Realizacja termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Piątkowej
Gmina Chełmiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00411891
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00411891/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-28 10:51
- Lokalizacja
- Chełmiec, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-61581f55-e3f1-4665-8637-72eb804ddb8e
- Identyfikator
- 7343445768
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411891 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Realizacja termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Piątkowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chełmiec
1.2.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy Chełmiec
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892127
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Papieska 2
1.4.2.) Miejscowość: Chełmiec
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-395
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.7.) Numer telefonu: 18 548 02 08
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@chelmiec.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelmiec.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-61581f55-e3f1-4665-8637-72eb804ddb8e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411891
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00328707
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Realizacja termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Piątkowej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem postępowania i zamówienia było wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z wykonaniem zadania inwestycyjnego pn. Realizacja termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Piątkowej.
Zakres zamówienia obejmował wykonanie robót budowlanych polegających na dociepleniu budynku szkoły oraz wymianie pokrycia dachowego, wymianie stolarki zgodnie z dokumentacją projektową.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45431100-8 - Kładzenie terakoty
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
10 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Budowlana „Termo-Bud” Tadeusz Jasiński
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491862600
4.3.4.) Miejscowość: Cieniawa 241
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-333
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2436314,55 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00395829/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-07
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zgodnie ze zgłoszeniem zarządcy obiektu podczas wykonywania robót związanych z wymianą pokrycia dachu nad salą gimnastyczną doszło do zalania pomieszczeń świetlicy prowadzonej przez GOK. Zalanie było konsekwencją niezwykle intensywnych opadów deszczu, które przenikły przez zastosowane zabezpieczenia. W wyniku zalania konieczna okazała się wymiana posadzki panelowej w jednym z pomieszczeń. Wymiana przedmiotowej posadzki może nastąpić dopiero po zakończeniu robót związanych w wymianą pokrycia.
Jednocześnie Wykonawca wyjaśnia, że zastosowanie wnioskowanych przez Zamawiającego grubszych niż w projekcie płytek gresowych (2cm) na schodach wewnętrznych, wymaga wykonania skuć w celu zachowania normatywnych wymiarów schodów. Co stanowi dodatkowe działania, których czas wykonania nie był brany pod uwagę przy opracowaniu harmonogramu rzeczowo - finansowego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Treść § 3 ust. 1 pkt 2 po zmianie:
„2) zakończenie realizacji całości przedmiotu zamówienia w terminie do dnia 31.07.2026 r.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2436314,55 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |