Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027.

Gmina Harasiuki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412286
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412286/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 12:22
Lokalizacja
Harasiuki, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c858635f-f6b9-43e2-acfa-5f66740d145c
Identyfikator
6020017515
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie transportu drogowegoUsługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W BIŁGORAJU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiłgoraj, PL · lot 0
473 593,92 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412286 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Harasiuki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409376

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 11

1.5.2.) Miejscowość: Harasiuki

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-413

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 158791306

1.5.8.) Numer faksu: 158791306

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@harasiuki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.harasiuki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.harasiuki.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c858635f-f6b9-43e2-acfa-5f66740d145c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412286

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00076113/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dowóz uczniów do placówek oświatowych z terenu Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2025/2026 na podstawie zakupu biletów miesięcznych.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377375

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.III.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 648148,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie dowozu uczniów do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Harasiuki w roku szkolnym 2026/2027 do następujących szkół:
1) Publiczna Szkoła Podstawowa w Harasiukach,
2) Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucie Krzeszowskiej,
3) Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucisku,
4) Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeszowie Górnym,
5) Publiczna Szkoła Podstawowa w Goździe.
2. Przewóz uczniów do placówek odbywać się będzie w dni nauki szkolnej, w oparciu o obowiązujące Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego z wyłączeniem przerw świątecznych i innych dni wolnych od zajęć wynikających z organizacji roku szkolnego.
3. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów Wykonawca użyje do przewozu środki transportu, które będą w pełni sprawne technicznie tj. będą spełniały normy powszechnie obowiązujące w tym w szczególności wymagania określone ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2025 r., poz. 1490 z późn. zm.). Niedopuszczalne jest np.: przedostawanie się do wnętrza pojazdu spalin i innych nieprzyjemnych zapachów pochodzących od pracującego silnika lub innych podzespołów pojazdu, wyciekanie oleju lub paliwa.
4. Opiekę nad dziećmi w czasie przewozów organizuje i zapewnia Zamawiający.
5. Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego przejazdu opiekunów wskazanych przez Zamawiającego w celu zapewnienia opieki dzieci i uczniów podczas przewozu.
6. Zamawiający zastrzega, iż każdy uczeń oraz opiekun powinien mieć miejsce siedzące w autobusie.
7. Wykonawca musi zapewnić uczniom bezpieczny, punktualny, sprawny i bezawaryjny przewóz, w tym odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny.
8. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z rozkładem jazdy ustalonym przez Zamawiającego.
9. Trasy i kursy zaproponowane przez Zamawiającego mogą ulec zmianie wtedy, gdy w porozumieniu z Wykonawcą wypracowane zostanie korzystniejsze dla Zamawiającego rozwiązanie lub zmieni się liczba dzieci dowożonych lub plan zajęć w szkołach. Dokładny harmonogram dowozu zostanie opracowany przez Zamawiającego w porozumieniu z Wykonawcą niezwłocznie po podpisaniu umowy.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo jeżeli zajdzie taka konieczność, do zmiany liczby kursów w ciągu dnia, jak również zmiany liczby kilometrów czy liczby dowożonych dzieci w związku z:
 zmianą planów lekcji (może spowodować to zmiany w ilościach lub godzinach zaplanowanych kursów),
 nieobecnością niektórych uczniów w szkole (może spowodować to brak konieczności dojazdu autobusu do niektórych miejscowości w niektóre dni),
 zmniejszeniem lub zwiększeniem liczby uczniów uczęszczających do szkół (może spowodować to zmiany w ilościach zaplanowanych kursów - konieczność zwiększenia lub zmniejszenia ilości kursów, np. w przypadku możliwości połączenia dowożonych grup),
 innymi nieprzewidzianymi okolicznościami, które mogą mieć wpływ na cały zaplanowany proces dowozu.
11. Przedmiot umowy nie obejmuje kosztów Wykonawcy związanych z dojazdem z jego bazy do pierwszego przystanku, gdzie zaczyna się trasa dowozu, a także kosztów związanych z powrotem z końcowego przystanku do miejsca parkowania pojazdu. Powyższe koszty spoczywają na Wykonawcy.
12. Wykonawca zobowiązany jest do podstawiania autobusów przy placówkach oświatowych w miejscach parkingowych wyznaczonych przez Zamawiającego zapewniających bezpieczne wsiadanie i wysiadanie uczniów.
13. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji usługi, sprawnymi technicznie, posiadającymi aktualne badania techniczne oraz ważne ubezpieczenie OC i NNW pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu i pozostających w związku z przewozem, autobusami oznakowanymi odpowiednimi tablicami świadczącymi o przewozie uczniów. W okresie zimy oraz w chłodne dni wiosny i jesieni autobusy dowożące uczniów muszą być ogrzewane.
14. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania regularności i punktualności kursowania, zgodnie z ustalonym harmonogramem przewozu, do utrzymania autobusów w należytym stanie czystości i porządku, do przestrzegania przepisów BHP i p.poż.
15. Wykonawca i kierowcy pojazdów są zobowiązani mieć możliwość stałej łączności telefonicznej z Zamawiającym.
16. Każdy Wykonawca winien zapoznać się z trasą i warunkami związanymi z wykonywaniem usługi będącej przedmiotem zamówienia, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny. Koszty związane z przeglądem trasy poniesie Wykonawca.
17. W przypadku stwierdzenia zaniedbań w zakresie bezpieczeństwa dowożonych dzieci, Zamawiający zastrzega sobie prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym.
18. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował bazą eksploatacyjną: usytuowaną na terenie Gminy Harasiuki lub w odległości nie większej niż 50 km od siedziby Zamawiającego, wyposażoną w odpowiedni sprzęt techniczny i urządzenia umożliwiające prawidłowe prowadzenie działalności transportowej (zgodnie z art. 4 pkt 21a ustawy o transporcie drogowym).
19. Rozkład jazdy poszczególnych autobusów oraz trasy wraz z punktami pierwszego przystanku określają Załączniki Nr 9-15 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 473593,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 656512,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 473593,92 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Biłgoraju Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9180000531

7.3.3) Ulica: Marii Konopnickiej

7.3.4) Miejscowość: Biłgoraj

7.3.5) Kod pocztowy: 23-400

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 473593,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi