Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00412063
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00412063/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-28 11:33
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bda5b88d-0363-449f-bbe8-2e06f300488a
- Identyfikator
- 9461824287
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412063 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9461824287
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Doświadczalna 4
1.4.2.) Miejscowość: Lublin
1.4.3.) Kod pocztowy: 20-290
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.4.7.) Numer telefonu: 81 744 50 61
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ipan.lublin.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ipan.lublin.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bda5b88d-0363-449f-bbe8-2e06f300488a
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412063
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/S 57-197096
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - 1 sztuka.
2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - 1 sztuka.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
ZESTAWIENIE MINIMALNYCH WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I UŻYTKOWYCH*
Komora klimatyczna – 1 sztuka
Lp. PARAMETRY WYMAGANE – MINIMALNE* WARUNEK
1. Wykonana ze stali nierdzewnej, izolowana termicznie, drzwi wewnętrzne szklane, hermetyczne oraz zewnętrzne metalowe, z bocznym portem dostępowym (średnica 2,5-4 cm), z wymuszonym obiegiem powietrza i przystosowana do pracy ciągłej Warunek konieczny
2. Pojemność całkowita komory: 600 - 700 litrów (tolerancja + 10%) Warunek konieczny
3. Pojemność użytkowa: minimum 540 litrów Warunek konieczny
4. Minimum 3 półki robocze, możliwość regulowana wysokość półek Warunek konieczny
5. Zakres regulacji temperatury ≥ 0 - 50 °C Warunek konieczny
6. Rozdzielczość nastawy temperatury: co 0,1 °C Warunek konieczny
7. Zakres wilgotności względnej: 20 - 90% RH Warunek konieczny
8. Rozdzielczość nastawy wilgotności: co 1 % RH Warunek konieczny
9. Wbudowany system oświetlenia wnętrza, lampy fluorescencyjne (30-36W) Warunek konieczny
10. Natężenie oświetlenia: nie mniejsze niż 12 000 lux Warunek konieczny
11. Automatyczny system regulacji i stabilizacji temperatury i wilgotności Warunek konieczny
12. Automatyczny system odszraniania Warunek konieczny
13. Sterownik cyfrowy z wyświetlaczem, umożliwiający kontrolę pracy wentylatora i systemów wewnętrznych, możliwość programowania cykli pracy oświetlenia (tryb dzień/noc), umożliwienie wprowadzania programów użytkownika, programowany czas pracy, niezależny termostat bezpieczeństwa, alarm przekroczenia temperatury i zabezpieczenie przed przegrzaniem Warunek konieczny
14. Port komunikacyjny: RS-232 lub USB Warunek konieczny
15. Wbudowana pamięć wewnętrzna do zapisu danych Warunek konieczny
16. Maksymalny pobór mocy: nie większy niż 2,5-3 kW Warunek konieczny
17. Stabilność parametrów w całej objętości komory Warunek konieczny
18. Wbudowany zbiornik na wodę destylowaną o pojemności min. 10 litrów z czujnikiem niskiego poziomu wody Warunek konieczny
19. Zbiornik na skropliny z alarmem przekroczenia poziomu i zaworem spustowym Warunek konieczny
20. Zasilanie: 230 V / 50 Hz Warunek konieczny
21. Gwarancja minimum 24 miesiące Warunek konieczny
UWAGA! Kryterium oceny ofert
22. Instrukcja obsługi w języku polskim i/lub angielskim Warunek konieczny
3.9.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
56 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Alab Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 015606410
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 00-739
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 58455,75 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/S 117-423010
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 58455,75 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Źródło finansowania:Projekt pt. „Czy biowęgiel wpływa na mikrobiotę jelitową i zrównoważony rozwój czarnej muchy?” nr 2024/55/B/NZ9/02474, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS-28
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy |