Modernizacja obiektów zasobu komunalnego - dokumentacja projektowa

Miasto Gliwice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412009
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412009/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 11:21
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-32f9bc3c-bd05-466d-8eda-571cd3706f4a
Identyfikator
6311006640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412009 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Modernizacja obiektów zasobu komunalnego - dokumentacja projektowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 21

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32/238-55-30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: za@um.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-32f9bc3c-bd05-466d-8eda-571cd3706f4a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja obiektów zasobu komunalnego - dokumentacja projektowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32f9bc3c-bd05-466d-8eda-571cd3706f4a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412009

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009757/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.44 Modernizacja obiektów zasobu komunalnego - dokumentacja projektowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246561

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.70.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 436848,86 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 336848,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja obiektów zasobu komunalnego – dokumentacja projektowa – budynek przy ul. Kozielskiej 4”

W ramach zadań Wykonawca będzie zobowiązany do:
a) świadczenia podstawowego - polegającego na wykonaniu dokumentacji projektowej w zakresie, formie i ilości wskazanej w § 5 ust.1 wzoru umowy wraz z uzyskaniem zgód budowlanych: decyzji administracyjnych (w tym pozwolenia na budowę), zaświadczeń, pozwoleń, uzgodnień, postanowień, warunków, sprawdzeń oraz opinii niezbędnych do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej i robót budowlanych realizowanych na jej podstawie, których obowiązek uzyskania wynika z obowiązujących przepisów, i wykonanie
inwentaryzacji zadrzewienia i zieleni kolidującej z rozwiązaniami projektowymi wraz z ekspertyza dendrologiczna, ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna,

b) świadczenia objętego prawem opcji - polegającego na pełnieniu nadzorów autorskich na podstawie dokumentacji projektowej określonej w pkt a).

Zakres zadania oraz opis wymagań dla dokumentacji projektowej wskazano we wzorze umowy, Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz przedmiotowej Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 138157,54 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja obiektów zasobu komunalnego – dokumentacja projektowa – budynek przy ul. Lipowej 36”.

W ramach zadań Wykonawca będzie zobowiązany do:
a) świadczenia podstawowego - polegającego na wykonaniu dokumentacji projektowej w zakresie, formie i ilości wskazanej w § 5 ust.1 wzoru umowy wraz z uzyskaniem zgód budowlanych: decyzji administracyjnych (w tym pozwolenia na budowę), zaświadczeń, pozwoleń, uzgodnień, postanowień, warunków, sprawdzeń oraz opinii niezbędnych do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej i robót budowlanych realizowanych na jej podstawie, których obowiązek uzyskania wynika z obowiązujących przepisów, i wykonanie
inwentaryzacji zadrzewienia i zieleni kolidującej z rozwiązaniami projektowymi wraz z ekspertyza dendrologiczna, ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna,

b) świadczenia objętego prawem opcji - polegającego na pełnieniu nadzorów autorskich na podstawie dokumentacji projektowej określonej w pkt a).

Zakres zadania oraz opis wymagań dla dokumentacji projektowej wskazano we wzorze umowy, Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz przedmiotowej Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 113469,57 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Modernizacja obiektów zasobu komunalnego – dokumentacja projektowa – budynek przy ul. Lekarskiej 10”

W ramach zadań Wykonawca będzie zobowiązany do:
a) świadczenia podstawowego - polegającego na wykonaniu dokumentacji projektowej w zakresie, formie i ilości wskazanej w § 5 ust.1 wzoru umowy wraz z uzyskaniem zgód budowlanych: decyzji administracyjnych (w tym pozwolenia na budowę), zaświadczeń, pozwoleń, uzgodnień, postanowień, warunków, sprawdzeń oraz opinii niezbędnych do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej i robót budowlanych realizowanych na jej podstawie, których obowiązek uzyskania wynika z obowiązujących przepisów, i wykonanie
inwentaryzacji zadrzewienia i zieleni kolidującej z rozwiązaniami projektowymi wraz z ekspertyza dendrologiczna, ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna,

b) świadczenia objętego prawem opcji - polegającego na pełnieniu nadzorów autorskich na podstawie dokumentacji projektowej określonej w pkt a).

Zakres zadania oraz opis wymagań dla dokumentacji projektowej wskazano we wzorze umowy, Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz przedmiotowej Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 85224,75 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli
wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 108209,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 108209,25 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli
wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 86576,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 86576,40 PLN

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli
wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 Pzp.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 64925,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 64928,55 PLN

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi