Budowa zapasowego ujęcia wody w Gucinie

GMINA ŁUKTA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413002
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413002/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-28 14:59
Lokalizacja
Łukta, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3652d201-1c49-496f-a3a5-6ab6cc239436
Identyfikator
7412089964
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wiercenie studni wodnychRoboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wodyRoboty budowlane w zakresie studniRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychUsługi badania odwiertów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413002 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zapasowego ujęcia wody w Gucinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁUKTA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743226

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mazurska 2

1.5.2.) Miejscowość: Łukta

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-105

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 896475070

1.5.8.) Numer faksu: 896475070

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: palmowska@lukta.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.lukta.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356906

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa zapasowego ujęcia wody w Gucinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3652d201-1c49-496f-a3a5-6ab6cc239436

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413002

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013935/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa zapasowego ujęcia wody

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388715

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GT.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 843286,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie otworu eksploatacyjnego nr 4 na terenie ujęcia wód podziemnych oraz budowa zbiornika retencyjnego na terenie stacji uzdatniania wody w miejscowości Gucin.
Przedmiot zamówienia nazwany jest w dalszej części SWZ „obiektem” lub „przedmiotem zamówienia”.
2. Zakres prac obejmuje m. in.:
 wykonanie otworu eksploatacyjnego wraz z próbnym pompowaniem,
 opracowanie dokumentacji powykonawczej ujęcia wody wraz ze zbiorczym zestawieniem wyników wiercenia otworu,
 opracowanie dokumentacji zawierającej: dobór nadziemnej części studni głębinowej wraz z osprzętem, dobór pompy głębinowej, dobór przewodu tłocznego od pompy (stal AISI 304) do włączenia do rurociągu technologicznego. Dokumentację należy uzgodnić z inwestorem,
 wykonanie uzbrojenia ujęcia na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej,
 budowa zbiornika retencyjnego (prace przy budowie zbiornika retencyjnego będą mogły się rozpocząć po uzyskaniu przez Zamawiającego pozwolenia na budowę),
 wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), przedmiarach robót, SWZ, wzorze umowy wraz załącznikami.
4. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), SIWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także, obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Podstawą sporządzenia oferty jest dokumentacja projektowa, STWiORB oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
5. Wykonawca udzieli na wykonaną robotę budowlaną nie mniej niż 36 miesięcy gwarancji i rękojmi za wady od dnia odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.
Okres gwarancji i rękojmi wykonawca proponuje w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, zgodnie z ustaleniami w Rozdziale XVI SWZ (Opis kryteriów oceny ofert).
6. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
7. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców.
8. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

76470000-8 - Usługi badania odwiertów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane