Usługa konserwacji, nadzoru oraz serwisu eksploatacyjnego instalacji klimatyzacji, wentylacji i chłodu w obiektach Politechniki Świętokrzyskiej

Politechnika Świętokrzyska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413024
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413024/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-08-28 15:07
Lokalizacja
Kielce, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af373764-6e04-4096-a0ca-69701dfb9daa
Identyfikator
6570009774
Ostatnia aktualizacja
2026-08-28

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

Wykonawcy

1 przyznane

KAMIL ŁYSAKSzewce, PL · lot 0
514 332,18 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413024 z dnia 2026-08-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa konserwacji, nadzoru oraz serwisu eksploatacyjnego instalacji klimatyzacji, wentylacji i chłodu w obiektach Politechniki Świętokrzyskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Świętokrzyska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001695

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Kielce

1.5.3.) Kod pocztowy: 25-314

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 34 24 270

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@tu.kielce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tu.kielce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tu kielce.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa konserwacji, nadzoru oraz serwisu eksploatacyjnego instalacji klimatyzacji, wentylacji i chłodu w obiektach Politechniki Świętokrzyskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af373764-6e04-4096-a0ca-69701dfb9daa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413024

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00285037/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Konserwacja i serwis urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych Uczelni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331205

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ATZ-281-53/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 406500,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług konserwacji, nadzoru oraz serwisu eksploatacyjnego instalacji klimatyzacji, wentylacji i chłodu w obiektach Politechniki Świętokrzyskiej zgodnie z instrukcją eksploatacji urządzeń.

Wykonanie konserwacji i napraw obejmuje urządzenia i instalacje zlokalizowane w:
- budynek Hali nr 3 w tym Serwerownia,
- budynek CENWIS w tym Serwerownia w pomieszczeniach nr 1.10,
- magazyn energii przy budynku CENWIS,
- budynek Auli Głównej,
- budynek Hali dydaktyczno-sportowej,
- budynek dydaktyczny A wraz z Halą nr 1,
- budynek dydaktyczny B wraz z Halą nr 2,
- budynek dydaktyczny C,
- budynek dydaktyczny D wraz z Halą nr 4,
- Budynek dydaktyczno-laboratoryjny ENERGIS
- Budynek CLTM
- Budynek Biblioteki Głównej
- Domy Studenta nr 2, 3, 4, 6, 7.

Szczegółowy opis przedmiot zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 512350,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 512350,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 512350,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELNEA KAMIL ŁYSAK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 959-122-43-67

7.3.3) Ulica: Dewońska 86

7.3.4) Miejscowość: Szewce

7.3.5) Kod pocztowy: 26-052

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom następujące części przedmiotu zamówienia:
- przegląd okresowy systemów klimatyzacji marki Fujitsu, Samsung,
- przegląd okresowy systemów klimatyzacji marki Vertiv.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 514332,18 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zgodnie z zapisami umowy Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w terminie od daty zawarcia umowy do dnia 31.08.2028 r. z zastrzeżeniem, że obowiązywanie umowy nie rozpocznie się wcześniej niż od dnia 29.08.2026 r.


Zamawiający zgodnie z art. 223 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026.793), poprawił oczywiste omyłki rachunkowe, stwierdzone w załączniku nr 2 do SWZ — formularz oferty. Ogółem cena oferty brutto została poprawiona z kwoty 512 350,20 zł na kwotę 514 332,18 zł.
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi