Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie

GMINA ZALEWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00413289
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00413289/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-31 07:41
Lokalizacja
Zalewo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e7062b5c-c32a-419b-9b73-b73271f40eb8
Identyfikator
7441660812
Ostatnia aktualizacja
2026-08-31

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413289 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZALEWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743634

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Częstochowska 8

1.5.2.) Miejscowość: Zalewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-230

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 897588377

1.5.8.) Numer faksu: 897588272

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zalewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zalewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zalewo.logintrade.net/zapytania_email,236842,1c18d2172a62f664904c935bc574dcff.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e7062b5c-c32a-419b-9b73-b73271f40eb8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413289

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031875/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00371822

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RL.271.1.7.2026.AG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 253947,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Zalewie, a w szczególności:
- Budowa kolumbarium - realizacja dwóch ścian urnowych, mieszczących łącznie 60 nisz (po 30 w każdej ścianie). Każda nisza dostosowana do pochówku 4 urn.
- Zagospodarowanie terenu - wykonanie nawierzchni utwardzonych wokół obiektu, montaż elementów małej architektury (ławki parkowe) oraz nasadzenia zieleni w donicach betonowych.
- Instalacje - wykonanie oświetlenia kolumbarium oraz terenu przyległego.

Szczegółowe parametry techniczne:
· Powierzchnia zabudowy (łącznie) – 13,30 m2
· Wysokość całkowita – 2,20 m
· Liczba nisz grzebalnych – 2 x 30
· Maksymalna pojemność (liczba urn) – 2 x 120
· Powierzchnia utwardzeń (ciągi piesze, place) – 112,42 m2
· Elementy małej architektury – donice kwadratowe bet. – 4 szt., ławki parkowe – 3 szt.

2. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w kosztach inwestycji niezbędnych prac przygotowawczych (tj. obsługi geodezyjnej oraz wprowadzenia niezbędnego oznakowania robót ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego) i porządkowych (w tym uprzątnięcia terenu budowy, wywozu pozostałości powstałych w trakcie realizacji zadania).

3. Szczegółowe informacje oraz parametry techniczne przedmiotowego zadania określone zostały w dokumentacji technicznej (PZD, PAB, PT, przedmiary robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót).Dokumentacja ta stanowi zał. nr 9 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, stosownie do treści art. 222 ust. 4 Pzp, udostępnił kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 300 320,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 3 oferty. Po przeprowadzeniu badania ofert, Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy
- Pro Gres Instal Grzegorz Masłowski ul. Bolesława Chrobrego 1, 16-420 Raczki. W tym stanie faktycznym oferta z najniższą ceną opiewała na kwotę 398 520,00 zł. brutto. Wskutek analizy swych możliwości finansowych, w tym w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego, Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. Tym samym wystąpiła przesłanka, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którą Zamawiający unieważnia postępowanie, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 237369 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 490785,95 PLN

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane