„Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów”.

GMINA STASZÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00412844
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00412844/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 14:17
Lokalizacja
Staszów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70f0e512-f357-4aa4-a3f2-85bf5130c279
Identyfikator
8661608731
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00412844 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA STASZÓW

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409749

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Opatowska 31

1.4.2.) Miejscowość: Staszów

1.4.3.) Kod pocztowy: 28-200

1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.7.) Numer telefonu: 158648305

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@staszow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.staszow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70f0e512-f357-4aa4-a3f2-85bf5130c279

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412844

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00130146

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów”.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i transport odpadów do Instalacji Komunalnej
w Rzędowie (od poniedziałku do piątku) - niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów komunalnych segregowanych z terenu miasta i gminy Staszów. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu miasta i gminy Staszów, wszystkich koszy ulicznych na terenie miasta i gminy Staszów, koszy na psie odchody, pojemników do segregacji odpadów rozstawionych na terenie miasta i gminy Staszów oraz Miejskich Punktów Elektroodpadów zlokalizowanych na terenie miasta Staszowa http://kosze.staszow.pl/ od dnia 01.04.2026r. do dnia 30.04.2026r. z zastrzeżeniem, że Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji niniejszego zamówienia, do dnia wyłonienia Wykonawcy i podpisania umowy w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów w 2026 i 2027 roku” przy czym umowa obowiązywać będzie do końca pełnego miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpi wyłonienie wykonawcy.
Załączniki do opisu przedmiotu zamówienia:
Załącznik nr 1 - Liczba mieszkańców gminy Staszów według stanu na dzień 31.12.2025r.
Załącznik nr 2 – Wykaz altan śmietnikowych/miejsc gromadzenia odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielorodzinnej.
Załącznik nr 3 – pismo ZGOK Sp. z o. o. w Rzędowie.
Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
Zamawiający nie wymaga:
- odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub,
- sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Uwaga:
Zaleca się zapoznanie z terenem, objętym przedmiotowym zamówieniem.
Termin wykonania zamówienia: od dnia 1 kwietnia 2026r. do dnia 30 kwietnia 2026r. z zastrzeżeniem, że Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji niniejszego zamówienia, do dnia wyłonienia Wykonawcy i podpisania umowy w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów w 2026 i 2027 roku” przy czym umowa obowiązywać będzie do końca pełnego miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpi wyłonienie wykonawcy.
Szczegółowe informacje określa SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2026-04-01 do 2026-04-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W STASZOWIE SPÓŁKA GMINY Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 830251455

4.3.3.) Ulica: Wojska Polskiego 3

4.3.4.) Miejscowość: Staszów

4.3.5.) Kod pocztowy: 28-200

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 159928,46 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00182472/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 520312,08 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Zmiany terminu realizacji umowy oraz wynagrodzenia, wprowadzone zostały: aneksem nr 1 z dnia 23.04.2026r, aneksem nr 2 z dnia 26.05.2026r., oraz aneksem nr 3 z dnia 16.06.2026r. na podst. art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi