Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00412309
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00412309/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-28 12:26
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3ee4aa18-af00-4147-bd0a-cb938a6e3264
- Identyfikator
- 6762083447
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412309 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351567031
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Westerplatte 19
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-033
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: +48 693 998 014
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bartlomiej.tatka@psp.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-krakow/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://malopolskapsp.ezamawiajacy.pl/pn/KWPSP/demand/310329/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3ee4aa18-af00-4147-bd0a-cb938a6e3264
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412309
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068544/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00372443/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MT.2370.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 200000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4 dla KM PSP Kraków
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 szt. lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego typu PICKUP z napędem 4x4. Pojazd fabrycznie nowy, musi spełniać wymagania o ruchu drogowym (ważna homologacja na pojazd bazowy). Maksymalna masa rzeczywista samochodu nie może przekroczyć 3000 kg.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ.
Kod CPV 34144210-3 Wozy strażackie
Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie:
Opcja nr 1: Pojazd wyposażony w terminal przewoźny TETRA w standardzie TEA2 – 1 sztuka (Szczegółowy Opis techniczny w załączniku nr 2 do SWZ)
Opcja nr 2: Komplet opon zimowych dla rozmiaru felg przewidzianych dla opon letnich 1 komplet
Ostateczna decyzja o skorzystaniu z prawa opcji w całości lub w części uzależniona jest od wysokości cen zaoferowanych w postępowaniu oraz posiadanych przez Zamawiającego środków finansowych. Zamawiający zastrzega, iż zamówienie określone jako „Prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego, Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu żadne roszczenie. Zamawiający podejmie decyzję o skorzystaniu z prawa opcji i poinformuje o niej Wykonawcę przed podpisaniem umowy. W przypadku uruchomienia opcji, informacja o tym zostanie wskazana w treści zawieranej umowy, a Wykonawca będzie zobowiązany do realizacji zamówienia podstawowego wraz z wybranym zakresem opcji. Jednocześnie Zamawiający informuje, że:
• ocena złożonych ofert będzie miała charakter całościowy (zamówienie podstawowe oraz prawo opcji)
• oferta na prawo opcji jest obligatoryjna – w przypadku brak oferty w zakresie prawa opcji, oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z warunkami zamówienia
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144210-3 - Wozy strażackie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |