Zakup autobusu w celu likwidacji barier transportowych na potrzeby dowozu osób niepełnosprawnych.

Miejski Zespół Obsługi Ekonomoczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412323
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412323/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-08-28 12:30
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd222b06-cbe0-4c67-8ee3-1d58682cc7f3
Identyfikator
6491606613
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Autobusy i autokaryPojazdy silnikowe do transportu 10 lub więcej osób

Wykonawcy

1 przyznane

BUS-CENTER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄStrawczyn, PL · lot 0
446 490 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412323 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup autobusu w celu likwidacji barier transportowych na potrzeby dowozu osób niepełnosprawnych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zespół Obsługi Ekonomoczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271501887

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 49

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzatascislicka@mzoeas.zawiercie.eu, mzoeas@mzoeas.zawiercie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzoeas.zawiercie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cd222b06-cbe0-4c67-8ee3-1d58682cc7f3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Miejski Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup autobusu w celu likwidacji barier transportowych na potrzeby dowozu osób niepełnosprawnych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd222b06-cbe0-4c67-8ee3-1d58682cc7f3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412323

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030694/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup autobusu w celu likwidacji barier transportowych na potrzeby dowozu osób niepełnosprawnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00365706

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP 3/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 398210,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa na potrzeby Gminy Zawiercie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2026 r. autobusu, przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.
Będący przedmiotem zamówienia autobus powinien:
- mieć nie mniej niż 18 miejsc siedzących dla pasażerów (w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych na wózku inwalidzkim po demontażu foteli, minimalna powierzchnia na jeden wózek inwalidzki 1300*750 mm) +1 miejsce kierowcy + 1 pasażer podróżujący w pozycji stojącej,
- nie być nigdy wcześniej rejestrowany,
- spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251) oraz przepisach wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy;
- posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do dopełnienia formalności związanych z dopuszczeniem do ruchu po drogach publicznych oraz rejestracji pojazdu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
- posiadać homologację - dokument potwierdzający przystosowanie pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Nie dopuszcza się wykonania zmiany konstrukcyjnej potwierdzonej przeglądem technicznym lub dopuszczenia do ruchu indywidualną decyzją jednostkową. Parametry w zakresie liczby miejsc stojących , siedzących, oraz przewozu osób niepełnosprawnych mają wynikać z homologacji oferowanego autobusu.
Stanowiska do przewozu osoby niepełnosprawnej muszą być wyposażone w, atestowane pasy mocujące wózek inwalidzki, pasy bezpieczeństwa dla osoby na wózku inwalidzkim, atestowaną rampę najazdową zamocowaną do podłogi autobusu w jego wnętrzu przy drzwiach tylnych dwuskrzydłowych służących do obsługi osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Rampa po rozłożeniu ma stanowić jednoelementowy podjazd o minimalnych wymiarach szerokość 800 mm długość 2600mm.Warunki techniczne oferowanego autobusu oraz zakres niezbędnego wyposażenia musi być zgodny z obowiązującymi w Polsce przepisami i normami, a zastosowane materiały i wyposażenie muszą posiadać odpowiednie certyfikaty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34120000-4 - Pojazdy silnikowe do transportu 10 lub więcej osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 446490,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 446490,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 446490,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUS-CENTER Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9592089500

7.3.3) Ulica: Spokojna 12 D

7.3.4) Miejscowość: Strawczyn

7.3.5) Kod pocztowy: 26-067

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 446490,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

INFORMACJA O WSPÓŁFINANSOWANIU ZAMÓWIENIA ZE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH
Zamówienie pn.: Zakup autobusu w celu likwidacji barier transportowych na potrzeby dowozu osób nie-pełnosprawnych jest
współfinansowane ze środków zewnętrznych pochodzących z Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III –
Obszar D, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy