Przebudowa drogi gminnej nr 116542D – ul. Limanowskiego w Wałbrzychu wraz z towarzyszącą infrastrukturą w ramach rewitalizacji
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00412771
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00412771/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-28 14:02
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-20aebe88-1c0d-403c-bc19-5cdfeaf71151
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-28
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412771 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 116542D – ul. Limanowskiego w Wałbrzychu
wraz z towarzyszącą infrastrukturą w ramach rewitalizacji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.2.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.4.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.4.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20aebe88-1c0d-403c-bc19-5cdfeaf71151
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412771
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00198515
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Przebudowa drogi gminnej nr 116542D – ul. Limanowskiego w Wałbrzychu
wraz z towarzyszącą infrastrukturą w ramach rewitalizacji
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 116542D – ul. Limanowskiego w Wałbrzychu na odcinku o długości ok. 240 m (odcinek od zjazdu na teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 do skrzyżowania z ul. Juliusz Słowackiego).
Teren, na którym realizowana będzie inwestycja znajduje się na działkach nr: 256, 366/4, obr. nr 27 Śródmieście.
W zakres zadania wchodzi:
- wykonanie niezbędnych robót rozbiórkowych i robót przygotowawczych,
- przebudowa nawierzchni jezdni – ul. Limanowskiego,
- przebudowa skrzyżowania ul. Limanowskiego z ul. Gen. J. Zajączka (tylko w pasie drogowym ul. Limanowskiego),
- przebudowa zjazdów indywidualnych,
- przebudowa zjazdów publicznych,
- budowa i przebudowa chodników,
- budowa zatok postojowych,
- budowa kamiennych elementów prefabrykowanych takich jak: krawężniki, obrzeża, itp.,
- budowa palisad,
- wymiana oraz regulacja istniejących studni i pokryw studni telekomunikacyjnych,
- zabezpieczenie kanalizacji telekomunikacyjnej,
- demontaż istniejących studzienek ściekowych oraz fragmentów istniejącej kanalizacji deszczowej,
- budowa nowych odcinków kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami ściekowymi,
- przebudowa istniejącej kanalizacji deszczowej,
- renowacja istniejącej kanalizacji deszczowej wraz ze studniami kanalizacyjnymi metodą bezwykopową,
- podłączenie istniejących rynien deszczowych do istniejącej kanalizacji deszczowej,
- wymiana istniejącej linii kablowej zasilającej istniejące oświetlenie drogowe,
- zabezpieczenie istniejących linii kablowych nN w terenie,
- usunięcie kolizji z istniejącą siecią elektroenergetyczną,
- montaż wcześniej zdemontowanych wiat przystankowych (w przypadku ich uszkodzenia, montaż nowych wiat),
- wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (barierki itp.),
- rekultywacja istniejących terenów zielonych,
- wykonanie wszystkich niezbędnych robót budowlanych zapewniających prawidłowe połączenie przebudowywanych i budowanych nawierzchni z nawierzchniami istniejącymi (np. na granicy pasa drogowego), połączenia przebudowywanych i budowanych nawierzchni z istniejącymi wejściami do budynków, wjazdami na posesję itp. oraz wszystkich robót niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania planowanego układu komunikacyjnego.
Na odcinku objętym zamówieniem równolegle wykonywane będą następujące prace:
1. Modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Inwestorem tych robót będzie Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.
Przewidziane roboty do realizacji określa SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w swoim harmonogramie zakres prac określony w SWZ, których czas wykonania szacowany jest na około 100 dni roboczych.
Plan zagospodarowania terenu w zakresie prac prowadzonych przez WPWiK sp. z o.o. stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
2. Modernizacja sieci elektrycznej nN.
Inwestorem tych robót będzie Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu.
Przewidziane roboty do realizacji to:
- ułożenie nowych kabli nN wraz ze złączami kablowymi i mufami na trasie od ul. Słowackiego do ul. Zajączka – realizacja prac podczas całkowitego zamknięcia wskazanego odcinka drogi. Przewidywany okres wykonania prac – 3 tygodnie,
- ułożenie nowych kabli nN wraz ze złączami kablowymi i mufami na trasie od ul. Zajączka do ul. Limanowskiego na wysokości budynku nr 13 – realizacja prac podczas połówkowego zamknięcia wskazanego odcinka drogi. Przewidywany okres wykonania prac – 4 tygodnie.
Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w swoim harmonogramie powyższy zakres prac, których czas wykonania szacowany jest na około 7 tygodni.
Plan zagospodarowania terenu w zakresie prac prowadzonych przez Tauron Dystrybucja S.A. stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
W związku z tym, że w ulicy Limanowskiego przebiega uzbrojenie podziemne w postaci sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, sieci energetycznej i sieci teletechnicznej należy uwzględnić poniższe zalecenia:
a) Przystąpienie do robót ziemnych w obrębie czynnej sieci może się rozpocząć po uprzednim powiadomieniu o tym fakcie odpowiednich służb eksploatacyjnych oraz przedstawieniu harmonogramu robót.
b) Prace w rejonie miejsc zbliżeń i skrzyżowań z urządzeniami eksploatowanymi należy prowadzić ręcznie (zaleca się wykonać przekopy kontrolne w celu dokładnego rozpoznania położenia istniejących urządzeń).
c) Prowadzenie przedmiotowego przedsięwzięcia nie może spowodować znaczącego wypłycenia, ani zagłębienia istniejących urządzeń eksploatowanych przez poszczególnych gestorów.
d) Jeżeli w trakcie robót nastąpią zmiany niwelety terenu nad istniejącymi sieciami i urządzeniami eksploatowanymi przez poszczególnych gestorów lub (w wyjątkowych sytuacjach) zaistnieje konieczność przebudowy urządzeń, koszty związane z odpowiednim zabezpieczeniem bądź przebudową ponosi Inwestor.
Roboty realizowane w ramach niniejszego zamówienia objęte są poniższym zezwoleniem umożliwiającym realizację inwestycji:
Zaświadczenie z dnia 18.03.2021 r. wydane przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha, który nie wniósł sprzeciwu do zamiaru wykonania robót budowlanych, polegających na przebudowie drogi gminnej nr 116542D – ul. Bolesława Limanowskiego wraz z towarzyszącą infrastrukturą w ramach rewitalizacji- poprawa dostępności komunikacyjnej, podniesienie estetyki miasta w Wałbrzychu (dz. nr 256, 366/4 obręb Śródmieście nr 27).
Wojewódzki Konserwator Zabytków
1. Wykonawca jest zobowiązany do zawiadomienia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o terminie rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych.
2. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego zawiadomienia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o zagrożeniach lub nowych okolicznościach ujawnionych w trakcie prowadzenia robót budowlanych.
3. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia badań archeologicznych w trakcie robót ziemnych związanych z zamierzeniem przez uprawnionego archeologa, w oparciu o wykonany przez Wykonawcę i zaakceptowany program badań archeologicznych. Pozwolenie na prowadzenie badań archeologicznych należy uzyskać na podstawie art. 36 ust. 1 pkt 5 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2024.1292) przed przystąpieniem do prac w terenie.
Szczegółowy zakres prac do wykonania, w ramach niniejszego zamówienia określa dokumentacja projektowa (załącznik nr 6 do SWZ) oraz projekt umowy (załącznik nr 5 do SWZ).
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
6 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SERAFIŃSKI ROADS Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8851645540
4.3.3.) Ulica: Główna
4.3.4.) Miejscowość: Ludwikowice Kłodzkie
4.3.5.) Kod pocztowy: 57-450
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3306289,54 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00277167/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
1) zmiana adresu wykonawcy
2) zmiana terminu wykonania umowy na 6 miesięcy i 49 dni (okoliczności niezależne od wykonawcy zaistniały w trakcie realizacji przedmiotu umowy, wystąpienie czynników zewnętrznych związanych z kanalizacją deszczową, studnią teletechniczną oraz niekorzystne warunki atmosferyczne)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
przedmiot zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania umowy na 6 miesięcy i 77dni (okoliczności niezależne od wykonawcy zaistniały w trakcie realizacji przedmiotu umowy - niekorzystne warunki atmosferyczne: obfite opady deszczu, opady śniegu, niskie temperatury)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
przedmiot zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania umowy na 6 miesięcy i 100 dni (okoliczności niezależne od wykonawcy zaistniały w trakcie realizacji przedmiotu umowy - niekorzystne warunki atmosferyczne: opady śniegu, ujemne temperatury; konieczność rozebrania muru przyległego bezpośrednio do terenu budowy)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
przedmiot zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
zmiana terminu wykonania umowy na 6 miesięcy i 123 dni (okoliczności niezależne od wykonawcy zaistniały w trakcie realizacji przedmiotu umowy - konieczność uzyskania przez zamawiającego decyzji zezwalającej na rozbiórkę ogrodzenia przyległego bezpośrednio do terenu budowy)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
przedmiot zamówienia nie uległ zmianie
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3211440,75 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |