Zagospodarowania terenu zabytkowego Parku Pojednania na os. Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu:Ochrona różnorodności biol.woj. opolskiego-etap V- w formule "zaprojektuj i wybuduj"
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00412735
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00412735/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-28 13:55
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ac97246a-6769-406a-b904-5f5ccfbe6c3e
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412735 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zagospodarowania terenu zabytkowego Parku Pojednania na os. Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu:Ochrona różnorodności biol.woj. opolskiego-etap V- w formule "zaprojektuj i wybuduj"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.4.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.4.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac97246a-6769-406a-b904-5f5ccfbe6c3e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412735
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00300031
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Ochrona różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap V
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zagospodarowania terenu zabytkowego Parku Pojednania na os. Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu:Ochrona różnorodności biol.woj. opolskiego-etap V- w formule "zaprojektuj i wybuduj"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
A. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót budowlano-montażowych zagospodarowania terenu w zabytkowym Parku Pojednania na os. Śródmieście w Kędzierzynie- Koźlu w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z Opisem Przedmiotu zamówienia i Programem Funkcjonalno-Użytkowym wykonanym przez Pracownię Projektową Paweł Pytlasiński, ul.Poprawna 3h, 03-984 Warszawa.
B. Zakres projektowanych robót obejmuje:
1) Prace rozbiórkowe m.in. rozbiórka istniejącego pawilonu/budynku gospodarczego o pow. ok. 20 m2 oraz studni betonowej wraz z jej zasypaniem;
2) Rozbiórka istniejących nawierzchni z płyt chodnikowych ok. 430 m2;
3) Budowa alejek parkowych wraz z obrzeżami o nawierzchni z kostki betonowej, w tym ok. 285 m2 alejek na podbudowie pieszo-jezdnej i ok. 667 m2 na podbudowie pieszej;
4) Budowa oświetlenia parkowego wraz z zasilającą linią kablową;
5) Wykonanie bram w istniejącym murze w ilości brama 6,00 m – 1 szt. i brama 3,50 m – 2szt.
wraz z rozbiórką tynku oraz pracami konserwacyjnymi ceglanego muru;
6) Wykonanie robót ziemnych i fundamentowych projektowanych dla małej architektury (ławek, koszy parkowych) z uwzględnieniem ławek do przeniesieni z istniejącej części paku, po ich renowacji;
7) Wykonanie trwałego montażu elementów małej architektury;
8) Wykonanie instalacji monitoringu z rejestratorem;
9)Montaż tablicy edukacyjnej, według załączonego wzoru i akceptacji przez Zamawiającego;
10)Montaż tablicy informacyjnej, zgodnie z wymogami Księgi Tożsamości Wizualnej Marki Fundusze Europejskie 2021-2027. Planowany rozmiar tablicy 240/120 cm;
11) Likwidacja kolizji z istniejąca i projektowaną infrastrukturą podziemną oraz zabezpieczenie sieci na czas trwania budowy;
12) Wycinka i karczowanie drzew i krzewów kolidujących z inwestycją oraz pozostałe prace pielęgnacyjne wynikające z przeprowadzonej inwentaryzacji dendrologicznej;
13) Wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Zamawiający umożliwia i zaleca Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej.
C. Na zakres przedmiotu zamówienia składa się:
Część projektowa:
1) Wykonanie opracowań przedprojektowych:
a) opracowania geodezyjne, w tym aktualna mapa do celów projektowych z inwentaryzacją wysokościową;
b) dokumentacja geotechniczna;
c) numeryczny model terenu;
d) inwentaryzacja dendrologiczna drzew i krzewów z naniesieniem na mapy cyfrowe;
2) Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej i jej pozytywne uzgodnienie z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem zabytków w Opolu;
3) Opracowanie kompletnego projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego dla zagospodarowania terenu zabytkowego Parku Pojednania na os. Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu w ramach zadania „Ochrona różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap V”
4) Uzyskanie pozwolenia konserwatorskiego, w tym zgody na wycinkę drzew i krzewów;
5) Uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę dla planowanej inwestycji;
6) Opracowanie kompletnej pełnobranżowej dokumentacji technicznej i wykonawczej zagospodarowania terenu zabytkowego Parku Pojednania na os. Śródmieście w Kędzierzynie- Koźlu, zawierającej dla każdej branży projekt techniczny, projekt wykonawczy, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz przedmiary;
7) Pełnienie nadzoru autorskiego podczas wykonywania prac związanych z projektem;
Część realizacyjna (roboty budowlane):
Wykonanie zaprojektowanych robót budowlanych oraz dostaw i montaż wyposażenia związanych z zagospodarowaniem terenu zabytkowego Parku Pojednania na os. Śródmieście w Kędzierzynie-Koźlu, na podstawie sporządzonej przez Wykonawcę, i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej.
D. Wymóg zatrudnienia na umowę o prace. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności niezbędne do realizacji zamówienia:
-roboty budowlane związane z wykonaniem nawierzchni ścieżek parkowych, budowy oświetlenia, prace pielęgnacyjne i wycinka zieleni,
Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
E. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają w szczególności: Program Funkcjonalno- Użytkowy sporządzony przez PRACOWNIĘ PROJEKTOWĄ PAWEŁ PYTLASIŃSKI, ul. Poprawna 3h, 03-984 Warszawa wraz z jego częścią graficzną w postaci „Koncepcji zagospodarowania terenu zabytkowego Parku Pojednania w Kędzierzynie-Koźlu”, Opis Przedmiotu Zamówienia, Projektowane postanowienia umowy, zamieszczone wraz z załącznikami w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
385 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PHU Profectus Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7561942861
4.3.3.) Ulica: Wiejska 8a
4.3.4.) Miejscowość: Niezdrowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 47-143
4.3.6.) Województwo: opolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1096560,38 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00429091/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-07
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1059990,20 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Łączna wartość wynagrodzenie wypłacona Wykonawcy z tytułu zrealizowanej umowy: 1.096.560,38 zł - 36.570,18 zł (oświadczenie o częściowym odstąpieniu od umowy) = 1.059.990,20 zł -| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |