Prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach - podbicie ścian fundamentowych
Gmina Szczytniki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00412612
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00412612/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-28 13:31
- Lokalizacja
- Szczytniki, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4953be79-b50c-4cff-98c9-f935635ff608
- Identyfikator
- 9680856933
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412612 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach - podbicie ścian fundamentowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Szczytniki
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855021
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Szczytniki 139
1.4.2.) Miejscowość: Szczytniki
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-865
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.4.7.) Numer telefonu: 62 7625001
1.4.8.) Numer faksu: 627625274
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szczytniki.ug.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szczytniki.ug.gov.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4953be79-b50c-4cff-98c9-f935635ff608
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412612
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach - podbicie ścian fundamentowych
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są prace konserwatorskie przy budynku zabytkowego dworu w Szczytnikach, polegające na podbiciu ścian fundamentowych.
Lokalizacja: Szczytniki, dz. ozn. nr ew. 89/7 (obręb ewidencyjny 0023 Szczytniki).
Budynek Urzędu Gminy znajduje się pod ścisłą ochroną konserwatorską na podstawie decyzji WKZ z dn. 12.06.1954 r. pod nr rej. KI.IV-73/88/54/ Ponadto znajduje się na terenie zabytkowego parku wpisanego do rejestru zabytków decyzją WKZ z dn. 27.03.1974 r.
Zakres prac obejmuje:
1) szczyt lewy:
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- podkłady z ubitych materiałów sypkich na podłożu gruntowym,
2) ściana tylna:
- wykopy wąskoprzestrzenne umocnione,
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- wykonanie izolacji poziomej w ścianach zewnętrznych z blachy chromowo niklowej – cięcie przy zastosowaniu liny diamentowej,
3) ściana frontowa:
- wykopy wąskoprzestrzenne umocnione,
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- wykonanie izolacji poziomej w ścianach zewnętrznych z blachy chromowo niklowej – cięcie przy zastosowaniu liny diamentowej,
4) szczyt prawy:
- wykopy umocnione,
- wykopy o ścianach pionowych przy odkrywaniu odcinkami istniejących fundamentów,
- uzupełnienie niezbrojonych ław i stóp fundamentowych z betonu monolitycznego,
- deskowanie konstrukcji ścian,
- uzupełnienie niezbrojonych ścian z betonu monolitycznego,
- wykonanie izolacji poziomej w ścianach zewnętrznych z blachy chromowo niklowej – cięcie przy zastosowaniu liny diamentowej.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zapewnienia obsługi geodezyjnej, wykonania wszelkich badań i prób, sprawdzeń, przywrócenia terenu do stanu poprzedniego, zawiadomienia właściwego organu o rozpoczęciu robót budowlanych.
Wykonawca na własny koszt musi wykonać inwentaryzację geodezyjno-powykonawczą oraz dokumentację powykonawczą.
Wykonawca zobowiązany jest do skutecznego zawiadomienia o zakończeniu budowy lub uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu (jeżeli dotyczy) w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia odbioru końcowego.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia przez okres
5 lat od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
Okres rękojmi ustawowy.
W przypadku, wystąpienia w materiałach opisujących przedmiot zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny". Zamawiający dopuszcza materiały i/lub rozwiązania równoważne pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii. Wskazane w dokumentacji nazwy należy traktować jako przykładowe.
Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.
W takim przypadku Wykonawca przedstawi wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami - niezłożenie takiego zestawienia oznacza, że Wykonawca zastosuje materiały i rozwiązania przyjęte w dokumentacji technicznej.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MAL-BUD Błażej Rubik
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5140321511
4.3.3.) Ulica: ul. Jana Kazimierza 14
4.3.4.) Miejscowość: Ostrzeszów
4.3.5.) Kod pocztowy: 63-500
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 310000,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00293931/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-19
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 310000,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy - Roboty budowlane |