Opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja zadania pod nazwą: "Oświetlenie siłowni zewnętrznej os. Oświecenia w Krakowie"

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412803
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412803/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 14:10
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-27947c17-0f6e-4722-8f40-6aebee150478
Identyfikator
6792597429
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412803 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja zadania pod nazwą: "Oświetlenie siłowni zewnętrznej os. Oświecenia w Krakowie"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Centralna 53

1.4.2.) Miejscowość: Kraków

1.4.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.4.7.) Numer telefonu: 126167416

1.4.8.) Numer faksu: 126167417

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27947c17-0f6e-4722-8f40-6aebee150478

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412803

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00097790

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja zadania pod nazwą: "Oświetlenie siłowni zewnętrznej os. Oświecenia w Krakowie"

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz realizacji zadania pod nazwą: "Oświetlenie siłowni zewnętrznej os. Oświecenia w Krakowie"
b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów:
 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ,
 Programu funkcjonalno-użytkowego z załącznikami stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ.
c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych
i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które
w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
d) Wykonawca zobowiązany jest udzielić: minimum 36, maksymalnie 60 miesięcy gwarancji jakości na Przedmiot umowy, (oferty zawierające okres gwarancji jakości na przedmiot umowy krótszy niż 36 miesięcy zostaną odrzucone).
e) Zadanie należy wykonać w formule „zaprojektuj i zbuduj”.
f) Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, powinna być zgodna z załącznikiem nr 2 do SWZ, tj. PPU. Niespełnienie danego warunku spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu.
g) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: a. pracownicy niższego szczebla technicznego (organizowanie i realizacja robót budowlanych), b. pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych).
Uwaga!
Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego.
h) Termin realizacji umowy: 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy, przy czym:
a. wykonanie dokumentacji projektowej i wydanie jej Zamawiającemu wraz z ostatecznymi wiążącymi decyzjami, zaświadczeniami i oświadczeniami (niezbędnymi do realizacji prac budowlanych) - w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy
b. zakończenie robót budowlanych w terminie 2 miesięcy od dnia wydania Zamawiającemu Dokumentacji projektowej,
i) Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej oraz sprawdzeniu przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.

3.9.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-01

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

8 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Artur Maślanka Zakład Elektroinstalacyjny

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9441580445

4.3.3.) Ulica: ul. Różana 14

4.3.4.) Miejscowość: Wola Radziszowska

4.3.5.) Kod pocztowy: 32-053

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 55000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00188573/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-09-25

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 55000,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane