Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Kaczkowo Nowe oraz cz. miejscowości Kaczkowo Stare w formule zaprojektuj i wybuduj

Gmina Brok

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412059
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412059/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 11:33
Lokalizacja
Brok, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d7a2916e-dc6f-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Identyfikator
7591624976
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówUsługi architektoniczne i podobneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412059 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Kaczkowo Nowe oraz cz. miejscowości Kaczkowo Stare w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brok

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667936

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Plac Kościelny 6

1.4.2.) Miejscowość: Brok

1.4.3.) Kod pocztowy: 07-306

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@brok.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.brok.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7a2916e-dc6f-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412059

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00235694

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Kaczkowo Nowe oraz cz. miejscowości Kaczkowo Stare w formule zaprojektuj i wybuduj

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Zamówienie polega na zrealizowaniu zadania pn.: Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Kaczkowo Nowe oraz cz. miejscowości Kaczkowo Stare. Zadanie realizowane będzie w formule zaprojektuj i wybuduj.

Opis zamówienia: W ramach inwestycji zostanie opracowana dokumentacja projektowa, uzyskane zostaną wszelkie wymagane przepisami prawa pozwolenia i uzgodnienia. Na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej wykonane będą roboty budowlane budowy sieci wodociągowej w części miejscowości Kaczkowo Stare oraz Kaczkowo Nowe. W ramach inwestycji zostanie wykonane przejście sieci wodociągowej pod rzeką Brok. Zadanie ma na celu zaopatrzenie w wodę pitną gospodarstw domowych i rolnych położonych na terenie miejscowości, co jest niezwykle ważne nie tyko ze względu na problemy z brakiem wody w okresie suszy ale również z jej jakością w indywidualnych ujęciach. Wykonanie inwestycji zwiększy również bezpieczeństwo przeciwpożarowe w miejscowościach.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji, uzyskanie wszelkich zezwoleń, uzgodnień i zgód uprawniających do wykonania robót budowlanych, wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji, pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji oraz uzyskanie wszelkich decyzji, uzgodnień uprawniających do użytkowania obiektu stacji i sieci wodociągowej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został ujęty w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-24

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

24 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): STING sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 520554210

4.3.3.) Ulica: Wspólna 63A/10

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.5.) Kod pocztowy: 00-687

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 987019,65 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00300030/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-26

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 3

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zadanie realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj, ze względu na długotrwałe procedury administracyjne pozyskania pozwolenia wodnoprawnego nastąpiła konieczność zmiany terminu wykonania.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłużono termin realizacji zamówienia z 24 miesięcy na 26 miesięcy.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu realizacji robót budowlanych ze względu na przedłużone procedury administracyjne na etapie dokumentacji projektowej.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Termin realizacji zmieniony z 26 miesięcy na 28 miesięcy.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Nowa forma zabezpieczenia należytego wykonania umowy - pieniężna.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 978019,65 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane