Dostawa, montaż i uruchomienie 24 szt. stacjonarnych stacji ładowania autobusów elektrycznych

Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00411717
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00411717/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-28 10:04
Lokalizacja
Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f879f831-0784-4df2-8b4b-824961a9fe15
Identyfikator
8883115816
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Ładowarki

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411717 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa, montaż i uruchomienie 24 szt. stacjonarnych stacji ładowania autobusów elektrycznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 341266700

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Wieniecka

1.4.2.) Miejscowość: Włocławek

1.4.3.) Kod pocztowy: 87-800

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.4.7.) Numer telefonu: 571319593

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: kamila.dyksa@kpts.com.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kpts.com.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - usługi transportowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f879f831-0784-4df2-8b4b-824961a9fe15

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411717

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie sektorowe

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 152-525507

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa, montaż i uruchomienie 24 szt. stacjonarnych stacji ładowania autobusów elektrycznych

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Dostawa, montaż i uruchomienie fabrycznie nowych stacjonarnych stacji ładowania autobusów elektrycznych, w łącznej ilości 24 szt. obejmującej:
1) jednostanowiskowe stacjonarne stacje ładowania autobusów elektrycznych prądem stałym, o minimalnej mocy wyjściowej 120 kW każda – 23 szt.,
2) dwustanowiskową stacjonarną stację ładowania autobusów elektrycznych prądem stałym, o minimalnej mocy wyjściowej 120/60 kW – 1 szt.

3.9.) Główny kod CPV: 31158000-8 - Ładowarki

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-10-14

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

175 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ARINEA Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9680990666

4.3.3.) Ulica: Działkowa11B

4.3.4.) Miejscowość: Borek

4.3.5.) Kod pocztowy: 62-872

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 3173153,93 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 207-712429

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-22

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Konieczność wydłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy nastąpiła na podstawie § 12 ust. 3 pkt 3) umowy, w związku z wystąpieniem obiektywnych czynników niezależnych od Wykonawcy. Bezpośrednią przyczyną było przesunięcie przez Energa-Operator S.A. terminu realizacji przyłączenia do sieci elektroenergetycznej jednego z obiektów objętych umową, co uniemożliwiło zakończenie całego przedmiotu umowy w pierwotnym terminie.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

W wyniku wprowadzonej zmiany termin realizacji etapu II umowy, a co za tym idzie termin realizacji przedmiotu umowy, został określony na nowy, tj. najpóźniej do dnia 31 lipca 2026r. Zakres rzeczowy przedmiotu umowy, wysokość wynagrodzenia Wykonawcy oraz pozostałe zapisy umowy pozostały bez zmian.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3173153,93 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy