Bieżące utrzymanie szaletów stałych.

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412833
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412833/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 14:15
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f6dbcdc3-c42b-4daa-95b2-2e844b4c0bad
Identyfikator
8133734188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązaneUsługi w zakresie sprzątania i odkażaniaToalety publiczne

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ LUTAKKraków, PL · lot 0
651 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412833 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie szaletów stałych.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f6dbcdc3-c42b-4daa-95b2-2e844b4c0bad

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie szaletów stałych.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f6dbcdc3-c42b-4daa-95b2-2e844b4c0bad

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412833

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00079423/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Bieżące utrzymanie szaletów stałych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315087

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-D.271.64.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 748286,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie szaletów stałych w ilości 4 szt. zlokalizowanych na terenie miasta Rzeszowa, tj. przy ul. Grottgera, w Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach, przy ul. Mickiewicza, przy ul. Dąbrowskiego, wraz z terenem wokół szaletów stanowiący własność Gminy Miasto Rzeszów na obszarze określonym w załącznikach graficznych nr 1 - 4 do Projektowanych postanowień umowy.
Wielkość/Zakres:
1. Zakres usługi obejmuje:
1) Utrzymanie czystości zgodnie z wymaganiami i zaleceniami wydawanymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie dotyczącymi stanu sanitarnohigienicznego pomieszczeń i urządzeń w szaletach miejskich, w tym mycie i dezynfekcja umywalek, sedesów, pisuarów, urządzeń sanitarnych, mycie i dezynfekcja podłóg, ścian i luster, mycie stolarki drzwiowej i okiennej, z częstotliwością dostosowaną do potrzeb związanych z przepływem osób korzystających z szaletów,
2) Zapewnienie personelu obsługującego do szaletów, niezbędnego do ich prawidłowego funkcjonowania,
3) Zapewnienie odpłatnego udostępniania szaletów i nadzoru szaletów w dniach i godzinach określonych poniżej:
a) ul. Grottgera – wszystkie dni tygodnia w godz. 6.00 – 22.00;
b) Park Kultury i Wypoczynku na Bulwarach - w okresie od 1 kwietnia do 30 września: od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 19.00, sobota, niedziela 10.00 - 21.00, w okresie od 1 października do 31 marca: od poniedziałku do piątku w godz.10.00 – 18.00, sobota, niedziela 10.00 - 20.00;
c) ul. Mickiewicza – od poniedziałku do czwartku w godz. 7.00 – 21.00, piątek, sobota, niedziela w godz. 7.00 – 23.00,
d) ul. Dąbrowskiego – dni robocze w godz. 9.00 -17.00,
4) Czyszczenie kratek ściekowych znajdujących się przy wejściach i wewnątrz szaletów, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu wody,
5) Utrzymanie czystości terenu na zewnątrz przyległym bezpośrednio do budynków szaletów w obszarze określonym w załącznikach nr 1- 4 do umowy, w tym usuwania nieczystości, odpadów, liści, błota oraz śliskości na dojściach do szaletów na bieżąco,
6) Bieżące opróżnianie i mycie koszów na odpady.
2. Ponadto do obowiązków Wykonawcy należy:
1) Zakup i uzupełnianie papieru toaletowego, mydła, ręczników papierowych, środków zapachowych i dezynfekujących, worków na śmieci,
2) Utrzymanie tablic informacyjnych z aktualnymi cennikami, godzinami otwierania i zamykania szaletów,
3) Zmywanie napisów i graffiti na powierzchniach wewnętrznych i na zewnątrz szaletów,
4) Zapewnienie dobrego stanu technicznego, niestwarzającego zagrożenia dla osób korzystających z obiektów oraz otoczenia, w szczególności sprawnego działania urządzeń sanitarnych obejmujące drobne naprawy i wymianę (desek sedesowych, pojemników na mydło, pojemników na papier toaletowy i ręczniki papierowe, luster, kratek wentylacyjnych, opraw oświetleniowych wewnątrz i na zewnątrz budynku, żarówek, świetlówek, włączników do światła, koszy na odpady), zasłon prysznicowych,
5) Wyposażenie każdego szaletu w apteczkę pierwszej pomocy zawierającą akcesoria i wkłady zgodnie z obowiązującymi normami oraz przepisami,
6) Utrzymywanie odpowiedniej temperatury pomieszczeń szaletów polegającego na obsłudze urządzeń grzewczych w czasie udostępniania szaletów określonym w § 1 ust. 1 pkt. 3 a – d projektowanych postanowień umowy oraz niezwłocznego zgłaszania Zamawiającemu wszelkich awarii i nieprawidłowości w działaniu systemu grzewczego.
3. Wykonawca zobowiązany jest do bezpośredniego zawarcia umowy dotyczącej konserwacji i obsługi serwisowej windy (dźwigu) znajdującej się w szalecie przy ul. Grottgera oraz uregulowania należności wynikających z tego tytułu.
4. Wykonawca zobowiązany jest do ponoszenia należnych podatków i innych opłat wynikających z bieżącego utrzymania szaletów.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) Załącznik - Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ);
2) projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami;
- stanowiące załączniki do specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach).

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

45215500-2 - Toalety publiczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 651900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1100138,34 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 651900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUSINESS CONSULTING GRZEGORZ LUTAK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5170185998

7.3.3) Ulica: ul. Szlak 77/222

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-153

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 651900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-21 do 2027-09-30
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi