„Przebudowa, termomodernizacja i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na budynek warsztatowy” w ramach zadania pn.: „Termomodernizacja i przebudowa budynku mechanizacji rolnictwa”
ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. MACIEJA RATAJA W MIECZYSŁAWOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00413212
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00413212/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-30 09:33
- Lokalizacja
- Mieczysławów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6639d15b-2ff3-4fbc-a215-a9f7d1f6cf68
- Identyfikator
- 7752552705
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-30
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413212 z dnia 2026-08-30 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Przebudowa, termomodernizacja i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na budynek warsztatowy” w ramach zadania pn.: „Termomodernizacja i przebudowa budynku mechanizacji rolnictwa”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO IM. MACIEJA RATAJA W MIECZYSŁAWOWIE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000097034
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 2
1.4.2.) Miejscowość: Mieczysławów
1.4.3.) Kod pocztowy: 99-314
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_mieczyslawow@op.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mieczyslawow.edu.pl/bip/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
państwowa jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6639d15b-2ff3-4fbc-a215-a9f7d1f6cf68
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413212
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-30
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00453343
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Przebudowa, termomodernizacja i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na budynek warsztatowy” w ramach zadania pn.: „Termomodernizacja i przebudowa budynku mechanizacji rolnictwa”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn.: „Przebudowa, termomodernizacja i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na budynek warsztatowy” w ramach zadania pn.: „Termomodernizacja i przebudowa budynku mechanizacji rolnictwa”, w szczególności obejmuje:
3.1.1. zmianę sposobu użytkowania budynku gospodarczego na budynek warsztatowy,
3.1.2. wykonanie rozbiórek ścianek działowych wewnętrznych,
3.1.3. wymurowanie nowych ścianek działowych w budynku w celu wydzielenia pomieszczeń warsztatowych i dydaktycznych,
3.1.4. wykonanie sufitu podwieszanego i docieplenie stropu wełną mineralną gr. 20cm,
3.1.5. wykonanie przebudowy okien oraz wymianę istniejących na nowe,
3.1.6. wykonanie nowych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych,
3.1.7. wykonanie nowych tynków,
3.1.8. malowanie pomieszczeń,
3.1.9. montaż glazury na ścianach pomieszczenia sanitariatu,
3.1.10. wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych posadzki,
3.1.11. docieplenie posadzki styropianem gr. 10 cm,
3.1.12. ułożenie na posadzce płytek gres,
3.1.13. montaż nowych parapetów wewnętrznych,
3.1.14. wykonanie opaski i utwardzenia na dojścia do budynku z kostki betonowej w obrzeżach
3.1.15. wykonanie nowych schodów zewnętrznych i podjazdu dla niepełnosprawnych,
3.1.16. wymiana instalacji wod-kan i c.o. w budynku,
3.1.17. wymiana instalacji elektrycznej w budynku.
3.1.18. wykonanie nowych placów oraz dróg z kostki betonowej gr. 6cm na chodniki opaska wokół budynku,
3.1.19. oraz kostki betonowej gr. 8cm na drogi i place manewrowe.
3.2. Planowana inwestycja znajduje się na działce nr ew. 258/1 w Mieczysławowie 2 – obręb 0030 Wały.
3.3. Roboty będą prowadzone na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę decyzja Nr 219/2023 r. wydanej przez Starostę Kutnowskiego.
3.4. Zakres prac zadania ujęty jest w: dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących załącznik do SWZ. Udostępniony przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy dla Wykonawców. Prace powinny zostać wykonane, w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową i dokumentami zamówienia.
3.5. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.5.1. Prace powinny zostać wykonane zgodnie z sztuką budowlaną. Oferta musi uwzględniać koszty związane z organizacją terenu budowy, obsługą geodezyjną budowy – o ile konieczna, zapewnieniem kierowania pracami bezpośrednio w przedmiotowych branżach, uwzględniać zakup, dostawę i zabudowę wszystkich niezbędnych materiałów, wykonanie sprawdzeń i badań, wykonanie wszystkich sprawdzeń i prób oraz zgromadzenie wymaganych przepisami prawa dokumentów. Obowiązkiem Wykonawcy będzie skompletowanie potrzebnych dokumentów i dopełnienie wszelkich procedur.
3.5.2. Oferta powinna być konstruowana w oparciu o materiały o parametrach technicznych nie gorszych niż wskazane w projekcie. Przedmiar robót ma jedynie charakter pomocniczy. Nakłady w nim podane należy zweryfikować z projektem. Obowiązek ten spoczywa na Wykonawcach. Zaleca się aby wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej i dokładnie zapoznał się zakresem zamówienia.
3.5.3. Wszystkie koszty związane z realizacją niniejszego zamówienia ponosi Wykonawca.
3.6. Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych (CPV):
45111300-1 Roboty rozbiórkowe
45214200-2 Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
45442100-8 Roboty malarskie
45442110-1 Malowanie budynków
45443000-4 Roboty elewacyjne
45453000-7 Roboty remontowe i renowacyjne
45421132-8 Instalowanie okien
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232451-8 Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45315300-1 Instalacje zasilania elektrycznego
45330000 – 9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
452332200 -7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45450000 – 6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
3.9.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
45442100-8 - Roboty malarskie
45442110-1 - Malowanie budynków
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45421132-8 - Instalowanie okien
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
75 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne TRAKT Bobrzak, Tecław Sp. J., Woźniaków 110, 99-300 Kutno, województwo łódzkie
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7751616722
4.3.3.) Ulica: Woźniaków 110
4.3.4.) Miejscowość: Kutno
4.3.5.) Kod pocztowy: 99-300
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 999990,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00514552/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2024-12-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych ujawnionych w trakcie wykonywania zadania podstawowego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wykonanie dodatkowego wejścia oraz dodatkowego utwardzenia terenu
5.4.6.) Wartość zmiany: 78105,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania prac opisanych protokołem konieczności
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu realizacji
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1078095,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |