powyższą zmianę dokonano na podstawie Aneksu zawartego w dniu 27.05.2026 r. do umowy nr 1/IiR/2026 z dnia
15.01.2026 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1472410,37 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Wysokość kar umownych z powodu niedotrzymania umownego terminu realizacji przedmiotu umowy: 2359,63 zł| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |