Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku

Gmina Jasienica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412671
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412671/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 13:42
Lokalizacja
Jasienica, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b32c7458-d8e7-4028-bc1c-92edd30702d3
Identyfikator
9372634680
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty drogoweRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychRoboty odwadniająceRoboty budowlane w zakresie renowacji mostówRoboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

Wykonawcy

1 przyznane

MARIUSZ ŚWIERKOSZGoleszów, PL · lot 2
219 352,97 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412671 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jasienica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182255

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strumieńska 60

1.5.2.) Miejscowość: Jasienica

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-385

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 334726200

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@jasienica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.jasienica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://jasienica.logintrade.net/zapytania_email,235406,5a26f8ebaf7409011cca30097171d96f.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b32c7458-d8e7-4028-bc1c-92edd30702d3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412671

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045321/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Remonty dróg gminnych uszkodzonych przez deszcz nawalny w dniach 3-4 czerwca 2024 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335804

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 503522,13 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 461202,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Skrócony opis przedmiotu zamówienia:
część 1 zamówienia: Remont drogi gminnej nr 490225S, 490228S (,,M. Wardas”) w sołectwie Roztropice, Gmina Jasienica 1+525km-1+562km, 0+000km-0+267km;
• frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej,
• ścinanie i profilowanie podłoża,
• stabilizacja istniejącej podbudowy cementem lub płytami stabilizującymi,
• wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego,
• skropienie nawierzchni emulsją asfaltową między warstwami,
• ułożenie warstw wiążącej i ścieralnej (po 1 006,50 m2),
• utwardzenie poboczy (ścinanie, profilowanie, utwardzenie mieszanką kruszyw),
• wykonanie obsypki poboczy gruntem,
• długość remontowanego odcinka – 304,00 mb.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ:
 kosztorys ofertowy (stanowiący załącznik nr 1a – dla części 1 zamówienia, który należy złożyć wraz z ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ),
 projektowane postanowienia umowy (stanowiące załącznik do SWZ nr 3),
 STWiORB (stanowiące załącznik nr 4 do SWZ),
 przedmiary (stanowiące załącznik nr 5 do niniejszej SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

4.5.5.) Wartość części: 221675,65 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Skrócony opis przedmiotu zamówienia:
część 2 zamówienia: Remont poboczy drogi gminnej nr 490387S (,,Spacerowa”) w sołectwie Międzyrzecze Górne 0+057km-1+280km, Gmina Jasienica wraz z remontem odwodnienia 0+184km-0+278km
• rozebranie istniejącej nawierzchni poboczy,
• ścinanie i profilowanie podłoża,
• wykonanie warstwy odsączającej,
• wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego,
• powierzchniowe utrwalenie poboczy grysami kamiennymi i emulsją asfaltową,
• powierzchnia remontowanych poboczy – 806,75 m2,
• naprawa ławy betonowej pod płyty ażurowe odwodnienia drogi (wypełnienie otworów i uzupełnienie ławy),
• długość remontowanego odwodnienia – 94 m.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ:
 kosztorys ofertowy (stanowiący załącznik 1b – dla części 2 zamówienia), który należy złożyć wraz z ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ),
 projektowane postanowienia umowy (stanowiące załącznik do SWZ nr 3),
 STWiORB (stanowiące załącznik nr 4 do SWZ),
 przedmiary (stanowiące załącznik nr 5 do niniejszej SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45232452-5 - Roboty odwadniające

4.5.5.) Wartość części: 80058,75 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Skrócony opis przedmiotu zamówienia:
część 3 zamówienia: Remont drogi gminnej nr 490094S (,,Pieczarkowa”) w sołectwie Jasienica, Gmina Jasienica 0+001km-0+096km wraz z remontem obiektu mostowego LNI 45 0+096km;
• frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej,
• ścinanie i profilowanie podłoża,
• stabilizacja istniejącej podbudowy cementem lub płytami stabilizującymi,
• wykonanie warstwy górnej podbudowy z kruszywa łamanego,
• skropienie nawierzchni emulsją asfaltową między warstwami,
• ułożenie warstw wiążącej i ścieralnej (po 321,50 m2),
• ułożenie warstwy ścieralnej (wjazd 28m2),
• utwardzenie poboczy (ścinanie, profilowanie, utwardzenie mieszanką kruszyw),
• długość remontowanego odcinka – 95,00 mb.,
• naprawa fragmentu balustrady na obiekcie mostowym,
• utworzenie tymczasowej grodzy ziemnej wraz z ujęciem wody i przerzutem na długości prac,
• wykonanie opaski siatkowo kamiennej na lewym i prawym brzegu,
• odtworzenie uszkodzonego dna koryta cieku narzutem kamiennym przelanym betonem,
• uzupełnienie wyboju narzutem z głazów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają poniższe załączniki do SWZ:
 kosztorys ofertowy (stanowiący załącznik nr 1c – dla części 3 zamówienia), który należy złożyć wraz z ofertą stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ),
 projektowane postanowienia umowy (stanowiące załącznik do SWZ nr 3),
 STWiORB (stanowiące załącznik nr 4 do SWZ),
 przedmiary (stanowiące załącznik nr 5 do niniejszej SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45221119-9 - Roboty budowlane w zakresie renowacji mostów

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

4.5.5.) Wartość części: 159467,73 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 219352,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 219352,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 219352,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SIM Mariusz Świerkosz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5482393034

7.3.3) Ulica: Ustrońska 46

7.3.4) Miejscowość: Goleszów

7.3.5) Kod pocztowy: 43-440

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 219352,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane